Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71483 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
Έτσι τρώγεται. Αν και προσωπικά πάλι δεν θα έβαζα, μέσα στο σπίτι μόνο αερόθερμο. Ο λέβητας έχει δικό του δωμάτιο, στο λεβητοστάσιο, όχι στο σαλόνι μου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71484 από vati
Απαντήθηκε από vati στο θέμα Απ: Απ: Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
Eχεις κανένα πρόβλημα σκουριάς όπως την εστία που έδειξα σε φώτο ποιο πάνω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71492 από gagelak
Αν απευθύνεσαι σε εμένα που έχω το ίδιο τζάκι, όχι δεν έχω πρόβλημα σκουριάς γιατί δεν εισέρχεται μέσα στην εστία νερό. Στο τζάκι της φωτογραφίας σίγουρα μπάζουν νερά από κάπου και γιαυτό η σκουριά. Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς για σκουριές σε ενεργειακό τζάκι ανεξάρτητα με το μοντέλο-μάρκα που θα επιλέξεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vati

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71498 από gagelak
Με προβλημάτισες με αυτό που λες.. Εγώ, όσες φορές έχει τύχει να χρειαστώ το ups στo pc μου, δεν έχω παρατηρήσει αδυναμία μεταγωγής. Το ups είναι της πλάκας, 4ετίας, και δεν διαρκεί η μπαταρία του πλέον πάνω από 6-7 λεπτά, μόνο για pc και οθόνη, αλλά πρόβλημα να μην λειτουργήσει δεν έχω συναντήσει. Στο φτηνιάρικο turbo-x ups που έβαλα στο τζάκι και σε αρκετές δοκιμές που έκανα, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.
Θα ήθελα να με ενημερώσεις για το εάν έχεις δει σε ups να μη γίνεται καθόλου μεταγωγή ή μεταγωγή με καθυστέρηση (δηλαδή να διακοπεί το ρεύμα στο pc για λίγα μόνο δευτερόλεπτα, με αποτέλεσμα, να κλείσει).
Η καθυστέρηση μεταγωγής πάντως στο τζάκι δεν είναι πρόβλημα, αντίθετα η μή μεταγωγή είναι μεγάλο.
Το πρόβλημα που αναφέρεις ξέρεις αν είναι γενικευμένο σε όλα τα ups? Μήπως έχει πρόβλημα μόνο το συγκεκριμένο που έχεις εσύ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71501 από vati
Απαντήθηκε από vati στο θέμα Απ: Απ: Ενεργειακό τζάκι - υδραυλικό
Eχει κανένας καμιά γνώμη η πείρα για αυτές της εστίες θα περιμένω να ακούσω γνώμες και μετά θα προχωρήσω για αγορά.... όπως σας είπα το σπίτι μου είναι στον Άγιο στέφανο -αττικής ισόγειο 150 τ.μ. μέτρια μόνωση. Ευχαριστώ.






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71509 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Κύριοι οτι και να είναι ξυλολέβητας τζάκι καλοριφέρ ή θερμοσίφωνας μπορεί να συμβεί το παρακάτω. Το θέμα είναι τι κάνουμε για να μην γίνει αυτό!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ