Καταναλωσεις απο υδραυλικες σομπες πελλετ

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156188 από Fokion
Γιατι το δουλευεις στο χειροκινητο?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156193 από Tito

Fokion έγραψε: Γιατι το δουλευεις στο χειροκινητο?

γιατι αν την αφησω στο αυτοματο της δωσω δηλαδη π.χ μια θερμοκρασια νερουν 65 βαθμους τοτε ανεβαζει κατεβαζει συνεχεια με αποτελεσμα στα ανεβασματα να γινεται μεγαλυτερη καταναλωση εν το μεταξυ στην 1 ταχυτητα εχω μειωσει την καταναλωση στις ρυθμισεις στο 1.6

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156199 από nikolas
τι θερμοκρασία έχεις μέσα στο σπίτι?
άμα είσαι στα Καλάβρυτα η στην Φλώρινα καλά είναι
άμα είσαι Αθήνα Πάτρα είναι πολύ.
της ρυθμίσεις να μην της πειράξεις ο κατασκευαστης ξέρει περισσότερα και αυτός θέλει να καίει λίγο η σόμπα
να δοκιμάσεις και άλλο πελλετ για τυχόν διαφορές
η σόμπα καίει κάθε μέρα η μόνο παρασκευή Σάββατο Κυριακή?
στο λέω αυτό γιατί όταν καίω την σόμπα 3μερο την εβδομάδα στο εξοχικό καίω 2-3 τσουβάλια εάν την καίω 20 μέρες συνεχόμενα ακόμα και σε αεροθερμη καίω 1 με 1.5 την ημέρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156204 από Fokion
Τιτο
σε ρωτησα γιατι εχοντας "αφησει τη σομπα στην ησυχια της" ( Ποιος??? εγω !!!! :) :) :) ) στο auto με ζητουμενα νερα στους 65 και πανω κατω 17ωρη λειτουργια ΔΕΝ ξεπερναω το τσουβαλι.

Αντε τωρα με τα κρυα να φορτωνω κι ενα δευτερο μονο και μονο μη τυχον και αδειασει ο κοχλιας.
θυμιζω σπιτι μεζονετα τριφατση οπου η βορινη ειναι πληρως εκτεθημενη ( οπως και η ανατολικη και η δυτική) με 3αρακι dow για μονωση ( και διαφορες αλλες κακοτεχνιες :( :( ) αλουμηνια συγχρωνα μεν αλλα για τα πανηγυρια δε, με συναρμογη.... βρασε ορυζα...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156209 από Tito

Fokion έγραψε: Τιτο
σε ρωτησα γιατι εχοντας "αφησει τη σομπα στην ησυχια της" ( Ποιος??? εγω !!!! :) :) :) ) στο auto με ζητουμενα νερα στους 65 και πανω κατω 17ωρη λειτουργια ΔΕΝ ξεπερναω το τσουβαλι.

Αντε τωρα με τα κρυα να φορτωνω κι ενα δευτερο μονο και μονο μη τυχον και αδειασει ο κοχλιας.
θυμιζω σπιτι μεζονετα τριφατση οπου η βορινη ειναι πληρως εκτεθημενη ( οπως και η ανατολικη και η δυτική) με 3αρακι dow για μονωση ( και διαφορες αλλες κακοτεχνιες :( :( ) αλουμηνια συγχρωνα μεν αλλα για τα πανηγυρια δε, με συναρμογη.... βρασε ορυζα...

Η σομπα βρισκεται στα ορινα αρτας οπου δουλευει 17 ωρες καθε μερα αδιακοπα απο τελος σεπτεμβριου ζεσταινω σπιτι 70 τετραγωνικα η θερμοκρασια μεσα στο σπιτι ειναι 22 βαθμοι και θερμοκρασια νερου στους 56-58 βαθμους στην 1 ταχυτητα καπως λιγη θα ελεγα !δηλαδη εσεις θα λεγατε να υην αφησω στο αυτοματο και να τα γυρισω στις εργοστασιακες ρυθμισεις για λιγοτερη καταναλωση;;δεν ξερω καπως δεν μου κολλαει το αυτοματο πιστευω οτι θα εχω μεγαλυτερη καταναλωση αφου δεν κρατανε θερμοκρασια τα νερα συνεχεια θα ανεβαζει ταχυτητα ωστε να τα φτασει στην θερμοκρασια που εχω δωσει π.χ67 βαθμους!;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156210 από Fokion
Θερμοστατη δεν εχει???
σε οποια σκαλα και να παει αν πιασει τους (πχ) 22 που λες θα κοψει ή τα νερα στους (πχ 67)...

Ουσιαστικά κανεις οτι θα εκανε μονη της... και ισως να το εκανε και καλυτερα, χωρις να χρειαζεται "να ασχολεισαι"
Στο κατω κατω δοκιμαζεις και βλεπεις...
Αλλα απο οτι ειδα τα εχουμε ξαναπει.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ