Τριόδη βάνα ανάμιξης για σόμπα πέλλετ (Idropoint)

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151962 από slygizos
Αυτό με προβληματίζει και εμένα. Ότι τα σώματα θα υπολειτουργούν. Εμένα πάνω απο 60 βαθμούς θέλει δυο ώρες να πάει η σόμπα. Όποτε θα έχω σίγουρα πρόβλημα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151963 από dimitris11
Εβαλα πιο μικρα σωματα για να αυξησω την θερμοκρασια της επιστροφης.
Μου κανει εντυπωση οτι εχεις 200 βαθμους στα καυσαερια.Εμενα με το ζορι πιανουν τους 100 βαθμους,ειδικα οταν ηταν καινουρια ουτε 90 δεν ενεβαζε.
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151964 από slygizos
Α έκανες ολόκληρη δουλειά. Η συγκεκριμένη σόμπα αναφέρει στο μανιουαλ ότι η θερμοκρασία καυςαεριων λειτουργίας ειναι 190 άρα νομίζω καλά είμαι στα 200. Μπορεί να διαφέρει απο σόμπα σε σόμπα. Αλλα μήπως το ότι έχεις τόσο χαμηλές θερμοκρασίες στα καυσαερία σου προκαλεί εν μέρει και το πρόβλημα των υγροποιησεων; Νομίζω ότι οι θερμοκρασίες καυσαερίων γενικότερα στους λέβητες πρεπει να ειναι πάνω απο 140 για να μην έχεις θέμα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151966 από dimlyk
ανεβασε την θερμοκρασια των νερων ...ειναι πολυ χαμηλη ...αν βαλεις και τριοδη δεν θα παει ποτε νερο στα σωματα αν η θερμοκρασια νερων ειναι στου 65 οι επιστροφες ειναι γυρω στο 50 οτι και να κανεις ....η λογικη ομως σε καθε περιπτωση ειναι οτι η σομπα δουλευει συνεχομενα κι οχι με διακοπες μπορει να κανει 2 ωρες να φτασει τα νερα στος 60-70 αλλα μετα μενει εκει (προσοχη μονο στις θερμοκρασιες αν εχεις πλαστικους σωληνες )


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151971 από slygizos
Δεν έχω πλαστικούς σωλήνες. Πάντως και με τους 60 ζεσταίνει το σπίτι μια χαρά. Απο υγροποιησεις πάντως δεν έχω πρόβλημα. Μόνο σε εκείνα τα δυο σημεία στη φωτό.


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151975 από slygizos
Παρεπιπτόντως αυτή η σκουριά στο σημείο που ενώνει το μπουρί πάνω στη σόμπα γνωρίζετε που μπορει οφείλεται; Ενός έτους ειναι η σόμπα. Υπάρχει περίπτωση να σκουριάσε τόσο γρήγορα; Μήπως να το βάψω με κανα χρωμα μη τρυπήσει; Μήπως να το βάψω για να μην τρυπήσει;


Sent from my iPad using Tapatalk
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ