Σόμπα πέλλετ νερού Palazzetti Martina Idro New 14

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142341 από stef29
Φιλε Δημητρη καλημερα κι απο μενα!Ηθελα να σε ρωτησω μιας κι εγω την κοιταω τη συγκεκριμενη πελλετοσομπα, αυτα τα 90 τετραγωνικα μετρα που ζεσταινεις ειναι ενιαιος χωρος η χωρισμενος (ενν 2 οροφοι πχ)?Ποσο kw δινει η σομπα η συγκεκριμενη στο χωρο και ποσο στα σωματα?Εσυ ποσα σωματα τροφοδοτεις με τη σομπα?

Ευχαριστω για το χρονο σου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142355 από dimitris11

χρηστος8 έγραψε: Ενας πελατης μπορει να εχει οτι απαιτησεις θελει...δικαιωμα του.
Το θεμα ειναι τι ειναι το σωστο και τι λαθος.
Μιλαμε για συγκεκριμενη μαρκα σομπας...και συγκεκριμενη εταιρια
Αλλωστε το λεει και ο τιτλος του θεματος.
Το να γενικολογεις αοριστα τσουβαλιαζοντας τα ολα ειναι συνηθες...αν θελεις απαντησε συγκεκριμενα.
Ποιο το νοημα να εχεις κωδικους απο κρυφο μενου τεχνικων...το οποιο εχει πανω απο 80 υποπαραμετρους ρυθμισεων...χωρις να ξερεις τι ρυθμιζει το καθενα απο αυτα.
Αν εσυ πουλουσες αυτη τη σομπα θα εδινες το κρυφο μενου τεχνικων στον καθε πελατη που το ζητουσε;;;
Εχοντας και την απαιτηση να ισχυει η εγγυηση οπως και ναχει.


Ενα απο τα ελλατωματα του πελετ ειναι οτι καθε μαρκα εχει διαφορετικη πυκνοτητα-συνθεση ,με συνεπεια στη πρωτη και τελευταια σκαλα (αυτες ειναι που χρειαζονται ουσιαστικα) να εχουμε διαφορετικη καυση πελετ ανα μοναδα χρονου. Π.Χ. με το (Α) στη 5 σκαλα να καιει 2,5 κιλα /ωρα και με το (Β) να καιει 3,2 κιλα /ωρα ,επομενως θελω και απαιτω να μου δοθουν οι κωδικοι για να ρυθμισω αυτη την παραμετρω.Ειδικα αν πεφτουν περισοτερα πελετ απο αυτο που εχει ορισει ως οριο λειτουργιας της σομπας στη 5 σκαλα τοτε θα δημιουργηθει προβλημα στη σομπα.
Αν αντεχει 10kw και καιει πελετ που αποδοδει 13kw θα ζοριστει η σομπα.
Μεχρι να λυσουν αυτο το προβλημα με τα πελετ καλο ειναι να δινουν τους κωδικους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142398 από Δημητρης Κομοτηνη
καλημερα και παλι!!!φιλε stef29 ζεστενω σαλοκουζινα δυο υπνοδωματια ξερωριστα και μακρια το ενα απο το αλλο μπανιο και ενα χολακι..τους συλλεκτες τους εχω μεσα στο σαλονι σε μια ακρη ευτυχως!!εχω 6 σωματα με 10600 θερμιδες...αν δεν κανω λαθος η σομπα αποδιδει περιου 11000..αρα ειμαι οριακα!!μεχρι τωρα κανενα προβλημα μετην σομπα ευτυχως!!!το καλοκαιρι θα κανω ανακαινηση το μπανιο και μαλλον θα μπει μποιλερ..ελπιζω να βοηθησα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143983 από andreas72

dimitris11 έγραψε:

χρηστος8 έγραψε: Ενας πελατης μπορει να εχει οτι απαιτησεις θελει...δικαιωμα του.
Το θεμα ειναι τι ειναι το σωστο και τι λαθος.
Μιλαμε για συγκεκριμενη μαρκα σομπας...και συγκεκριμενη εταιρια
Αλλωστε το λεει και ο τιτλος του θεματος.
Το να γενικολογεις αοριστα τσουβαλιαζοντας τα ολα ειναι συνηθες...αν θελεις απαντησε συγκεκριμενα.
Ποιο το νοημα να εχεις κωδικους απο κρυφο μενου τεχνικων...το οποιο εχει πανω απο 80 υποπαραμετρους ρυθμισεων...χωρις να ξερεις τι ρυθμιζει το καθενα απο αυτα.
Αν εσυ πουλουσες αυτη τη σομπα θα εδινες το κρυφο μενου τεχνικων στον καθε πελατη που το ζητουσε;;;
Εχοντας και την απαιτηση να ισχυει η εγγυηση οπως και ναχει.


Ενα απο τα ελλατωματα του πελετ ειναι οτι καθε μαρκα εχει διαφορετικη πυκνοτητα-συνθεση ,με συνεπεια στη πρωτη και τελευταια σκαλα (αυτες ειναι που χρειαζονται ουσιαστικα) να εχουμε διαφορετικη καυση πελετ ανα μοναδα χρονου. Π.Χ. με το (Α) στη 5 σκαλα να καιει 2,5 κιλα /ωρα και με το (Β) να καιει 3,2 κιλα /ωρα ,επομενως θελω και απαιτω να μου δοθουν οι κωδικοι για να ρυθμισω αυτη την παραμετρω.Ειδικα αν πεφτουν περισοτερα πελετ απο αυτο που εχει ορισει ως οριο λειτουργιας της σομπας στη 5 σκαλα τοτε θα δημιουργηθει προβλημα στη σομπα.
Αν αντεχει 10kw και καιει πελετ που αποδοδει 13kw θα ζοριστει η σομπα.
Μεχρι να λυσουν αυτο το προβλημα με τα πελετ καλο ειναι να δινουν τους κωδικους.

πολύ σωστά !!!και ένα άλλο "(πρόβλημα)" είναι και η "σκάλα" Ν1 το γνωστό motoulat, εργοστασιακά είναι στο 1,8"!! ενώ θα μπορούσε να κατεβεί έως στο 0,5 στην δικιά μου σόμπα !!! ανάλογα τα πελλετ , είμαι υπέρ να δίνουν τους κωδικούς από μόνοι τους . ....
-εαν περάσει ο χρόνος της εγγύησις?? τότε δίνουν τους κωδικούς?? ΟΧΙ !!! -
- εαν τα κάνουν μπάχαλο ,δεν υπαρχή το γνωστό ΡΕΣΕΤ????? ΝΑΙ.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ