Πρόβλημα με σόμπα Πελλετ calux dafne idro 20kw

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152860 από obelix
Εγώ λέω ότι κάπου έχει μικρή διαρροή και όταν ζεστάνει η σομπα λόγο διαστολής σταματάει.
Προφανώς πρέπει να δείτε με πολύ προσοχή τις ενώσεις η να βάλετε κάτι στο νερό ώστε να σας δείξει από χάνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152861 από nikolaostso
Όχι όταν είναι σβηστεί δεν βγάζει νερά. Έχω κλείσει και των αυτόματο πληρώσεις, για να δω άμα πέφτει η πίεση στο κύκλωμα. Σε κάθε φορά που την δουλεύω την σόμπα πέφτει λίγο η πίεση ( 0.2 bar) αλλά βγάζει πολλά νερά. Ένας τεχνικός μου είπε για συμπύκνωση καυσαερίων και μου είπε να ανεβάσω την ταχύτητα του ανεμιστήρα το έκανα έφτιαξε κάπως το πράγμα αλλά ακόμα έχει νερά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152863 από nikolaostso
Ναι όταν είναι όμως κρύα δεν έπρεπε να έτρεχαν νερα
Last edit: 8 Χρόνια 1 Μήνας πριν by nikolaostso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152864 από nikolaostso
οχι για υγροποιηση μεσα στην σομπα μου ειπε. αυτόσ ειναι ο θάλαμος καυσαερίωνεκει ποθ βλεπω τα νερα.
Συνημμένα:
Last edit: 8 Χρόνια 1 Μήνας πριν by nikolaostso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152867 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Κοιταξε καποιο πορο σε κολληση θα εχει και με τις συστολες διαστολες τρεχει.το ειχα παθει στο λεβητα μου και αντικατεστησαν το λεβητα η βρες το πορο και κολλησε το με αργκον αν μπορεις.αν ειναι στην εγγυηση δεν το συζητω αντικατασταση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152868 από nikolaostso
Κώστα να σε ρωτήσω κάτι όταν είναι σβηστεί η σόμπα και ανεβάσω την πίεση του νερου στο δίκτυο λες να βγάλει νερά αν έχει κάποιο πόρο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Η σόμπα είναι μέσα στην εγγύηση αλλά ο αντιπρωσοπος μου λέει ότι δεν έχει διαρροή και ότι σηκώνει τα χέρια ψιλά και δεν ξέρει γιατί το κάνει αυτό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ