Αντικατάσταση εστίας με foyer ενεργειακό

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60075 από δημητριαδης
Αγαπητε φιλε δημητρη καλημερα
ανεβασε κανενα video απο τισ εγκαταστασεισ τζακιων
που εχετε κανει.
Δεν εχω δει πουθενα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60234 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλησπέρα κύριοι συγνώμη που δεν απαντάω άμεσα αλλά τρέχουμε ακόμα και τώρα .
Κύριε house δεν ξέρω από που να αρχίσω .....!!!
Καταρχήν να πω για άλλη μια φορά ότι ο σκοπός που μπήκα στο φόρουμ είναι να απαντήσω για κανα 2 θέματα που με ενοχλούσαν σαν εταιρία . θα ήθελα να μην βάζετε λινκ από προϊόντα της εταιρίας μου γιατί είμαι κατά αυτής της έμμεσης διαφήμισης .Θα βάλω μια εδώ στα μπάνερ στα παιδιά στο φόρουμ και να την χαίρομαι κιόλας !!! Δυστυχώς βλέπω διάφορα πράγματα εδώ μέσα που ψάχνετε όπως τροφοδοτικά, μοτέρ , μονωμένους σωλήνες και άλλα πολλά τα οποία τα έχω αλλά δε θέλω να μιλήσω. Όσο αφορά την darco ναι και σε αυτή είμαστε ο επίσημος αντιπρόσωπος για την Ελλάδα αλλά ο λόγος πού έβαλα το λινκ ήταν για να δείτε ακριβώς πως λειτουργεί το bypass με το μοτέρ.
πάμε στα τεχνικά ερωτήματα σας τώρα . δεν πιστεύω ότι χρειάζεστε το ηλεκτρονικό κλαπέτο αλλά ένα απλό με ντίζα .
Τον εναλλάκτη πού είδα σε άλλο ποστ που του βάζετε το μοτέρ αν τον σωλήνα εισαγωγής τον βάλετε στο χαμηλότερο σημείο προς το δάπεδο θα εκπλαγείτε θετικά από την ροή του αέρα που θα βγάζει στην έξοδο καθαρά και μόνο λόγο της βαρύτητας του αέρα .
Το 400 αρι σας καλά το έπιασε το αυτί σας κάπου εκεί πρέπει να σας έβγαλε !!!! Εμείς το κρύβουμε σε κάποιο πατάρι ή διάδρομο ή και έξω !!!!!Μερικά μοτέρ δέχονται ροοστάτη άλλα αυτό έχει να κάνει με την περιέλιξη του .
ο οικονομικότερος τρόπος είναι και ο πιο σωστός τρόπος καύσης ενός τζακιού .Δηλαδή αν καίμε χαλαρά ένα τζάκι π.χ (για τα δικά μου θα πω) περίπου στους 150 βαθμούς στην έξοδο της περσίδας για 8-10 ώρες την ημέρα συνεχόμενα για 2 εβδομάδες και πάμε στο σπίτι μας την 13η μέρα χωρίς να έχουμε ανάψει το τζάκι και δούμε ότι στο σπίτι έχουμε 21-22 βαθμούς τότε και η μόνωση του σπιτιού μας είναι σε καλό επίπεδο και έχουμε κάψει καλά και οικονομικά το τζάκι μας .το όλο κόλπο στο τζάκι του αέρα είναι το πόσο σωστά θα φτιάξουμε την φούσκα μας έτσι ώστε να μην έχουμε απώλειες .
Για τις σωλήνες που είδατε τους αεραγωγούς τους μονωμένους είναι με διπλό εσωτερικό αλουμίνιο μετά μόνωση και εξωτερικά άλλο αλουμίνιο και είναι ίδιας ποιότητας και της darko και της kratki τις έχω δοκιμάσει σε συνεχόμενη λειτουργία 200 βαθμούς και δεν έχουν πάθει τίποτα ούτε έχουν μυρίσει κάτι .
όσο για τον πλακέ σωλήνα της kratki να ξέρεις ότι χρειάζεται μόνωση και δύσκολα προσαρμόζετε .
Για την μόνωση izol (ασβεστικό πυρίτιο) τώρα το έχω βάλει και με την μόνωση να είναι μέσα από τα σίδερα και αντίθετα .Δεν έχουν κανένα πρόβλημα και ούτε μυρίζουν και αυτό το έχω τσεκάρει !!!
Για τα μοτέρ τώρα: όποιος και να προσπαθήσει με τα λόγια να με πείσει ότι με το μοτέρ από κάτω και όχι με αναρρόφησης θα στείλει με περισσότερη πίεση αέρα να έρθει να μου το δείξει από κοντά και αν το κάνει θα του δώσω ένα τζάκι δώρο ;)

Κύριε Δημητριάδη με παγώσατε !!!Δεν το είχα σκεφτεί Δεν έχω κάμερα καταγραφής παρά μια για να βλέπω live εικόνα μέσα από καμινάδες !!!
πείτε μου από τι τζάκι θέλετε αέρα-νερού και θα φροντίσω σε κάποιες απο τις επόμενες να τραβήξω με κάποιο τρόπο!!!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60440 από house
Καλημερα ...... Δυστυχώς ανήκω στην κατηγορία ατόμων που δεν δέχονται την ελευθερία του νετ οπως την κατάντησαν ! Αν και μπορείς , εγω δεν θα σε ακούσω και θα ποσταρω οτι θελω !
Την δαρκο πχ, την εχω ποσταρει απ τα περυσι σαν σελιδα του εξωτερικου . και εδω και στο thegreekz ! Ειναι δυνατόν να πρεπει να ζηταμε την αδεια απο κατι το οποιο προβαλετε ελευθερα στο νετ , για αναδημοσίευση - δεν ειπαμε τιποτα αρνητικο (φαντασου να λεγαμε) . Σιγα μην proxify and hack my self .

Τωρα στα δικα μας ...... σορρυ ο δικος μου εναλλακτης δεν λειτουργει χωρις μοτερ και δυνατη φωτια ! μαλλον το κλαπε κανει ολη την δουλεια και δεν αφηνει τον εναλλακτη να ζεσταθει ικανοποιητικα ! Τον σοληνα τον εχω να περνει αερα απ το υπογειο .... δηλαδη απ τον ενναλακτη μεχρι το πατωμα του υπογειου ειναι 4 μετρα ... Παλι χωρις μοτερ δεν λεει τιποτα !

ειμαι ο πρωτος που το λεει αυτο, δηλαδη οτι δεν φτανει το κατω μοτερ ! ( θες να σε δειξω το πρωτο μου ποστ πριν 2 χρονια να δεις , απο τοτε ολα τα ιδια λεω )

Ayta τα λεμε ξανα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60591 από δημητριαδης
καλησπερα και παλι καμια απο τζακι αερα
να ειστε καλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60606 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

house έγραψε:
Τωρα στα δικα μας ...... σορρυ ο δικος μου εναλλακτης δεν λειτουργει χωρις μοτερ και δυνατη φωτια ! μαλλον το κλαπε κανει ολη την δουλεια και δεν αφηνει τον εναλλακτη να ζεσταθει ικανοποιητικα ! Τον σοληνα τον εχω να περνει αερα απ το υπογειο .... δηλαδη απ τον ενναλακτη μεχρι το πατωμα του υπογειου ειναι 4 μετρα ... Παλι χωρις μοτερ δεν λεει τιποτα !

ειμαι ο πρωτος που το λεει αυτο, δηλαδη οτι δεν φτανει το κατω μοτερ ! ( θες να σε δειξω το πρωτο μου ποστ πριν 2 χρονια να δεις , απο τοτε ολα τα ιδια λεω )

Ayta τα λεμε ξανα


επιμένω ότι πρέπει να πάρεις αέρα μέσα απο το χώρο σου .κατέβασε ένα σωλήνα απο το σπίτι στο υπόγειο συνέδεσε το στο μοτέρ και από την άλλη μεριά του μοτέρ σε αυτόν που πάει στον εναλλάκτη !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62182 από chris lam
Γιατί πρέπει αν πρέπει να μπαίνει αέρας εκτός χώρου πρέπει αλλά σε μικρές ποσότητες (codenser καναλατου κλιματισμού).........
Η ιδιαιτερότητα του αέρα αυτού είναι η υγρασία!
Η μετάδοση της θερμοκρασίας στον χώρο γίνεται πιο εύκολα όταν υπάρχει μια σχετική υγρασία (πέραν του αναπνευστικού)
Το ιδανικότερο είναι να έρχεται από το υπόγειο γιατί έχει σταθερή θερμοκρασία όταν υπάρχει και είναι εφικτό!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ