UPS σε Υδραυλική σόμπα

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148896 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:UPS σε Υδραυλική σόμπα

fotisbasm έγραψε:

kosi έγραψε:

sdancer75 έγραψε: Μάλλον το ups ειναι μικρό και δημιουργεί υποταση με αποτέλεσμα να υπολειτουργούν τα ηλεκτρονικά . Ποσά watt ειναι ;

1500va.800watt Η σόμπα στην "αναφσι" θέλει 450watt.kαι σε λειτουργία ούτε εκατό,το ups το πήρα με τις ευλογίες του εισαγωγέα,πολίτη.

Ειναι καθαρου ιμιτονου; αν οχι δεν κανει και ας ειναι και 2000 watt

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν νομίζω ότι πρέπει να δώσει 500 ευρω κάποιος για να εχει αποτελέσματα. Τα καθαρού ημιτονου χρειαζονται σε πολυ ειδικές και ευαίσθητες ηλεκτρονικές συσκευές όπως ενισχυτές αναλογικού ήχου πριν απο το 1970 και ειδικές επιστημονικές συσκευές.

Υπάρχουν ποιοτικά ups που πλησιάζουν αυτά του καθαρού ημιτονου με το 1/3 του κόστους.

Σου προτείνω να δοκιμασεις ένα άλλο ups για να δεις πως θα αντιδράσει η σόμπα. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο να κανείς.

Αν ειναι τόσο ευαίσθητη (που δεν έπρεπε γιατι η ποιότητα της κυματομορφης απο την πρίζα σου ούτως η άλλως δεν ειναι τέλεια ) η σόμπα σου θα πρέπει να αγοράσεις πιο ποιοτικό ups και ας εχει λιγότερα watt.

sdancer75
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosi, Still

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148897 από Still
Απαντήθηκε από Still στο θέμα UPS σε Υδραυλική σόμπα
αλλωστε τα καθαρου ημιτονου τα θελουμε μονο για τον κυκλοφορητη, ετσι δεν ειναι ?
δε νομιζω να επιρρεαζεται η ιδια η σομπα τοσο πολυ ή κανω λαθος ?
οποιος ξερει σιγουρα ας μας διαφωτισει παρακαλω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148899 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα UPS σε Υδραυλική σόμπα

Still έγραψε: αλλωστε τα καθαρου ημιτονου τα θελουμε μονο για τον κυκλοφορητη, ετσι δεν ειναι ?
δε νομιζω να επιρρεαζεται η ιδια η σομπα τοσο πολυ ή κανω λαθος ?
οποιος ξερει σιγουρα ας μας διαφωτισει παρακαλω.

το ups την κρατάει κανονικά την σόμπα το παράξεν είναι ότι συνεχίζει να ρίχνει pellet και νομίζω ότι ρίχνει αυξημένη ποσότητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ