Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155160 από slygizos
Απαντήθηκε από slygizos στο θέμα Re:Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή

sdancer75 έγραψε: Είχα και εγω θέματα με αερα εγκλωβισμένο μέσα στο κύκλωμα της σομπας. Το αυτόματο εξαεριστερακι απλα δεν λειτουργούσε. Το πάτησα με ένα κατσαβιδι και συνήλθε άμεσα. Σε μένα ravelli αυτός ο εξαεριστηρας βρίσκεται στο πλάι της σομπας αφου αφαιρεθεί πρώτα το πλαϊνό καπακι.


καλησπέρα. Και εμένα εκεί είναι το εξαεριστικό, αλλά το καπάκι της σόμπας το έχω αφαιρέσει από την αρχή καθώς προσπαθώ από τότε να λύσω το πρόβλημα και ήθελα να έχω πρόσβαση.
Δυστυχώς όσες φορές και να το έχω πατήσει με το δάχτυλο, μόνο νερό βγάζει και όχι αέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155161 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
βελτιωθηκε αλλα δεν λυθηκε :( αυτα ειναι ημιμετρα δυστυχως.
ο κυκλοφορητης σου σωστα ξεκιναει στους σχεδον 60 και κοβει στους 30-40 που εχεις ρυθμισει .
την πιεση αφου δεν εχεις προβλημα μπορεις να την αφησεις εκει για τις δοκιμες σου ...με προσοχη παντα ,
θα προτιμουσα να κλεισεις απο λιγο τα σωματα κι οχι την βαννα κοντα στον κυκλοφορητη
και τον βρογχο του σαλονιου κλειστον αφου χειροτερευει το προβλημα

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να εχει βρασμο μεσα στην εστια
χωρις κυκλοφορια νερου και μια και δεν ξερω και την σομπα σου θα σου ελεγα να ριξεις και μια ματια στις ρυθμισεις μηπως δεις τιποτα περιεργο .
η σομπα εχει βγαλει ποτε αλαρμ υπερθερμανσης η κατι σχετικο?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155164 από slygizos
Απαντήθηκε από slygizos στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
Χαχαχα. Να τωρα που ξενερωσα παλι. Όχι δεν μου έχει βγάλει ποτέ υπερθέρμανση. Ίσα ίσα που δουλεύει άψογα.
Θα κλείσω και λίγο τις βάνες και θα σου στείλω πάλι.
Δηλαδη το ξεχνάμε το θέμα του μεγάλου κυκλοφορητη και του βρασμού ή παίζει ακόμα;

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Last edit: 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155166 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
τιποτα δεν ξεχναμε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155199 από slygizos
Απαντήθηκε από slygizos στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
Dimlyk τελικά είχες δίκιο. Τσάμπα χάρηκα. Χθες το βράδυ έκλεισα λίγο της βάνες των τριών σωμάτων αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Εννοώ είχα πάλι αυτές τις λίγες μπουρμπουλήθρες (Επίσης ο βρόγχος του σαλονιού παραμένει κλειστός. Και λέω κάτσε να ρίξω λίγο την πίεση να δω τι θα γίνει. Την ρίχνω από το 1.7 στο 1.6. Και με το που φτάνει η σόμπα τους 60 βαθμούς αρχίζει πάλι το αρχικό πρόβλημα με τον μεγάλο θόρυβο. Φυσικά καταλαβαίνεις. Η ψυχολογία μου στον πάτο.

Μένει κάποια άλλη δοκιμή να κάνω άραγε;

Κάτι που παρατηρώ είναι πως πρόπερσι που πρωτανάψαμε την σόμπα ρυθμίστηκε στην μέγιστη ισχύ να πιάνει περίπου 220 βαθμούς στα καυσαέρια από τον συνεργάτη της Edilkamin. Φέτος (η σόμπα καθαρίστηκε πλήρως πάλι από Edilkamin), και με τις ίδιες ρυθμίσεις από πρόπερσι, αλλά και το ίδιο πέλλετ (Golden nuggets), η σόμπα στη μέγιστη ισχύ φτάνει 260 βαθμούς στα καυσαέρια. Επίσης στο άναμμα της σόμπας, με τις ίδιες ρυθμίσεις, φουντώνει τόσο πολύ η φωτιά που γεμίζει όλος ο θάλαμος και σκέφτομαι μήπως το πρόβλημα που κάνει με τον βρασμό πριν ξεκινήσει ο κυκλοφορητης όταν τον ρυθμίζω να ξεκινήσει στους 40 οφείλεται εκεί. Δηλαδή επειδή το μέταλλο έρχεται σε άμεση επαφή με την φωτιά, προκαλεί τοπικούς βρασμούς. Βέβαια να μου πεις το πρόβλημα το είχα από πάντα οπότε μάλλον βλακείες λέω.

Άρα τώρα τι άλλο μπορώ να κάνω πια;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155208 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Edilkamin Idropoint ροή κυκλοφορητή
Τοπικός βρασμός δεν υπάρχει. Άναψε τη σομπα και όταν ακούσεις το βρασμο, πριν ξεκινήσει ο κυκλοφορητής κανε χειροκίνητη εξαέρωση.Άνοιξε ολες τις βάνες από όλα τα σώματα στο τέρμα.
Και αν μπορείς ξανά ανέβασε ένα βίντεο με μεγαλύτερη διάρκεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ