Ωραία... το πήρα!!! Τώρα ποιος το βάζει;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73890 από Gdevil

tuluba έγραψε: Ζητώ συγνώμη για το λάθος μου (εκ παραδρομής) , η τιμή ήταν για το κιβώτιο του πετροβαμβακα (επώνυμου).
Το παράδειγμα ήταν άστοχο.
Οπότε παραθέτω την όλη προσφορά των υλικών ,
6μ Σωλήνα ινοξ φ200,ημιγωνιακά,σφικτήρες,πετροβάμβακας,κεραμοβάμβακας,βαση καπέλου , καπέλο «αντιανεμικό», περσίδες, περσίδα ρυθμιζόμενη, κόλλες – αλουμινοταινίες – σιλικόνες - λοιπά υλικα , πυράντοχη γυψοσανίδα, στρωτηρες, γωνιοκρανα, γάζες-στόκος-λοιπα υλικα , εναλλακτης με χειριστήριο , μοτέρ 480 μ3
1558 ευρω με φπα
Η κρίση δική σας.

Εμένα ακριβά με φαίνονται..
Για την ακρίβεια η αντίδραση της πρώτης ματιάς ήταν
Μα 1558 ευρώ για αυτά!! :sick: :ohmy: :huh: :pinch:!!
(και εστία τουλάχιστον 300 μη πω 500 και μάστορες πάσης φύσης άλλα 400 τουλάχιστον) σούμα κοντά στα 2500 για ενεργειακό αερόθερμο τζάκι με εναλλάκτη??

Οπότε αν θές πές μας (μιας και όσοι δεν έχουμε λερόυ κοντά δεν ξέρουμε τι τιμές έχει)
το μόνο που ξέρουμε είναι ότι έχει πολύ καλές τιμές σε κάτι εστίες οπως φερλουξ, μίνος σελένικ

παρεπιπτόντως η καμινάδα η ίνοξ είναι μονής ή διπλής?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73772 από tuluba

tuluba έγραψε:

slnzxr έγραψε: Γιατι δεν πας στα Lerοy Μerlin που το αγορασες να ζητησεις επισημο εγκαταστατη της επισημης και παντα με προδιαγραφες εταιρειας που αγορασες?
(...)


Προσφορα για υλικα , μεταξυ αλλων :
1,5τμ πετροβαμβακα rockwool 110 ευρω ,
1τμ κεραμοβαμβακα =45ευρω. :lol:


Ζητώ συγνώμη για το λάθος μου (εκ παραδρομής) , η τιμή ήταν για το κιβώτιο του πετροβαμβακα (επώνυμου).
Το παράδειγμα ήταν άστοχο.
Οπότε παραθέτω την όλη προσφορά των υλικών ,
6μ Σωλήνα ινοξ φ200,ημιγωνιακά,σφικτήρες,πετροβάμβακας,κεραμοβάμβακας,βαση καπέλου , καπέλο «αντιανεμικό», περσίδες, περσίδα ρυθμιζόμενη, κόλλες – αλουμινοταινίες – σιλικόνες - λοιπά υλικα , πυράντοχη γυψοσανίδα, στρωτηρες, γωνιοκρανα, γάζες-στόκος-λοιπα υλικα , εναλλακτης με χειριστήριο , μοτέρ 480 μ3
1558 ευρω με φπα
Η κρίση δική σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73914 από pontios74

nicktg έγραψε: Απ: Μετατροπή απλού τζακιού σε ενεργειακό
Παιδια γεια σας εχω ενα προβλημα που δεν ξερω πως να το λυσω ..
προσφατα αγορασα απο το Leroy ενα ενεργειακο τζακιχωρις αεραγωγους με φυσικη ροη αλλα δεν εχω βρει εναν μαστορα να μου το βαλει θα ηθελα τις προτασεις σας μενω Αγιο Στεφανο Αττικης.
Ο προηγουμενος που ειχα μπλεξει με ειχε βαλει και αγορασα 1 πακετο πετροβαμβακα με αλουμινιο απο το Leroy και περσιδες οπως και 3 μετρα φ200 ινοξ σωληνα και δυο γωνιες αυτα αισιως τα εχω σαν προικα.. με ενδιαφερει αν καποιος ειχε καλη εμπειρια απο τον εγκαταστατη του και σε λογικες τιμες.
το προσωπικο μου μειλ ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

H Φαση είναι οτι οι δυο τελευταιοι που ρωτησα αρχισαν καπως ετσι..... λοιπον τα υλικα μου ειναι καπου 700 ευρω... φυσικα επαθα εγκεφαλικο !!

Τελικά το τοποθέτησες το τζακι? Γιατί ειχα ρωτήσει κι εγώ σε έναν στη Λ.Κρυονεριου και δεν με επεισε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74171 από tuluba

Gdevil έγραψε:

tuluba έγραψε: Ζητώ συγνώμη για το λάθος μου (εκ παραδρομής) , η τιμή ήταν για το κιβώτιο του πετροβαμβακα (επώνυμου).
Το παράδειγμα ήταν άστοχο.
Οπότε παραθέτω την όλη προσφορά των υλικών ,
6μ Σωλήνα ινοξ φ200,ημιγωνιακά,σφικτήρες,πετροβάμβακας,κεραμοβάμβακας,βαση καπέλου , καπέλο «αντιανεμικό», περσίδες, περσίδα ρυθμιζόμενη, κόλλες – αλουμινοταινίες – σιλικόνες - λοιπά υλικα , πυράντοχη γυψοσανίδα, στρωτηρες, γωνιοκρανα, γάζες-στόκος-λοιπα υλικα , εναλλακτης με χειριστήριο , μοτέρ 480 μ3
1558 ευρω με φπα
Η κρίση δική σας.

Εμένα ακριβά με φαίνονται..
Για την ακρίβεια η αντίδραση της πρώτης ματιάς ήταν
Μα 1558 ευρώ για αυτά!! :sick: :ohmy: :huh: :pinch:!!
(και εστία τουλάχιστον 300 μη πω 500 και μάστορες πάσης φύσης άλλα 400 τουλάχιστον) σούμα κοντά στα 2500 για ενεργειακό αερόθερμο τζάκι με εναλλάκτη??

Οπότε αν θές πές μας (μιας και όσοι δεν έχουμε λερόυ κοντά δεν ξέρουμε τι τιμές έχει)
το μόνο που ξέρουμε είναι ότι έχει πολύ καλές τιμές σε κάτι εστίες οπως φερλουξ, μίνος σελένικ

παρεπιπτόντως η καμινάδα η ίνοξ είναι μονής ή διπλής?


Δεν θέλω να συνεχίσω το θέμα.Κακως αναφέρθηκα σε συγκεκριμένες προσφορές , ας κανει κάθε καταναλωτης την ερευνα του.
Αλλωστε καπιταλισμο εχουμε , όλα εχουν να κανουν με την πρόσφορα και ζήτηση και όλα επιτρέπονται.

(μονης)
(η προσφορα των υλικων δεν ειναι απο το λερου)
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tuluba.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ