Αντικατάσταση εστίας με foyer ενεργειακό

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30482 από Cmos
Αστέρη τελικά το CE μας καλύπτει από πλευράς πιστοποιήσεων ή είναι κάτι που το έχουν όλα τα τζάκια που πωλούνται στην ΕΕ? Ποιά πιστοποίηση πρέπει να έχουν τα τζάκια οπωσδήποτε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30490 από Asteris
Εμένα το μόνο που με καλύπτει, είναι το τζάκι να κυκλοφορεί νομίμως σε χώρες με αυστηρές πιστοποιήσεις, πχ Αυστρία, Γερμανία, Γαλλία, Αγγλία, Ιταλία. Μόνο τότε μπορώ να πιστέψω ότι ισχύουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Αλλιώς δεν εμπιστεύομαι κανέναν έλληνα, βούλγαρο, πολωνό, λιθουανό. Και αν όντως έχουν φτιάξει καλό τζάκι (δεν αντιλέγω ότι μπορεί να υπάρχει και σωστό τζάκι που απλά δεν έβγαλε ακόμη πιστοποιήσεις για να πουλήσει στις δυτικές χώρες), τότε θέλω να το δω να καίει 3 κιλά την ώρα και να ζεσταίνει 100τμ στην βόρεια ελλάδα. Αν το κάνει, ευχαρίστως να το πάρω.

Με τα λόγια μόνο, ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Ειδικά όταν υπάρχει τα αποδεδειγμένα αποτελεσματικά γαλλικά Invicta, που πλέον τα δίνουν και σχεδόν τζάμπα.

Άμα τώρα θες να κάνεις τον δοκιμαστή της Kratki, κάντο. Θα μάθουμε και μεις αν όντως δουλεύει σωστά ή όχι. Αν δεν σου περισσεύουν 1500€, τότε ξανασκέψου το και άσε κάναν άλλον να βγάλει το φίδι από την τρύπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30604 από mourgos
Φίλε αργυρη το nordeis το ειδα απο κοντά γιατι αποτελεί και δική μου επιλογή. Νομίζω οτι ειναι απο καλύτερα που έχω δει. Και γενικά οταν αποφασίσω τι ενεργειακό τζάκι θα βάλω θα εμπιστευτω τους σκανδιναβους. Πάντως το κοστος του συγκεκριμένου ειναι αρκετά ακριβο. Για 170 μέτρα σπιτι μου έβγαινε με όλα κοντά στα 3,5 χιλιαρικα. Ο πωλητής εγγυήθηκε οτι θα καλύψει τουλαχιστον το 70% του σπιτιού. Αξίζει πάντως να το δεις έστω και σαν έρευνα αγοράς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57805 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Καλησπέρα στο φόρουμ !Η αλήθεια είναι ότι δεν το γνώριζα παρόλο που ασχολούμαι με το να διαβάζω αρκετά φόρουμ και πέρα από το αντικείμενο μου!
Το αντικείμενο μου για να να με γνωρίσετε κιόλας είναι το ενεργειακό τζάκι και είμαι ο υπεύθυνος του τεχνικού τμήματος της kratki.gr .
Δεν γράφτηκα στο φορουμ ούτε για να ευλογήσω τα γένια μου ούτε για να κάνω διαφήμιση απλά κάποια πράγματα δεν μπορώ να βλέπω να τα γράφουν άτομα που ούτε καν έχουν μάθει τα στοιχειώδη για την εταιρία kratki .
Αν και δε θέλω να μπω στο τρυπάκι να συγκρίνω τις 2 εστίες δε μου αφήνετε το περιθώριο με αυτά που γράφετε .
1) αν και οι διαστάσεις είναι σχεδόν ίδιες (λίγο μεγαλύτερο το Γαλλικό) το zuzia είναι 19 κιλά βαρύτερο.(άρα σίγουρα πιο ενισχυμένο)
2) Το zuzia είναι ποιότητας μαντεμιού 200 το Γαλλικό δεν αναγράφετε ούτε στη σελίδα του ούτε πουθενά την ποιότητα του...!!!
3)Αναφέρθηκε ότι το zuzia κοστίζει από 1200 - 1500 € .Να σας ενημερώσω ότι η επίσημη τιμή του για την Ελλάδα είναι στα 669,65 + φπα .
4)Τα KW!!!Δεν ξέρω από που και ποιος σας έχει πει ότι τα ΚW τα βγάζουμε πολλαπλασιάζοντας το ποσοστό αλλά αυτό δεν ισχύει όσο αφορά την KRATKI τουλάχιστον!!Όταν λέει ότι είναι 16 KW εννοεί ότι είναι 16 έχοντας είδη χάσει το 30% (100&-70%=30%) .
5)Για να μην αναφερθώ περί Ανατολικών χωρών και σας δείξω πόσο άτοπο ήταν το συγκεκριμένο σχόλιο να σας ενημερώσω ότι η kratki στέλνει ένα φορτηγό την εβδομάδα στη Γερμανία και στη Ρωσία με τζάκια και απο ενα φορτηγό το μήνα σε χώρες όπως η Αγγλία η Σουηδία η Γαλλία .
Πολύ καλά κάνετε και δίνετε τις συμβουλές σαν τεχνίτες που είστε και σας βγάζουμε το καπέλο για τις ώρες που σπαταλάτε για να βοηθάτε μέσο του Φόρουμ τον κόσμο να λύσει τα προβλήματα του!!
Αλλά το να κατηγορείτε εταιρίες για αξιοπιστία,αποδόσεις,τιμές χωρίς να γνωρίζετε αν δεν είναι παράνομο είναι τουλάχιστον άδικο.
Για οποιαδήποτε τεχνική πληροφορία είμαι στην διάθεση σας .
Μπορείτε να με καλέσετε και στο τηλέφωνο της εταιρίας στο xxxxxxxxx.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Διαγραφή στοιχείων επικοινωνίας
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57869 από Stavrax
Αν η τιμή της εστίας είναι 669,65€+ΦΠΑ να την αλλάξετε και στο site.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57889 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Άμα τώρα θες να κάνεις τον δοκιμαστή της Kratki, κάντο. Θα μάθουμε και μεις αν όντως δουλεύει σωστά ή όχι. Αν δεν σου περισσεύουν 1500€, τότε ξανασκέψου το και άσε κάναν άλλον να βγάλει το φίδι από την τρύπα.
Αν και αναφερόμουν σε αυτό το σχόλιο όταν αναφέρθηκα στην τιμή και ναι στο site υπάρχει ακόμα η παλιά τιμή και πάλι τα 1033 με τα 1500 υπάρχει μια μεγάλη διαφορά .το site με τις νέες τιμές είχε ανεβεί εδώ και 4 μήνες αλλά λόγω τεχνικών προβλημάτων αναγκαστήκαμε να σηκώσουμε για λίγο το παλιό . Μέχρι το τέλος του έτους ελπίζουμε να έχει λυθεί και αυτό το θέμα !
Επειδή το θέμα μας δεν είναι να διαφημίσουμε την εταιρία μας για το αν εμείς είμαστε οι καλύτεροι σαν τιμή το μόνο που ζητάμε είναι να μην υπάρχουν ανακρίβειες στα σχόλια προς την ποιότητα-απόδοση και λιγότερο για την τιμή !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ