Κάποια συμβουλή πριν την τοποθέτηση κασέτας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56292 από haris21
Οπως εχω ξαναγραψει εχω καταληξει να βαλω στο τζακι μ κασετα και το κανω ενεργειακο αεροθερμο,εχω καταληξει και στην κασετα(EdilKamin ecostar) που θα τοποθετησω υστερα απο συννενοηση και με μηχανικο και που συνεργαζετε με καποιον τζακα.θα ηθελα να παρω και παλι τις συμβουλες σας για το τι πρεπει να προσεξω στην τοποθετηση καποια ισως καποια σημεια που θα πρεπει να εχω στο μυαλο μ κατα την τοποθετηση.
Ανεβαζω και καποιες φωτο του τζακιου που θα μπει η κασετα.
Στο τζακι δεν εχει γινει τρυπα να περνει αερα απο εξω και ο τοιχος ειναι ολο πετρινος και τωρα τελευτεα παρατηρησα οτι οταν βρεχει μπενουν σταγονες νερου μεσα,εξω στην καμιναδα εχω πουλι και καπελο

Θελω να σας ευχαριστησω και συγνωμη για το ζαλισμα απλα οκ τα λεφτακια δινουμε καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη και εχω λιγο αγχωθει για τον αν εχω αποτελεσμα χωρις καπνους, οσμες αλλα με αρκετη ζαστασια
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56299 από haris21

haris21 έγραψε: Οπως εχω ξαναγραψει εχω καταληξει να βαλω στο τζακι μ κασετα και το κανω ενεργειακο αεροθερμο,εχω καταληξει και στην κασετα(EdilKamin ecostar) που θα τοποθετησω υστερα απο συννενοηση και με μηχανικο και που συνεργαζετε με καποιον τζακα.θα ηθελα να παρω και παλι τις συμβουλες σας για το τι πρεπει να προσεξω στην τοποθετηση καποια ισως καποια σημεια που θα πρεπει να εχω στο μυαλο μ κατα την τοποθετηση.
Ανεβαζω και καποιες φωτο του τζακιου που θα μπει η κασετα.
Στο τζακι δεν εχει γινει τρυπα να περνει αερα απο εξω και ο τοιχος ειναι ολο πετρινος και τωρα τελευτεα παρατηρησα οτι οταν βρεχει μπενουν σταγονες νερου μεσα,εξω στην καμιναδα εχω πουλι και καπελο

Θελω να σας ευχαριστησω και συγνωμη για το ζαλισμα απλα οκ τα λεφτακια δινουμε καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη και εχω λιγο αγχωθει για τον αν εχω αποτελεσμα χωρις καπνους, οσμες αλλα με αρκετη ζαστασια

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56603 από rivol
Σε πρώτη φάση μελέτησε καλά της οδηγίες εγκατάστασης του κατασκευαστή και ότι απορίες έχεις, εδώ είμαστε.

Η πέτρα στα δεξιά του τζακιού σου είναι όλα τα λεφτά, τέλεια :)

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56611 από haris21
σ ευχαριστω ετσι ειναι ολο το σπιτι πετροχτιστο παλιο απλα οκ εχει και να μειονεκτηματα του το σκεφτομαι για την κασετα φοβαμε καποια θεματα οπςως εγραψα και σε αλλο topic πως να ανοιχω τρυπα για να μπενει αερας απο εξω για να δουλεψει η κασετα σωστα ,εχω θεμα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56614 από rivol
Μην σε ανησυχεί αυτό και η πέτρα τρυπάει, θέλει λίγο παραπάνω δουλειά και μεράκι και μπορεί να γίνει πολύ σωστά.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ