Φίλτρο καμινάδας με νερό

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52404 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
πανακριβο αδερφακι,,,πηγαινε στο επομενο :)

που ειναι γυρω στα 400 και το απλο αν δεν κανω λαθος γυρω στα 200


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": konstantonoss

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52421 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

konstantonoss έγραψε: μιλησα με εναν αντιπροσωπο ιταλικης κατασκευης για σομπες πελλετ και μου ειπε οτι εχει φιλτρα καμιναδας ιταλικα!οικονομικα επαθα πλακα :blink: !450 euros!πολλα αλλα αξιζει??θα ηθελα πολλη την γνωμη σας!ευχαριστω...

σου ειπε ποιας εταιρειας ειναι?Αν ειναι της apros μπορει να κανει αρκετα καλη δουλεια αλλα θελει πολυ συχνα καθαρισμα. εγω περιμενω παντως το φιλτρο του κ.Μοσχαλη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": konstantonoss

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52423 από konstantonoss
Απαντήθηκε από konstantonoss στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
οχι δεν μου ειπε!θα μαθω αυριο!να σαι καλα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52462 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

stelios έγραψε:

konstantonoss έγραψε: μιλησα με εναν αντιπροσωπο ιταλικης κατασκευης για σομπες πελλετ και μου ειπε οτι εχει φιλτρα καμιναδας ιταλικα!οικονομικα επαθα πλακα :blink: !450 euros!πολλα αλλα αξιζει??θα ηθελα πολλη την γνωμη σας!ευχαριστω...

σου ειπε ποιας εταιρειας ειναι?Αν ειναι της apros μπορει να κανει αρκετα καλη δουλεια αλλα θελει πολυ συχνα καθαρισμα.

εγω περιμενω παντως το φιλτρο του κ.Μοσχαλη.

εγώ περιμένω να κάνει προσφορά για τα μέλη του φόρουμ.

Τις προάλλες που πήγε το Πανεπιστήμιο για μετρήσεις μικροσωματιδίων , προσπαθησα να του ρίξω μπηχτές για την τιμή, αλλά μου έδειξε κοστολόγια και πηγα πάσο.
Θα έπεφτε η τιμή αν έμπαινε σε κανονική γραμμή παραγωγής (με την βιομηχανική έννοια του όρου), αλλά προς το παρόν δεν είναι εφικτό.

(φωτό απο τις μετρήσεις- έσβησα με κόκκινο μηχάνημα που δεν είμαι εξουσιοδοτημένος να προβάλω)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52651 από HellenicPellets
Απαντήθηκε από HellenicPellets στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

ONEGREEK έγραψε: Καλημέρα , εχω αγοράσει το φίλτρο της HELLENIC-PELLETS και παρατηρω μετα από 2 εβδομάδες χρήση να μαυριζει ο τοίχος. Στην εναυση βγαζει ενα λεπτό καπνό , δεν φαινεται να ειναι μαυρος αλλα δεν εχω δει και πως βγαινει απο σόμπα χωρίς φίλτρο. Η σομπα καποιες φορες μου εχει βγάλει καπνό και στη φαση των 2 πρώτων λεπτών της κανονικης λειτουργίας(5-6 φορες εγινε αυτο). Αλλα η εγκατασταση που εχω κανει ειναι σωστη και περιλαμβανει δυο τμηματα ενα οριζοντιο 80-90 εκατοστα και ενα καθετο 1,60 μ και εκει συνδεθηκε το φιλτρο . Εαν συνεχιστει ετσι σε 4 μήνες θα αλλάξει το χρωμα του εξωτερικού τοίχου από σομόν σε μαυρο! και υποτιθεται οτι το αγορασα γιατι εχω πρόβλημα με τους ιδιοκτήτες. Καίω αυστριακό πέλλετ μόνο.
Εχω απελπιστει.


Αγαπητέ κύριε,
Η εταιρία μας Hellenic Pellets διαθέτει το φίλτρο τον τελευταίο χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα, έχοντας εγκαταστήσει το συγκεκριμένο σε πολύ μεγάλη ποικιλία απο Σόμπες και Σόμπες Λέβητες.

ΔΕΝ είναι κάποια πατέντα της εταιρίας μας, αλλά είναι συγκεκριμένος σχεδιασμός του Ιταλού κατασκευαστή από τον οποίο εισάγουμε Συσκευές.

Θα σας παρακαλούσα να επικοινωνήσετε μαζί μας για την επίλυση του προβλήματος σας μια που δεν έχουμε αντιμετωπίσει ζητήματα με την χρήση του συγκεκριμένου φίλτρου.
Δεν υπάρχει λόγος να απελπίζεστε για κάτι, μια που δεν έχετε επικοινωνήσει μαζί μας, για να μας αναφέρετε το πρόβλημα σας και να σας βοηθήσουμε με όποιον τρόπο μπορούμε.

Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία.

Για την Hellenic Pellets
Χατζηγιάννης Γιώργος
2310574735

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52659 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

HellenicPellets έγραψε:

ONEGREEK έγραψε: Καλημέρα , εχω αγοράσει το φίλτρο της HELLENIC-PELLETS και παρατηρω μετα από 2 εβδομάδες χρήση να μαυριζει ο τοίχος. Στην εναυση βγαζει ενα λεπτό καπνό , δεν φαινεται να ειναι μαυρος αλλα δεν εχω δει και πως βγαινει απο σόμπα χωρίς φίλτρο. Η σομπα καποιες φορες μου εχει βγάλει καπνό και στη φαση των 2 πρώτων λεπτών της κανονικης λειτουργίας(5-6 φορες εγινε αυτο). Αλλα η εγκατασταση που εχω κανει ειναι σωστη και περιλαμβανει δυο τμηματα ενα οριζοντιο 80-90 εκατοστα και ενα καθετο 1,60 μ και εκει συνδεθηκε το φιλτρο . Εαν συνεχιστει ετσι σε 4 μήνες θα αλλάξει το χρωμα του εξωτερικού τοίχου από σομόν σε μαυρο! και υποτιθεται οτι το αγορασα γιατι εχω πρόβλημα με τους ιδιοκτήτες. Καίω αυστριακό πέλλετ μόνο.
Εχω απελπιστει.


Αγαπητέ κύριε,
Η εταιρία μας Hellenic Pellets διαθέτει το φίλτρο τον τελευταίο χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα, έχοντας εγκαταστήσει το συγκεκριμένο σε πολύ μεγάλη ποικιλία απο Σόμπες και Σόμπες Λέβητες.

ΔΕΝ είναι κάποια πατέντα της εταιρίας μας, αλλά είναι συγκεκριμένος σχεδιασμός του Ιταλού κατασκευαστή από τον οποίο εισάγουμε Συσκευές.

Θα σας παρακαλούσα να επικοινωνήσετε μαζί μας για την επίλυση του προβλήματος σας μια που δεν έχουμε αντιμετωπίσει ζητήματα με την χρήση του συγκεκριμένου φίλτρου.
Δεν υπάρχει λόγος να απελπίζεστε για κάτι, μια που δεν έχετε επικοινωνήσει μαζί μας, για να μας αναφέρετε το πρόβλημα σας και να σας βοηθήσουμε με όποιον τρόπο μπορούμε.

Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία.

Για την Hellenic Pellets
Χατζηγιάννης Γιώργος


Κυριε Χατζηγιάννη θα σας προτείνα να διαβάστε τους ορους χρήσης πριν συνεχισετε.

Επειδη το εκανε για υποστηριξη ας το αφήσουμε για λιγο το τηλεφωνο...

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ