Αερόθερμη σόμπα GRACE

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142075 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE

thegoul έγραψε: Εγώ είχα πάθει κάτι αντίστοιχο με τον κυκλοφορητή της σόμπας(υδραυλική). Έμενε πάντα ανοιχτός ακόμη και όταν η σόμπα είχε κλείσει.Το πρόβλημα το δημιουργούσε ένα ρελέ πάνω στην πλακέτα, που είχε κολλήσει. Με ελαφρύ χτύπημα με ένα κατσαβίδι στην πάνω επιφάνεια των ρελέ το πρόβλημα λύθηκε γιατί ξεμπλόκαρε το ρελέ. Αν μπορείς να δεις την πλακέτα, κάνε το ίδιο με προσοχή και πάντα με βγαλμένη την σόμπα από το ρεύμα. Ελπίζω να βοήθησα.


στην δική σου περίπτωση κώλυσε ο ρελές γιατί ο κυκλοφορητής δουλευει με ρελέ οπως και η αντισταση και το μοτερ του κοχλια. Στο μοτέρ καυσαερίων και ζεστού αέρα έχει TRIAC

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144193 από croac81
Απαντήθηκε από croac81 στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Εχω την NB-P15 11KW (Grace) και ψαχνω να βρω το μοτέρ (φτερωτη) γιατι την όλα που λειτουργεί κάνει θόρυβο.Περισυ έκανε ακριβώς τον ίδιο θόρυβο και χρειάστηκε να αλλάξω τα κουζινέτα γιατι η αντιπροσωπεία δεν έιχε ολόκληρο το ανταλλακτικο. Ξέρετε που μπορώ να βρώ ανταλλακτικα για το μοντέλο αυτό?

χρειάζομαι κάτι τέτοιο (δεν ξέρω αν ταιριάζει στην δική μου σόμπα)

www.promex.gr/products/eksartimata_antal...s/anemistiras_pel113

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144209 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Αυτό το μοτεράκι που δείχνεις είναι "φιξ" δεν ανοίγει για να αλλάξεις τυχόν εξαρτήματα. Στην ουσία ένα ελαστικό κώνο έχει αλλά δεν υπάρχει σαν ανταλλακτικό στα είδη για σόμπες.

Μήπως αναφέρεσαι σε άλλο μοτεράκι πχ .....των καυσαερίων ?

Η σόμπα σου έχει Ελληνικό μενού, η μόνο Αγγλικό ?

Πες μου και ποιο συγκεκριμένο ανταλλακτικό έχει χαλάσει να σου πω από που θα το προμηθευτείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150940 από john.maggos
Απαντήθηκε από john.maggos στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Καλησπέρα παιδια! Εχω ενα προβλημα με την σομπα μου. Εχω την grace nb pi 8kw και εχει αρχισει το πισω το μοτερ που βγαζει τα καυσαυερια να κανει θορυβο. Μπορει να μου πει καποιος γιατι συμβαινει αυτο.... Το ακουω πιο εντονα οταν δουλευει η σομπa μου στο προγραμμα p4....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150943 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
καλημερα και χρονια πολλά.

ή εχει μαζεψει σκονη ή αν την εχεις χρονια καποιο ρουλεμαν ή κατι τετοιο...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150944 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Αερόθερμη σόμπα GRACE
Φιλε καλημερα και χρονια πολλα.1o:εχεις βγαλει να καθαρισεις ποτε το μοτερ καυσαεριων?2ο:μπορει να θες μοτερ καυσαεριων διοτι μπορει να δουλευει παρακεντρα και καποιο απο τα πτερυγια να βρισκει στο σαλιγκαρο.3ο:μπορει να εχει αρπαξει ρουλεμανακι στο μοτερ.Αφου δεις αυτα και 4ο:αν ειναι ανεκτος ο θορυβος αστο να δουλευει μεχρι να βγει OFF γιατι εχει γυρω στα 70+ ευρω και να μπορεις να το αλλαξεις και μονος σου διοτι εχει λιγο διαδικασια(λυσιμο δεσιμο καλωδια σιλικονη υψηλης θερμοκρασιας μονταρισμα).ξεκινα απο το 1ο αν πιανουν τα χερια σου.ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ