Εγκατάσταση υδραυλικής σόμπας pellet σε διαμέρισμα

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144835 από ΠέτροςΤ
1 τσουβαλι 15 ωρες;;;πολλες ωρες σου βγαζει τι θερμοκρασια εχεις τα νερα;

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144842 από slygizos
Καλησπερα. Στους 65 βαθμους. Οταν αρχιζει και ζεσταινει πολυ το κατεβαζω στους 60. Και ξαναθυμιζω αυτες τις μερες δεν εχει κρυο.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144872 από stelios02
Καλορίζικο το μηχάνημα. Είμαι σίγουρος ότι θα το χαρείς. Το μηχάνημα αυτό είναι σχεδιασμένο για μεσαία έως μικρά διαμερίσματα. Ίσως για αυτό το λόγο είναι τόσο οικονομικό.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144873 από sdancer75
Καλοριζικη. Ήμουν σίγουρος ότι θα ήσουν ευχαριστημένος τόσο απο ζέστη όσο και απο οικονομία. Τα νερά εγώ προσωπικά τα έχω στους 60 με 62 το πολυ , ανάλογα με τα κρυα και καίει συνεχόμενα περίπου 10 ώρες , με 22 εώς 24 βαθμούς με ένα τσουβάλι την ημέρα.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144897 από slygizos
Αποψε εγκατεστησα και τον ασυρματο θερμοστατη riello. Το σπιτι ειχε παραπανω θερμοκρασια απο οτι ελεγε το κινεζικο θερμομετρο γιαυτο σκαγαμε. 21 το κινεζικο 23.5 ο riello. Θα μπει θερμοκρασια μονιμη στους 21 για να δω αν θα πεσει η καταναλωση καθως η σομπα θα δουλευει πλεον σαν κανονικος λεβητας και θα σβηνει οταν πιανει θερμοκρασια ο riello. Ο τεχνικος υπολογιζει 20% περισσοτερη οικονομια στο πελλετ. Για να δουμε. Εχω αρχισει και παρακαλαω για λιγο κρυο για να τον δοκιμασω σε πραγματικες συνθηκες.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144903 από sdancer75

slygizos έγραψε: Αποψε εγκατεστησα και τον ασυρματο θερμοστατη riello. Το σπιτι ειχε παραπανω θερμοκρασια απο οτι ελεγε το κινεζικο θερμομετρο γιαυτο σκαγαμε. 21 το κινεζικο 23.5 ο riello. Θα μπει θερμοκρασια μονιμη στους 21 για να δω αν θα πεσει η καταναλωση καθως η σομπα θα δουλευει πλεον σαν κανονικος λεβητας και θα σβηνει οταν πιανει θερμοκρασια ο riello. Ο τεχνικος υπολογιζει 20% περισσοτερη οικονομια στο πελλετ. Για να δουμε. Εχω αρχισει και παρακαλαω για λιγο κρυο για να τον δοκιμασω σε πραγματικες συνθηκες.


Σαν λέβητας πετρελαίου η ΦΑ δεν πρόκειται να δουλέψει διότι απαιτείται σημαντικός χρόνος εκκίνησης και τερματισμού . Αυτό που μπορεί να γίνει ειναι λειτουργία στο min η λειτουργία Eco που σβήνει και ανάβει μόνο του αλλα με μεγάλη φθορά στην αντίσταση θερμοκρασίας . Επιπλέον μην ξεχνάς ότι καιει λιγότερο στη συντήρηση παρά στο άναβε σβήσε θα πειραματιστεις και θα βγάλεις τα συμπέρασματα σου. Μπορείς πάντως να έχεις τα νερά στους 57 βαθμούς και να έχεις και οικονομία και ζέστη . Πάντως στην έξοδο καυσαερίων εγω έχω μαξ 145 βαθμούς .

sdancer75
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by sdancer75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ