Σόμπα πέλλετ συνδεδεμένη με καλοριφέρ(Γειά σας)

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163947 από valantis101
Έχω μια σόμπα πέλλετ συνδεδεμένη με καλοριφέρ αλλά δεν έχω θερμοστάτη και την δουλευεω με θερμοκρασία νερού...ποια είναι η σωστή θερμοκρασία την οποία μπορώ να βάλω για να μην έχω προβλήματα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163949 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φιλε ολα ειναι σχετικα και οχι στανταρ.δωσε ομως και αλλες πληροφοριες τι σομπα ειναι ποσα kw τι σπιτι εχεις ποσα σωμματα τι μονωση αν σε ζεστενει αλλος πανω κατω διπλα.Αν τα kw ΦΤΑΝΟΥΝ για το σπιτι σου σε ποια σκαλα τη δουλευεις και ποση θερμοκρασια ανοιγει ο κυκλοφωριτης αν ζεστενεις και μποιλερ η ηλιακο ποσο εχεις την θερμοκρασια νερων να πιανει ΑΝ ΤΗ δουλευεις 24ωρο η περιστασιακα!!!!!!!!!!!ΤΙΠΟΤΑ ΤΥΧΑΙΟ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: μπορουμε πολυ απλα να σου πουμε βαλε 65-70 να φτανουν τα νερα οσο πιο μεγαλη σκαλα τοσο πιο πολυ πελλετ ριχνει αρα ανεβαζει πιο γρηγορα νερα βαλε κυκλοφωριτη 50-55 και τελειωσες!! :evil: :evil: :evil: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ!ΣΕ ΑΚΟΥΜΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163950 από valantis101
IDROPEL 09..22kw το σπίτι είναι 100τμ στην δεύτερη σκάλα την δούλευα πέρυσι...60 βαθμούς δούλευα έτσι μου είπε και ο μάστορας...την δούλευα όλη μέρα μόνο την έκλεινα το μεσημέρι καθημερινά για καθάρισμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163951 από valantis101
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163957 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Αν και παλι δεν μας βοηθας ανεβασε σκαλα στο φουλ(πχ5) και τα νερα βαλτα στο 65-70 μαξιμουν και δες.ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!! ποσα σωματα εχεις αν εχεις μποιλερ τι ειναι το σπιτι μονοκατοικια πολυκατοικια σε ζεστενει αλλος μονωση εχει σκαλα κυκλοφωριτη εχεις μποιλερ!!!!!!!!!!ΜΙΣΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΑΣ ΛΕΣ!!!!!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Η ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΛΑ!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164007 από mikel
απο την θερμοκρασια δυσκολο να εχεις προβληματα (στα 90 θα εχεις προβλημα). λογικα 60-65 είναι καλα. Την δουλευης ολη μερα και σε χαμηλή ισχύ γιατι ζεσταίνει καλα προφανως και εχεις χαμηλη καταναλωση. Δωσε σημασία στην συντήρηση της(καπνοδοχο, ανεμιστηρας καυσαεριων, εναλάκτης ...)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ