Salgueda Insert 700 GV

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61023 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
Καλορίζικη! Με το καλό!

Συνέχισε τη μελέτη και να είσαι παρών κατά την εγκατάσταση. Όπου κρίνεις σκόπιμο, να παρεμβαίνεις.
Νταξ, μπορεί να γίνεις λίγο σπαστικός, αλλά για καλό είναι...

Βγάλε φωτο κατά την εγκατάσταση (μιας και θα είσαι παρών :P ), βήμα βήμα, για να μας κάνεις και μια παρουσίαση μετά!


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": james77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62296 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
ηρ8ε η κασετα (salgoueda 700 GV) την εχv σπιτακι mou και την καμαρωνω.Ηρθε και ο τζακας και ειδε καποια πραγματα που ηθελε και τελικα τεταρτη πρωι να ειναι εδω να μην την τοποθετησει

Η φουσκα ειναι απο τουβλο τελικα χτισμενη και περναει μεσα της φ 250 , θελει να χαλασει την πλατη της,για να κουμπωσει την κασετα και να τραβηξει φ200 inox σωληνα μεσα στην φ 250 .Θ μου ανοιχει και περσιδα εκτονωσης μια κατω και μια πανω και 2 περσιδες πιο μικρες δεξια και αριστερα που θ κουμποσουν με 2 εξοδους που εχει η κασετα.Οταν τον ρωτησα αν μπορει να κουμπωσει χωρις να χαλασει μου ειπε δυσκολο πολυ και αφου το manual της κασσετας διχνει περσιδες εκτονωσης, μου ειπε να το κανουμε για να δουλευει και πιο σωστα και θα φτιαξει πλατη φουσκας απο γιψοσανιδα.Τρυπα για Εξωτερικο αερα θα ανοιξει (πετροχτιστος τοιχος).θα πατησει η κασσετα σε μαρμαρακια πανω για να εχει 1-2 ποντους κενο απο κατω και 2-3 γυρο- γυρο .Για μονωση μεσσα εκει που θα μπει η κασετα δεν μου ειπε τπτ και οταν το ρςτησα μου ειπε δεν χρειαζετε.Το κοστος της εγκαταστασης ειναι 550 ευρω τελικα μετα υλικα δικα τ.Ελπιζω να αξιζει η ολη διαδικασια .Αστερη τι λες εσυ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και καλες γιορτεςς με υγεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62304 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
Μονώστε τους εξωτερικούς τοίχους αν χωράει, να μην ζεσταίνετε τζάμπα το περιβάλλον. Τις επάνω εξόδους της κασέτας εγώ δεν θα τις έβαζα, τζάμπα τρύπες στην φούσκα. Θα δουλέψει μιά χαρά και με την ενσωματωμένη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": james77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62311 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου, θα του του ξαναπω για τις μονωσεις .Τι να πω για την φουσκα ,του ειπα να δουλεψει απο μεσα και να περασει την φ 200 και να την κουμπωσει και μου ειπε δυσκολο παρα πολυ(δυσκολη λυση για αυτους απο οσο εχω καταλαβει)οποτε αν ειναι να μ χαλασει την φουσκα θα τις βαλω τις περσιδες,το κοστος πωσς το βλεπεις?550 ευρω τελικα και 900 η κασετα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62337 από kostas.b
Απαντήθηκε από kostas.b στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
James καλοριζικη η κασσετα και σου ευχομαι να εχεις τα προσδοκομενα αποτελεσματα μετα την εγκατασταση.
Να φιαξεις παση θυσια θερμοθαλαμο μονωνοντας την φουσκα με πετροβαμβακα.Στην δικια μου η ροη αερα και η θερμοκρασια που ανεβαζει ο θερμοθαλαμος δεν ειναι καθολου αμελητεες ποσοτητες.
Σοβαρη ροη αερα απο τις περσιδες της κασσετας δεν θα εχεις αντιθετα απο τον θερμοθαλαμο η ροη θα ειναι σιγουρα η διπλασια.
Τ' ανοιγματα που θα εχεις πανω και κατω φροντισε να πλησιαζουν τις διαστασεις του manual.
Η φ250 πρεπει να φυγει απο την φουσκα και να υπαρχει μονο η φ200 μεχρι το ταβανι οπου απο εκει θ' αρχισει να περναει η φ200 μεσα στην φ250.Το κενο που θα δημιουργηθει μεταξυ τους πρεπει να σφραγιστει.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62381 από james77
Απαντήθηκε από james77 στο θέμα Salgueda Insert 700 GV
Αν μου έλεγε ότι μπορούσε να κουμπωσει από μέσα δεν θα έκανα τπτ στη φούσκα δεν θα την πείραζΑ αλλά μου είπε ότι από κάτω μόνο με. Spiral σωλήνα θα γινοταν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ