Επιλογη ξυλοσομπας με φουρνο.

Περισσότερα
3 Χρόνια 5 Μήνες πριν #170735 από stergiosbik
Θα παρω μια ξυλοσομπα με φουρνο για το χωριο.
Ειδα ορισμενες και ειμαι μεταξυ 3 συσκευων οι οποιες ειναι ...
Γκεκας απο Θεσ/νικη
www.gekasmetal.gr/sompes/?portfolio=mg-450&lang=el

Ντοντος απο Τρικαλα
www.ntontos.gr/%ce%b5%ce%bd%ce%b5%cf%81%...c%ce%bc%cf%80%ce%b1/

και Γαβριλας απο Γιαννενα
www.kmaninos.gr/heating/sompes-ksylou-me...lou-me-foyrno-sa-420

Στην αρχη σκεφτομουν για καποια Prity ή Skladova.
Οι Prity μολις τις ειδα απο κοντα με απογοητευσαν.Στα δικα μου ματια τουλαχιστον μου φανηκαν προχειροδουλεια.
Skladova δεν καταφερα να βρω.Επικοινωνησα με την Skladova στην Βουλγαρια και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει αντιπροσωπεια στην Ελλαδα οποτε απορριφθηκαν αμεσως ακομη και αν τις εβρισκα γιατι αντε να βγαλεις ακρη αν κατσει καμμια στραβη.
Οι δικες μας μου φανηκαν καλυτερες απο τις Prity και σιγουρα θα βρισκω ανα πασα ωρα οτιδηποτε θελησω απο αναταλλακτικα.
Απο του Γκεκα μου αρεσε που εχει ξεχωριστη θυριδα για να βγαζεις την σταχτη και δεν χρειαζεται ν ανοιγεις ολη την πορτα.
Απο την αλλη ομως το ξεχωριστο συρταρι σημαινει οτι δεν θα σφραγιζει τοσο καλα η σομπα και δεν θα ελεγχεται απολυτα η καυση οπως στις αλλες 2.
Σε γενικες γραμμες ομως δεν εχουν μεγαλες διαφορες αν και του Γαβριλα μου φανηκε ελαφρως πιο προσεγμενη στην κατασκευη.Βεβαια μπορει και να γελιεμαι.
Εχει κανεις εικονα για καποια απο αυτες;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 5 Μήνες πριν #170744 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Επιλογη ξυλοσομπας με φουρνο.
Στεργιο καλημέρα,
για μασίνα δεν σκεφτεσαι? Θεωρώ οτι ταιριάζουν στα σπιτια στο χωριό!

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 5 Μήνες πριν #170745 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Επιλογη ξυλοσομπας με φουρνο.

jnet έγραψε: Στεργιο καλημέρα,
για μασίνα δεν σκεφτεσαι? Θεωρώ οτι ταιριάζουν στα σπιτια στο χωριό!


Καλημερα Γιωργο.
Μασινα εχω (Κοζανιτικες τις λεμε εμεις) αν εννοεις αυτην με τον φουρνο στο πλάι.
Απλα τωρα δεν μας βολευει στον χωρο μιας και αλλαξαμε καποια πραγματα και οι μασινες ειναι φαρδιες.
Την κατεβασα κατω στο παλιο (εξωτερικο) μαγειρειο και λεω να παρω με φουρνο απο πανω για να μπορουμε και να μαγειρευουμε και κατι (εστω σε μικροτερη ποσοτητα μιας και ο φουρνος τους ειναι μικροτερος) οταν πηγαινουμε.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 5 Μήνες πριν #170746 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Επιλογη ξυλοσομπας με φουρνο.
Ναί αυτή εννοώ!

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ