Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155095 από slygizos
Παιδιά καλησπέρα. Ήθελα τη βοήθεια σας, ειδικά από όσους έχετε την Idropoint της Edilkamin. Η ροή των νερών από τον κυκλοφορητή γίνεται προς τα πάνω, δηλαδή προς το λέβητα, ή προς τα κάτω, δηλαδή απευθείας προς τα καλοριφέρ από το λέβητα;

Παρακαλώ για την άμεση απάντηση σας εάν είναι δυνατόν. Σας ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155097 από slygizos
Απαντήθηκε από slygizos στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
Παιδια κάποιος έστω και με άλλη edilkamin υδραυλικη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155098 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
στα σχεδια της το δειχνει να ειναι στην εξοδο του λεβητα ...να στελνει δηλ απευθειας στα σωματα ....αυτο ομως δεν ειναι κανονας ...ποιο ειναι το προβλημα?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155100 από slygizos
Απαντήθηκε από slygizos στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όπως το έβλεπα στο σχέδιο νόμιζα πως ο κυκλοφορητής στέλνει προς το λέβητα. Εδώ και δύο χρόνια παλεύω με αέρα στον λέβητα ο οποίος περνάει σε μορφή μπουρμπουλιθρων από τον κυκλοφορητή με τρομερό θόρυβο οι οποίες ακούγονται στα σώματα και έλεγα μήπως είχε τοποθετηθεί ανάποδα ο κυκλοφορητής και επρεπε να στέλνει μέσα στο λέβητα οπότε ίσως να ήταν αυτό το πρόβλημα. Έχω απιβδησει με αυτό το θέμα. Έχουν έρθει δύο υδραυλικοι και κανένας δεν βγαζει άκρη.
Στα σχέδια πίστευα πως η μύτη στο τρίγωνο του κυκλοφορητή διχνει και τη ροή. Μάλλον είναι ανάποδα.
Last edit: 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155101 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
κατ αρχην εξαερωση καλη που φανταζομαι κανεις .υπαρχει και μια βιδουλα στον κυκλοφορητη η ισως και καπου αλλου στην σομπα σου γι αυτη την δουλεια ... κανα μανομετρο να βλεπεις πιεσεις εχει ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155106 από slygizos
Απαντήθηκε από slygizos στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
Εξαερωση στα σώματα κάνω συνέχεια αλλά ποτέ δεν βγαίνει αέρας παρόλο που κυκλοφορούν οι μπουρμπουληθες. Επισης εχω δωσει κλίση στα σωματα προς το εξαεριστικο και παλι τιποτα. Η σομπα έχει δύο εξαεριστικα πάνω στο λέβητα χειροκίνητα τα ανοίγω και αυτά πότε δεν βγαίνει αέρας. Βέβαια όταν κουνάω λίγο τη σομπα ακούς στην κορυφή του λέβητα γλουκ γλουκ αλλά αέρας δεν βγαίνει από πουθενά.
Τη βίδα του κυκλοφορητή την έχω ανοίξει άπειρες φορές και έχω αφήσει να τρέξει πολύ νερό πάλι αερας τίποτα.
Έχω δύο μανόμετρα ένα πάνω στη σομπα ένα πάνω στον αυτόματο πλήρωσης 1.5 bar και τα δύο.
Έχω βάλει εξαεριστικα στα κολλεκτερ και σε δύο σωλήνες που φεύγουν από το κάτω μέρος της σομπας προς τα κολλεκτερ μπας και πιάσουν αέρα πάλι τίποτα.
Μέχρι και spirovent έβαλα το οποίο είναι το μόνο που μερικές φορές το ακούς να ξεφύσαει.
Οι μπουρμπουληθρες αρχίζουν μετά τους 55 βαθμούς και στους 65 γίνεται πάρτι και σταματούν πάλι όταν σβήσει η φωτιά και κρυωσουν τα νερά.
Σας λέω κοντεύω δύο χρόνια τώρα να τρελαθώ.
Η Edilkamin φυσικά ανύπαρκτη σε υποστήριξη.
Φαντάσου ποσα έχω κάνει και ποσο το έχω ψάξει που έφτασα να σκέφτομαι μήπως έχει μπει ανάποδα ο κυκλοφορητής.
Ψάχνω πλεον τα πιο απίθανα σενάρια.
Μέχρι και οι υδραυλικοι που έχω φέρει έχουν κάψει το μυαλό τους.
Η έχει κάποιο θέμα η σομπα και μαζεύει αέρα στον λεβητα η κάτι παίζει με τον κυκλοφορητή ή πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ