Salgueda Insert 700 GV

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68563 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
φαντασου οταν ρωτησα το τζακα γιατι δεν ανοιγουμε περσιδα απο κατω μου λεει οτι δεν χρειαζετε και οτι θα γινει κυκλωμα στον αερα με την εξωτερικη περσιδα.Οποτε θα πρεπει να ναοιξω παλι γυψοσανιδα να καθαρισω να γινει μονωση με πετροβαμβακα και να βαλω την περσιδα.
Θα ερθει την την τριτη να το δει γιατι δεν πιστευει οτι σε 5-6 ωρες με 10 κιλα ξυλα τουλαχιστον δεν βγαζει ουτε 18c θερμοκρασια το τζακι ,στο δωματιο που ειναι ,φταιει που ειναι ψιλοταβανο μου λεει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69567 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
αστερη καιυπολοιπα αξιοτιμα μελη του φορουμ μολις εφυγε ο τζακας απο το σπιτι μ, αφου τσεκαρε τισ 2 περσιδες αριστερα και δεξια που βγαζουν ζεστο αερα απο την κασσετα, μου ειπε οτι η ζεστη ειναι αρκετα καλη απλα πρεπει να βγαλει μια σωληνα απο την εξωτερικη καμιναδα (3 μετρα απο εξω ειναι +3 μετρα μεσα) να χαμηλωση γιατι εχει αρκετο ελκυσμο.Σημερα εδω κρητη με 4c εξω , μεσα στο σπιτι εχω 15 μετα απο 5 ωρες που καιει το τζακι με 13-14 κιλα ξυλα,ακομα μου εβαλε μια εξωτερικη περσιδα αλλη που ειναι ρυθμιζομενη στο ανοιγμα για να μην μπαινει τοσος εξωτερικος αερας μεσα στο χωρο καυσης.τελικα πρεπει να βρω αλλον τζακα,αν εχει κανενα αξιολογο να μου προτινει κανεις ειναι ευπροσδεκτος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77424 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
Καλησπερα μ πηρα την αποφαση και ανοιξα την φουσκα του τζακιου (μονος μ με ενα ξαδερφο που πιανουν τα χερακια του)και εβαλα πετρομβαβακα της fibran 50mm,Hταν χαλι και οχι η πλακα και θα ηθελα να ρωτησω, 1) αν απο τα πλαινα που δεν εχει καθησει καλα πανω στον πετροχτιστο τοιχο υπαρχει θεμα να φευγουν ινες και να μπενουν στο δωματιο απο τις περσιδες

2) εβγαλα την συστολη και εβαλα μεσα στην φ250 ,φ200 και την εσφιξα με πετρομβαβακα (υπαρχουν καποιες φοτο σε αλλο ποστ μου μεχρι πανω εξω, εκανα καλα?

3η φουσκα εχει πανω ψηλα μια περσιδα φυσικης ροης 10*35(νομιζω θελει μεγαλητερη) σε καποιο ποστ μ μου ειχε πει ο αστερησ να βαλω κατω χαμηλα μια 10*40 αλλα νομιζω χαμηλα θα εχω προβλημα με το ανοιγμα που αλλου θα μπορουσε να μπει?χαμηλα στην φουσκα ισως .Θα ηθελα την βοηθεια σας πριν κλεισω την φουσκα
Ευχαριστω
Ανεβαζω και καποιες φωτογραφιες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77462 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
καμια απαντηση για βοηθεια ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77617 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
καποια βοη8εια???αυριο ua ηθελα να το κλεισωω αυριο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ