Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151648 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Φωκίωνα καλημέρα,η συγκεκριμένη σόμπα καθαρίζεται σαν τους λέβητες πέλετ?
Δηλαδή λύσιμο καπάκι και μηνιαίο καθάρισμα των tubes?
Αν ναι ,να μην ξεχνάς και το κάτω πλαϊνό πορτάκι μηνιαίο καθάρισμα.
Εγώ στη σκούπα στάχτης (επειδή είναι κοντή) , έβαλα προέκταση γιά να φτάνει μέχρι μέσα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion, Still

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151650 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
@Still
Συμφωνω προφανως για το πρασινο. και το ξερω και δεν με "ενοχλεί". Απλά δεν ΗΞΕΡΑ ότι καθαρίζεται η ρημαδα κι αποεκει... δε το ελεγε πουθενα στο μανουαλ.
Τα σπιραλ όπως προειπα ηταν πεντακάθαρα σχεδόν μετα από 60+ τσουβαλια. Σαφως και αν σου βγαινει η διαδρομή είναι καλυτερα τα λεια. Ασε δηλαδή που και την γωνια, τουλάχιστον αυτή που πουλαει το λερου δε την λες και λεια...
Καθολου δεν με πειραζει το αντιγραφα. Στο κακο φινίρισμα ειδικά τεινω να συμφωνησω... με λαμπρες εξαιρέσεις σαν του Μοσχαλη που αν και "κινεζικη" καμια σχεση.
Να σου πω την αμαρτια μου φοβομουνα μια βλαβη αλλα με το μπούκωμα που ειχε πως να δουλευε...
Αν καταλαβα καλα πανω κατω στο ιδιο σημειο μπουκωσαν

Αυτό το εχω καταλαβει εδώ και καιρό εξ ου και "ψάχνομαι" και προσπαθω με ότι "παθαινω" να αλληλοενημερωνόμαστε...

@papaadakis
Ακριβως. Από ότι εχω καταλαβει τουλαχισστον. Σα λέβητας σε σμυκρινση. Τα τουμπα σα διαδρομή τα καθαριζα μια φορά την εβδομάδα όπως ακριβως λες/ Ανοιγμα από πανω κι εβαζα τη σκουπα και καθαριζα και στη διαδρομή.
Κι εδώ είναι το πρόβλημα.
Εσεις με τους λέβητες ΞΕΡΕΤΕ ότι υπαρχει και "πλαινο πορτακι".
Το κολομανουαλ δεν ελεγε τυποτα, εγω τι να εκανα? να μυριζα τα νυχια μου???? Τωρα το εμαθες θα μου πεις... Σωστο.

Ναι καταλαβα. Απλά επειδή η σομπα είναι λέβητας μεν, σε σμυκρινση δε η χωλήνα από μονη της φτανει. Προεκταση της εβαλα όταν καθαριζα την καμιναδα...


Αληθεια τουμποβουρτσες που βρίσκουμε χωρις να μας "τον πιασουν" κατά προτιμιση σε ΒΑ προάστεια??

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151657 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Φωκίωνα ,κάθε εβδομάδα δεν είναι υπερβολή?
Συρματόβουρτσες στρογγυλες με προέκταση θα βρεις και στα χρωματοπωλεία (γύρω στα 20€ ??).Εγω δε βρηκα με την διάμετρο που είχαν τα τούμπα,και πήρα μιά με μεγαλύτερη διάμετρο και μετά με το σβουράκι την κόντινα γιά να χωράει.
ΠΡΟΣΟΧΗ μόνο μην την πάρεις τσίμα-τσίμα γιατί εμένα μου φράκαρε στην αρχή των tubes,δεν μπορούσα να την τραβήξω πάνω και έξω και αναγκάστηκα να την σπρώξω τέρμα κάτω.Βγήκε στον κάτω θάλαμο και ευτυχώς ξεβίδωσε η προέκταση από την βούρτσα έτσι με το χέρι μέσα στον θάλαμο την έβγαλα.
Μετά έκανα το κόλπο του Κώστα,βρήκα που τερματίζει η προέκταση και έβαλα ένα σημάδι (ταινία) γιά να μην βγαίνει κάτω στον θάλαμο η βούρτσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151660 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw

PAPADAKIS έγραψε: Φωκίωνα ,κάθε εβδομάδα δεν είναι υπερβολή?
Συρματόβουρτσες στρογγυλες με προέκταση θα βρεις και στα χρωματοπωλεία (γύρω στα 20€ ??).Εγω δε βρηκα με την διάμετρο που είχαν τα τούμπα,και πήρα μιά με μεγαλύτερη διάμετρο και μετά με το σβουράκι την κόντινα γιά να χωράει.
ΠΡΟΣΟΧΗ μόνο μην την πάρεις τσίμα-τσίμα γιατί εμένα μου φράκαρε στην αρχή των tubes,δεν μπορούσα να την τραβήξω πάνω και έξω και αναγκάστηκα να την σπρώξω τέρμα κάτω.Βγήκε στον κάτω θάλαμο και ευτυχώς ξεβίδωσε η προέκταση από την βούρτσα έτσι με το χέρι μέσα στον θάλαμο την έβγαλα.
Μετά έκανα το κόλπο του Κώστα,βρήκα που τερματίζει η προέκταση και έβαλα ένα σημάδι (ταινία) γιά να μην βγαίνει κάτω στον θάλαμο η βούρτσα.

Βούρτσες υπάρχουν και πλαστικές που κάνουν πιο εύκολη και πιο καθαρή δουλειά από τις συρματινες...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151663 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Δες αυτο που εχω κανει.παξιμαδι πανω κατω και τεφλον στη μεση.το τεφλον μεγαλυτερο απο την διαμετρο των τουμπο για στοπ.υπολογιζεις να περνα η τουμποβουρτσα 1-2 ποντους κατω απο το τουμπο και ρυθμιζεις το τεφλον για στοπ.




Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151664 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw

Fokion έγραψε: Γιατι να σου πω την αμαρτια μου βαριεμαι να.... ξανα στοκαρω :) :) :)

Τα σπιραλ δεν κρατανε τελικά τοσο πολυ. Ναι οτι ειναι μπαινει στις εσοχες αλλα μεχρι εκει.

Αγωγος ειναι αυτο επι της Σπατων πολυ κοντα σε μια γεφυρα που απο κατω περναει η Αττικη ΟΔος???

Εθνικής αντιστασεις είναι, αν θυμάμαι καλά στο 38.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ