Θόρυβος στη Σόμπα νερού πέλλετ Kalor -κοχλίας;-

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150559 από Amountrian
liaki βγάλατε άκρη;
Τι σόμπα έχετε εσείς; Εμάς ήρθε ο τεχνικός και παρήγγειλε ανταλλακτικό -τη βάση του κοχλία- γιατί δεν εφάρμοζε καλά, όπως είχαν γράψει και τα παιδιά πιο πάνω και το τρίξιμο ωφειλόταν σ' αυτό. Βέβαια μας είπε ότι με την αλλαγή αυτή δε θα γίνεται το μουγκρητό, αλλά ο ήχος όταν γυρίζει ο κοχλίας θα ακούγεται όπως και τώρα..Γρ-γρ-γρ.. Περιμένουμε να έρθει το ανταλλακτικό να δούμε τι θα γίνει...Ο θόρυβος μας λένε ότι ευθύνεται και λόγω του μεγέθους της σόμπας... Τι να πω; Άμα το ξέραμε θα είχαμε κάνει άλλη επιλογή. Είναι πολύ ενοχλητικός ο θόρυβος πάντως...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150563 από Fokion
Νομιζω το ειχα πρει και πριν...

ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι αθυρυβο....
Από την στιγμη που είναι ΜΕΣΑ στο σπιτι και όχι σε καποιο λεβητοστασιο στο υπογειο ή ανλτια θερμότητας στο μπαλκόνι. ( αλλα και για τι επενδυση μιλάμε....)
Ακομα και τα aircontition "ακουγωνται"....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150572 από sdancer75
Για να έχεις μετρο σύγκρισης η δικη μου σόμπα μαζί με τον ανεμιστηρα (ειναι υδραυλικη και εχει επιπλέον και βιντιλατερ ) ακούγεται λιγότερο απο το κλιματιστικό μου στη μεγάλη σκάλα. Εννοείται ότι ειναι στο σαλόνι και ειναι σαν μην υπάρχει ...

Να προλάβω να πω ότι το κλιματιστικό δεν ειναι της πλάκας των 300 ευρω... Αλλα inverter των 1000 ευρω 12αρι.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153599 από Tito
Τελικα λυθηκε το προβλημα;; Και εγω εχω μια Kalor ilaria 24 εμφανισιακα ιδια με αυτη τη δικια σου και αυτο το θορυβο τον κανει στη αρχη συνηθως οταν ριχνει πελλετ και μολις περασει στις ταχυτητες σταματαει αλλα δεν το κανει παντα λογικα καπια κομματια θα πιανονται στραβα στο κοχλια παντως 99% ειναι κοχλιας!! Ασχετο εχεις μετρησει καταναλωσεις σε σερι λειτουργειας σομπας ωρες και ποσα κιλα πελλετ εκαψες;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ