Τριόδη βάνα ανάμιξης για σόμπα πέλλετ (Idropoint)

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152312 από thegoul
Το θέμα με τα καυσαέρια με είχε απασχολήσει αρκετά τον πρώτο χρόνο χρήσης της σόμπας γιατί και η δικιά μου, στο full, ανέβαζε 240 με 280 βαθμούς με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις.Μάλιστα όταν έπιανε τους 280 βαθμούς για λόγους ασφαλείας κατέβαζε την καύση στο ελάχιστο.Πειράζοντας τις ρυθμίσεις και αν θυμάμαι καλά κατεβάζοντας λίγο την τροφοδοσία και τον αέρα, έπεσαν τα καυσαέρια στους 220 με 240 βαθμούς.Στην ποιό μικρή σκάλα λειτουργίας είναι στους 140C.Ρωτώντας και φίλους που έχουν σόμπες τις Edilkamin διαπίστωσα ότι όλες δουλεύουν σε αυτές περίπου τις θερμοκρασίες καυσαερίων.Τέλος να αναφέρω ότι εγώ δεν έχω θέμα με σκουριά αν και είναι ο τέταρτος χρόνος που την δουλεύω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152315 από slygizos
Σε ευχαριστώ πολυ. Θα την αφήσω και εγώ ως εχει και βλέπουμε. Στα ίδια παίζω και εγώ. Άρα ειναι κοινό το φαινόμενο.
Έχεις αλλάξει στα 4 χρόνια το κορδόνι της πόρτας; Γενικά κάθε ποτέ πρεπει να αλλάζεται;

Sent from my iPad using Tapatalk
Last edit: 8 Χρόνια 2 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152322 από thegoul

slygizos έγραψε: Σε ευχαριστώ πολυ. Θα την αφήσω και εγώ ως εχει και βλέπουμε. Στα ίδια παίζω και εγώ. Άρα ειναι κοινό το φαινόμενο.
Έχεις αλλάξει στα 4 χρόνια το κορδόνι της πόρτας; Γενικά κάθε ποτέ πρεπει να αλλάζεται;

Sent from my iPad using Tapatalk


Άρχισε να κόβεται από τον πρώτο χρόνο και ζήτησα να αλλαχθεί λόγω εγγύησης.Μου είπανε ότι είναι αναλώσιμο και δεν το καλύπτει η εγγύηση.Φέτος όμως επειδή είχε κοπεί αρκετά σε δύο σημεία το έβγαλα και το πέρασα με αλουμινοταινία και είναι μια χαρά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152323 από slygizos
Όταν λες το έβγαλες δηλαδή το ξηλώσες μετά το πέρασες με αλουμινοταινια γύρω γύρω και το ξανά κόλλησες η απλά το έβαλες στη θέση του; Μπορείς να ποστάρεις μια φωτό γιατί και εμένα μου εχει κοπεί σε δυο σημεία. Όχι τελείως αλλα έχουν ξηλωθεί τα σχοινιά.


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152327 από thegoul
Στα σημεία που είχε κοπεί αρκετά το τράβηξα λίγο έξω και το πέρασα δύο στροφές με αλουμινοταινία.Στη συνέχεια το ξαναπάτησα και μπήκε στην θέση του.Αρχικά προσπάθησα να το βγάλω τελείως αλλά είδα ότι σε μερικά σημεία είναι κολημένο και φοβήθηκα μην το διαλύσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152329 από slygizos
Ok. Σε ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ