Θέρμανση 500τ.μ. - Δύσκολη (;) περίπτωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56535 από Kostis
Γεια σας και απο μενα. Πρωτο ποσταρισμα αν και παρακολουθω καιρο τα νηματα.

Εχω ακριβως την ιδια διαριθμηση χωρου με τον Σωτηρη και εχω σπαζοκεφαλιασει να βρω καποια εντιμη λυση για να μειωσω την καταναλωση πετρελαιου...

Το αιθριο οσο ωραιο ειναι τοσο δυσκολη γινεται η θερμανση του...
Μετα απο πολυυυυυ διαβασμα τις τελευταιες μερες,κατεληξα στις εξης επιλογες για μετατροπη του τζακιου σε ενεργειακο

www.salgueda.com/#

το 800αρι η 900αρι salgueda 18kw παντα...κοιταξα και Αντζελινα JOLY,αλλα επεσε ακριβη για τα κυβικα μου...αν ημουν Πετρακης(Pit) αυτη θα επερνα.....

Πιστευω οτι θα υπαρχει βελτιωση,τι στο καλο δεν ειναι και πυργος το σπιτι..

Για αγορα απο Αθηνα ξερει κανεις απο που? γιατι μονο απο εδω εχω βρει

justshop.gr/?section=2416&language=el_GR

Ευχαριστω και καλως σας βρηκα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56548 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Θέρμανση 500τ.μ. - Δύσκολη (;) περίπτωση
Kostis καλωσήρθες στο φόρουμ και καλά ποσταρίσματα!

Εύχομαι να βρεις όλες τις κατάλληλες πληροφορίες και να καταλήξεις στην καλύτερη δυνατή λύση!

Οι εστίες που λες μια χαρά είναι, αλλά η 800άρα είναι όντως 18kW? Γιατί η αντίστοιχη 800 της μαμάς Invicta δηλώνεται στα 14kW.

Επίσης, αν μένεις Αθήνα, η κεντρική θέρμανση με καυσόξυλο είναι μπελάς.

Θέλει πολύ χώρο αποθήκευσης, ενώ και τα ξύλα είναι πανάκριβα.

Τα έλαβες προφανώς υπόψη σου, έτσι?

Άλλη μια καλή πρόταση στα 18kW είναι και η κασέτα 800 Vision Totale Turbo, αν θες να αποφύγεις γκρεμίσματα κλπ.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56568 από Kostis
Ευχαριστω για το καλωσορισμα GT.

Το invicta ηταν μεχρι προσφατα Νο1 επιλογη....μεχρι να παρουσιαστουν οι δυσλειτουργειες των βεντιλατερ....

Ολα τα 800αρια μοντελα salgueda ειναι 18kw. Ετσι λεει το προσπεκτ της επισημης αντιπροσωπειας τουλαχιστον.....

Κεντρικη θερμανση ειναι και θα παραμεινει πετρελαιου....απλα για να ζεστανω αξιοπρεπως ολο τον χωρο πρεπει να εχω μονιμη συνδεση δεξαμενης με βυτιοφορο.....

Το τζακι απλα για να σπαει το πολυ κρυο το θελω κυριως στο χωρο του αιθριου-εκει βρισκεται- που ειναι ενιαιος με τραπεζαρια,κουζινα,εξωστη, χωρις ιδαιτερες τοιχοποιες,και να βοηθαει καπως την κεντρικη στις παγωνιες(μενω σε υψομετρο σε προαστιο της Αθηνας).

Τελικα γνωριζει κανεις αν υπαρχει αντιπροσωπος salgueda Ελλαδος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71654 από Kostis

Kostis έγραψε: Ευχαριστω για το καλωσορισμα GT.

Το invicta ηταν μεχρι προσφατα Νο1 επιλογη....μεχρι να παρουσιαστουν οι δυσλειτουργειες των βεντιλατερ....

Ολα τα 800αρια μοντελα salgueda ειναι 18kw. Ετσι λεει το προσπεκτ της επισημης αντιπροσωπειας τουλαχιστον.....

Κεντρικη θερμανση ειναι και θα παραμεινει πετρελαιου....απλα για να ζεστανω αξιοπρεπως ολο τον χωρο πρεπει να εχω μονιμη συνδεση δεξαμενης με βυτιοφορο.....

Το τζακι απλα για να σπαει το πολυ κρυο το θελω κυριως στο χωρο του αιθριου-εκει βρισκεται- που ειναι ενιαιος με τραπεζαρια,κουζινα,εξωστη, χωρις ιδαιτερες τοιχοποιες,και να βοηθαει καπως την κεντρικη στις παγωνιες(μενω σε υψομετρο σε προαστιο της Αθηνας).

Τελικα γνωριζει κανεις αν υπαρχει αντιπροσωπος salgueda Ελλαδος?



να απαντησω στην ερωτηση που εθεσα προ μηνος για οποιον ενδιαφετεται για την συγκεκριμενη μαρκα. Γενικος αντιπροσωπος Ελλαδος Salgueda

www.kentro-sompas.gr/insert.html

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ