Εγκατάσταση υδραυλικής σόμπας pellet σε διαμέρισμα

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144973 από slygizos
145 βαθμους στους 57 βαθμους στα νερα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144993 από slygizos
Την τσεκαρα χθες. 145 βαθμους εχουν τα καυσαερια στο modulate. Οταν δουλευει σε πληρη δυναμη για να πιασει θερμοκρασια στα νερα φτανει μεχρι και 220.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145196 από slygizos
Καλησπερα. Η εγκατασταση τελειωσε επιτελους. Η σομπα δουλευει αψογα. Μπηκε δευτερο δοχειο διαστολης και αυτοματος πληρωσης στο 1 bar. Την καπνοδοχο την οριζοντιωσα οπως θα δειτε και στις φωτο για να την βγαλω εκτος μπαλκονιου. Τωρα δεν μπαινει σταχτη στο μπαλκονι. Δεν ξερω αν θα εχω προβλημα με τον πολυ αερα. Τωρα τεσταρω τον ασυρματο θερμοστατη χωρου για να δω καταναλωση καθως η σομπα μπαινει σε standby οταν πιασει θερμοκρασια ο χωρος. Σας επισυναπτω φωτογραφιες. Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι μαυριζει γρηγορα το τζαμι ψηλα. Φαινεται στη φωτο.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145201 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΥΤΟ που εχεις πανω απο τη μπριζα ειναι UPS η για τον ασυρματο θερμοστατη ?γιατι εβαλες 2 δοχεια διαστολης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145207 από slygizos
Ειναι ο δεκτης του ασυρματου θερμοστατη.
Το δοχειο διαστολης μου το προτεινε ο τεχνικος της edilkamin για μεγαλυτερη ασφαλεια της σομπας.
Το ups πιστευετε ειναι απαραιτητο;
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145252 από sdancer75

slygizos έγραψε: Ειναι ο δεκτης του ασυρματου θερμοστατη.
Το δοχειο διαστολης μου το προτεινε ο τεχνικος της edilkamin για μεγαλυτερη ασφαλεια της σομπας.
Το ups πιστευετε ειναι απαραιτητο;


Εγω δεν έχω επιπλέον δοχείο διαστολής αλλα στο πίσω μέρος έχει έναν σωλήνα εκτόνωσης που βγαίνει έξω. Δεν χρειάστηκε ποτέ αν και το διαστολής έχει σχέση με τη θέρμανση του νερού και προσωρινή αποθήκευση του λόγω μεγαλύτερου όγκου. Σε περίπτωση βλάβης δεν μπορεί να σε προστατεύσει ούτως η άλλως οπότε το εσωτερικό δοχείο ειναι μια χαρά. Ειναι εξάλλου μελετημένο και σχεδιασμένο απο την εταιρία και όχι απο υδραυλικό αποφοιτο.... Δημοτικού. Το ups κατα τη γνώμη μου ειναι απολύτως απαραίτητο για δυο λόγους 1. Προστατεύει τα ηλεκτρονικά της σομπας απο υπέρταση η διακυμάνσεις και 2. Σε περίπτωση διακοπής δεν λειτουργούν τα βεντυλατερ εξαγωγής καυσαερίων με αποτέλεσμα καπνός στο θάλαμο και εν συνέχεια καπνός μεςα στο χωρο σου. Αν έχεις ups απλά κλείνεις άμεσα τη σόμπα και βγαίνει ο καπνός με τη βοήθεια της μπαταρίας του ups.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ