Εγκατάσταση υδραυλικής σόμπας pellet σε διαμέρισμα

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145317 από obelix
www.plaisio.gr/periferiaka-othones/trofo...nteractive-EA265.htm

Να διευκρινυσω πως εχω αεροθερμη και οχι υδραυλικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145318 από sdancer75
Εγω έχω το back-ups RS 500VA της APC. H σόμπα μου απαιτεί 300W οπότε ειναι οριακά χωρίς προβλήματα όμως

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145320 από kosi
ευχάριστο παιδιά σιγά σιγά νομίζω να βγαίνει νόημα,αυτό που δοκίμασα μάλλον είχε πεσμένες μπαταρίες ο φίλος που μου το έδωσε το ups για δοκιμη άλλαξε από υδραυλικό τσάκι σε λέβητα pellet k το είχε μάλλον καιρό εκτος μπρίζας,k με τεχνικό που μίλησα μου είπε θέλω ups στα 600 w.τώρα που σκέφτομαι να αλλάξω σε υδραυλική σόμπα θα κοιτάξω το ups να είναι 1000w φυσικά θα το ψάξω πιο πολλή.θέλω να πάρο την ravelli 100 η 120 και η δυο με καλύπτουν σε τετραγωνικά,καμια γνώμη παιδιά εσείς που έχετε υδραυλικές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145379 από sdancer75

kosi έγραψε: ευχάριστο παιδιά σιγά σιγά νομίζω να βγαίνει νόημα,αυτό που δοκίμασα μάλλον είχε πεσμένες μπαταρίες ο φίλος που μου το έδωσε το ups για δοκιμη άλλαξε από υδραυλικό τσάκι σε λέβητα pellet k το είχε μάλλον καιρό εκτος μπρίζας,k με τεχνικό που μίλησα μου είπε θέλω ups στα 600 w.τώρα που σκέφτομαι να αλλάξω σε υδραυλική σόμπα θα κοιτάξω το ups να είναι 1000w φυσικά θα το ψάξω πιο πολλή.θέλω να πάρο την ravelli 100 η 120 και η δυο με καλύπτουν σε τετραγωνικά,καμια γνώμη παιδιά εσείς που έχετε υδραυλικές.


Εννοείς την HRV 120 η 100; Εξαρτάται ποσά τμ ειναι το σπίτι σου και τι μόνωση έχει. Όσο για το ups τα 1000w ειναι υπερβολή και πανάκριβα . Τα 400 - 500 w θα σε καλύψουν πλήρως και σε λογική τιμή . Η δική μου HRV 120 απαιτεί 300w κατανάλωσης σε πάγια max λειτουργία . Κατα το αναμα δεν επαρκεί το δικό μου ups στα 300w γιατι με την αντίσταση απαιτεί περισσότερη κατανάλωση αλλα μετά δουλεύει κανονικά . Απλά ανάβει το κόκκινο led που δείχνει υπερφορτωση overload .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145380 από kosi
ενοώ την hr100 k hvr120,με καλύπτει και η 100 έχω σχετικά καλή μόνωση με καλά porto παράθυρα σε 85tm,τα τελευταία δυόμισι χρονια "σεστενομαστε" με 9 κινέζα με το παραπάνω,για το ups θα δω πρώτα που θα καταλήξω και αποφασίζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146672 από sdancer75

slygizos έγραψε: Την τσεκαρα χθες. 145 βαθμους εχουν τα καυσαερια στο modulate. Οταν δουλευει σε πληρη δυναμη για να πιασει θερμοκρασια στα νερα φτανει μεχρι και 220.


145 βαθμούς σε πλήρη λειτουργία με τα νερά απο 60 εώς 65.

Οι 220 ειναι παρά πολλοί και σίγουρα χάνεις ζέστη απο την καμινάδα. Μείωσε τον αέρα καύσης .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ