Συμβουλές για κασσέτα μετατροπής τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #27963 από Miltiadis
Καλησπέρα τις τελευταίες μέρες ψάχνω για κασέτα και έχω μπερδευτεί πολύ.Θα παρακαλούσα για τη βοήθεια σας.Έχω ένα διαμέρισμα στο Δάσος Χαϊδαρίου 100τ.μ. περίπου στο δεύτερο όροφο.Τα πενήντα (50τμ) είναι ενιαίως χώρος με ένα τχάκι στη μέση.Πίσω απο το τζάκι υπάρχει διάδρομος (παράλληλα)με τρία δωμάτια και ένα μπάνιο συνολικού εμβαδού 50τ.μ. Υπάρχει δυνατότητα να τα ζεστάνω ολά (όπωσ μου λένε οι πωλητές ή είναι ουτοπικό?Πόσα ΚW χρειάζομαι για όλο το σπίτι?Οι κασέτες που είδα είναι LA NORDICA CRYSTAL 80 (11,4KW, 78%)-CHAMA CRISTAL 88 (15,4KW,76%)-SPATHERM LINEAR XL 900(14KKW,>80%)-SALGUEDA AERO CRYSTAL 860(18KW,76%KAI ME 10 XRONIA EGGYHSH)-DOVRE 2576(12KW)ευχαριστώ για το χρόνο σας και τη βοήθεια σας εκ των προτέρων.
www.lanordica-extraflame.com/en/fireplac...stal-ventilato_p9075
www.salgueda.com/dfiles/salgueda2011.pdf
www.spartherm.com/products/cassettes/functionality.html?L=1
www.eco-fire.gr/prod.php?wr=526
www.eco-fire.gr/prod.php?wr=531
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27966 από Asteris
Η Nordica είναι 9kW, όχι 11.4, την ονομαστική ισχύ θα κοιτάς. Καλό θα ήταν να κοιτάξεις κάτι από 12 και πάνω.

Κατά τα άλλα όποιο σου κάθεται στο μάτι καλύτερα (και στα λεφτά), εκτός από τα chama που δεν τα ξέρω, τα άλλα θα σε ζεστάνουν σίγουρα. Να βγάλεις περσίδα και στον πίσω τοίχο, να διευκολύνει την θέρμανση των δωματίων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28282 από Miltiadis
Καλησπέρα σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.Στη εταιρία που βάζει την CHAMA θεωρώ οτί κάνουν τρομερή δουλειά (με όσα νομίζω πως γνωρίζω) και χρησιμοποιούν πυράντοχη γυψοσανίδα,κυροβάμβακα,κ.α.Από την απάντηση σας κατάλαβα οτί γνωρίζεται τη SALGUEDA, ποιά η γνώμη σας για αυτή?.Επιπλέον είδα την INVICTA VISION TOTAL 800 TURBO (18KW,76.5%) στα 1300,00Ε αλλά την έχει μόνο (νομίζω) στο LE ROY MERLIN. Κάπο ιός γνωστός μου πρότεινε τη BRONPI MADRIT (19KW,75%) στα 1900,00Ε- ποία η γνώμη σας?Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον άι με συγχωρείται εαν σας κούρασα αλλά είμαι άσχετος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28297 από Asteris
Salgueda 800 και Invicta 800 είναι η ίδια εστία. Η Madrid πρέπει να είναι 15kW, βάσει της κατανάλωσης και της απόδοσης. Το 19 είναι η θερμική.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28368 από Miltiadis
Επομένως που προτείνεται να καταλήξω?το σπίτι είναι 100τ.μ. Το ποιό ελκυστικό σε τιμή είναι το SALGUEDA αλλά είδα βιντεάκια για το BRONPI και μου φαίνεται αξιόπιστο. Επίσης αυτός που το τοποθετεί μου έχει συσταθεί από δύο γνωστούς ωσ ιδιαίτερα αξιόπιστος και πολύ καλό παιδί (οι γνωστοί μου είναι απόλυτα ευχαριστημένοι).καλή συνέχεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28538 από Miltiadis
ASTERI περιμένω με αγωνία την απάντηση σου.Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ