Τζάκι Nordpeis

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107204 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Τζάκι Nordpeis
εγω λεω να δεις και τα lotus παραπλησια λητουργια πιο υκονομικα..και ειναι απο δανια που βορια ξερουν κατι παραπανο απο τζακι.. τα nordpeis λενε οτι ειναι νορβιγικα αλα ειναι απο πολονια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107276 από SIMI
Απαντήθηκε από SIMI στο θέμα Τζάκι Nordpeis
δεν μπορω να βρω εγκαταστατη για τα lotus στην θρακη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107333 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Τζάκι Nordpeis
σε πια περιοχη της θρακης εισαι??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107460 από SIMI
Απαντήθηκε από SIMI στο θέμα Τζάκι Nordpeis
Ειμαι στη Ξανθη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107890 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Τζάκι Nordpeis
γεια χαρα σε ολους,λοιπον αν μπορειτε να με βοηθησετε να λυσω καποιες αποριες θα ειμουν υποχρεως.Εχω μεζονετα στην καστορια( αρκετα καλα μονομενη )90τμ ο 1ος και 50 ο 2ος οροφοςΣκεφτομουν να βαλω υδραβλικο τζακι στον 1ο οροφο μιας και εχω ηδη κανειτις απαραιτητες προεργασιες με τον υδραβλικο μου(σωλινωσεις κτλ) .Μετα απο καλυτερο ψαξιμο ειδα οτι αυτου του ειδους τα τζακια(υδραβλικα)εχουν μεγαλη καταναλωση ξυλου οποτε σκεφτηκα καλυτερα να βαλω στο λεβητοστασιο εναν λεβητα πυρολησης και να τον χρεισημοποιω σαν κεντρικη κυρια θερμανση κα στο σαλονι στον 1ο οροφο να βαλω ενα απο τα τζακια Nordpeis οποτε να μην εχω και πολυ μεγαλη καταναλωση ξυλου και στο τζακι και στον λεβητα.Βρηκα ετον αντιπροσωπο ο οποιος αφου εκανε μια αυτοψια στον χωρο μου μου ειπε οτι συγκεκριμενο τζακι της εταιριας το Ν25 μπορει να με καλυψει ανετα και οτι θα ζεσταθει ολο στο σπιτι πανω κατω μονο με το τζακι και χωρις αλλη πηγη θερμανσης ,ειναι δυνατον αυτο απο ενα τζακι με φυσικη ροη? πηγα εγω στο μαγαζι του οπου και αναψε εκεινη την ωρα μια εστια Ν25 και μια Ν27 μου φανηκε οτι η Ν27 εβγαζε περισσοτερη ζεστη απο την Ν25 και τα ξυλα σαφως καιγοντουσαν γρηγοροτερα. Ο αντιπροσωπος μου ειπε οτι η Ν25 ειναι φθινοτερη αλλα και δυνατοτερη απο την Ν27. Αυτο δεν το καταλαβαινω ,πως γινεται μια φθινοτερη εστια και μικροτερη σε ογκο να ειναι δυνατοτερη και καλυτερη απο την αλλη ? δεν ξερω τι να κανω,δεν πιθομαι απο τον εμπορο, η εστιες και οι δυο μου αρεσαν παρα πολυ και θα ηθελα καποια γνωμη και απο εσας . Ευχαριστω πολυ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107891 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκι Nordpeis
πολυ σωστη σκεψη η χρηση του λεβητα ...καμμια σχεση η ποιοτητα θερμανσης με νερο σε σχεση με την θερμανση με αερα. απορω ομως πως εβγαλες το συμπερασμα οτι τα υδραυλικα τζακια εχουν μεγαλη καταναλωση .ελπιζω να μην σε επεισε κανας εμπορας οτι με μισο κιλα ξυλα θα ζεσταθεις :)
η απορια σου ομως ποια ειναι ?
η διαφορα τιμης ?...μηπως το Ν27 εχει συρομενη πορτα και γι αυτο και ογκο?
σ αυτο σταπε καλα η ν25 εχει ισχυ 14 κβαττ και η ν27 12κβ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ