KING IDRO 28 KW

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164565 από daskalopoulos
KING IDRO 28 KW δημιουργήθηκε από daskalopoulos
Καλησπερα εχω αγορασει την king idro 28 kw εδω και 1 εβδομαδα εχω πολλα προβληματα.Στην πρωτη λειτουργια ειχε φρακαρισμενο κυκλοφορητη.μου βγαζει καπνα οταν ξεκιναει οταν κανει τον αυτο καθαρισμο και στο σβησιμο επισης.εχει μια διαρροη απο κατω σταζει δεν ξερω απο που ακριβως.Τι μπορει να φταιει επισης οταν βαζω αποροφυτηρα παλι καπνιζει ενω μου ειπε ο τεχνικος οτι επειδη παιρνει αερα απο εξω μην το φοβασαι
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by daskalopoulos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164567 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα KING IDRO 28 KW
Φιλε καλημερα.1 εβδομαδας μηχανημα θα πρεπει να σου δωσει λυση η εταιρια η αντικατασταση!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :evil: η λεξη ΣΤΑΖΕΙ τι εννοεις χανει νερο καπου στο θαλαμο καυσης σε ενωσεις τι ακριβως?φρακαρισμενος κυκλοφωριτης μπορει να ειναι και αστοχια υλικου ας τον αλλαξουν με αλλο.οτι βγαζει καπνα στο χωρο δεν ειναι καλο και ειναι αιτιολογια οτι περνει αερα απο εξω!!!!!!! :woohoo: :evil: πιεσε τους να σου βρουν λυση αμεσα ακομα και αλλον!!!!!!!!μην ακους την καθε ΠΑΠΑΡΙΑ :evil: :evil: :evil: διοτι τα ΕΥΡΩ ΣΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕΣ περιπου 3000 !!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΠΑΙΤΗΣΕ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: ΒΑΛΕ μια φωτο το λεβητα και το πανελ του κοντρολ να το δουμε αν θες
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164569 από daskalopoulos
Απαντήθηκε από daskalopoulos στο θέμα KING IDRO 28 KW
Καλημέρα φίλε μου.Ασε τα έχω πάρει στο κρανίο με την σόμπα εχω και βρέφος στο σπίτι και την έχω κλειστή τωρα μέχρι να βρεθεί η λύση.
Χθες ηρθε ο τεχνικός ανοίξαμε τα πλαϊνά καπάκια και κάτω είχε μια διαρροή έσταζε ένα καφέ υγρό απλα μετα απο λίγο σταματούσε σταδιακά φαινόταν να βγαίνει από τα τοιχώματα εκει που ειναι το δοχείο της στάχτης το τράβηξε βιντεο για να το στείλει απο εκει που την πήρε την σόμπα για να βρεθεί λύση.
Τώρα το θέμα με την κάπνα δεν ξερω τι παιζει δεν έχω γενικά εμπειρία με σομπες πέλετ και κατά πόσο μυρίζει και αν θα πρεπει να μυρίζει στον χορό.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164570 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα KING IDRO 28 KW
Το κοντρολερ το ξερω αρκετα καλα αλλα το θεμα ειναι να σου δωσει λυση η εταιρια και αμεσα πριν τα ΚΡΥΑ!!!!!!πιεσε τους.πουθενα δεν πρεπει να σταζει η σομπα μηπως δεν εχει γινει καποια κολληση καλα σε καμια ραφη αλλα ουτε και ΚΑΠΝΟΣ αλλα ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΑΥΤΑ ΕΣΕΝΑ!!!!!ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΕΓΓΥΣΗ ΚΑΙ ΕΛΕΝΧΟ ΓΡΑΠΤΟΣ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ!!!!!!!!!ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164572 από daskalopoulos
Απαντήθηκε από daskalopoulos στο θέμα KING IDRO 28 KW
Να σε ρωτησω κάτι Κώστα μηπως επειδη ειναι καινούργια η σομπα πρεπει να την δουλέψω συνεχόμενα για να φύγει η μυρωδιά της γιατι μου τον ειπε και αυτο και καλα για τα βερνίκια αλλα το θέμα είναι ότι μυρίζει καπνά και οχι χρώμα.Οταν ειχε έρθει ο βοηθός του να την δει άνοιξα τον απορροφυτηρα και είδε σε κάποιο σημείο να βγαίνει λίγο καπνα όπως επίσης βαζει και στάχτη στο χώρο πίσω στο πάτωμα του λέβητα αυτο το είδαμε όταν ανοίξαμε τα πλαινα
Στην φωτογραφία εκει που έχει μια τρύπα το σωληνακι απο εκει έβγαινε καπνά
Συνημμένα:
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by daskalopoulos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164573 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα KING IDRO 28 KW
Αυτός είναι ο προσαρμογεας για την κεραμεικη αντίσταση να ταιριάζει στην οπή λογικό να θέλει να κάψει η σόμπα για να φύγουν οι μυρωδιές αλλά η καπνά η στάχτη και στάζει υγρό δεν πρέπει να γίνεται.ασε να δεις τι θα σου πούνε .για μένα λύση και αντικατάσταση αν χρειαστεί.αν από τώρα αρχίζουν τετοια θεματα που είναι καινούργια τι άλλο θα συμβεί μελλοντικά!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.294 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ