Περί e-shop τζακιών & επιλογής σωστής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78759 από kkavalas
φιλε sinzxr γραψε το mail σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78937 από slnzxr

degeor έγραψε: Τζάκι palazzetti 1680E στην Ιταλία, ίδιο ακριβώς μοντέλο 2740Ε στην Ελλάντα, μόνο αγορά. Το ίδιο συμβαίνει σε χιλίαδες άλλα προιόντα μέσα στην Ελλάδα ή εκτός Ελλάδας. Ας βάλουμε τον καταναλωτή λοιπόν, είναι προς ωφελός του να κάνει έλεγχο αγοράς πριν προβεί σε οποιαδήποτε αγορά; Και γιατί δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αν πουλάω ακριβά μια παροχή υπηρεσίας θα πρέπει να είναι πάντα καλή και η φθηνή ή μέτρια να είναι πάντα σκάρτη. Αν είναι έτσι όπως τα λές μέσα σ΄αυτό το σάιτ πρέπει να βρίσκονται και να συζητάνε μόνο όσοι πλήρωσαν φθηνά γιατί αυτοί μόνο έχουν προβλήματα, άρα εν μέρη μας λες ξέρεις φίλε αν πλήρωνες ακριβά δεν θα πάθαινες τίποτα. Για διάβασε καλύτερα φίλε μου να δείς πόσα παραπάνω πλήρωσε ο περισσότερος κόσμος μέσα εδώ και ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες του και ήρθε εδώ για να βρει λύση στα προβληματά του από τον Αστέρη, το Γιώργο, το Γιάννη , το Στέλιο , το Ηλία , το Κώστα ,το Παύλο και πολλούς άλλους ακόμη και δες στο τέλος ποιος τον βοήθησε περισσότερο ο ακριβοπληρωμένος τζακάς του;;;;; Σε παρακαλώ λοιπόν αν αναφέρεις κάτι πες μας ότι είναι και ισχύει για τον εαυτό σου που το δέχομε ότι μπορεί να είναι έτσι, δεν σημαίνει όμως αυτό ότι ισχύει για όλους που πολλοί παρόλο πχ που χρεώνουν ακριβά μόνο επαγγελματίες δεν είναι ούτε επαγγελματικοί δουλειά τουλάχιστον δεν κάνουν


Γιατι στην Ιταλια στο δινουν τοποθετημενο με 1680 ευρω???Επισης φιλε μου δεν αναφερθηκα καθολου σε αγορα απο αλλα χωρα γιατι πολλη απλα πραγματικα δεν με ενδιαφερει ο πελατης που θα αγορασει απο εκει...Το να στειλω λεφτα σε μια αγνωστη εταιρεια σε αλλη χωρα χωρις να ξερω αν υφισταται,τι θα μου στειλουν και μου το στειλουν ειναι καθαρα θεμα χαμηλου IQ.....Εκτος αν εχεις γνωστο απο εκει και τοτε μαγκια σου!!Αλλα να σε ρωτησω κατι...Εσυ νομιζεις οτι η διαφορα αυτη ειναι 1060 ευρω εε??Στα 2740 συμπεριλαμβανεται Φπα?Αν ναι τοτε η διαφορα σου ειναι -400 απο Φπα και κανα 200αρι μεταφορικα.Αρα πραγματικη διαφορα -460!!Ξερεις τι μου θυμισες τωρα?Εναν εξυπνακια που πηρε μια σομπα pellet απο την Ιταλια στην περιοχη μου και το διαλαλουσε απο εδω και απο εκει..Η συνολικη του διαφορα απο Ιταλια με μεταφορικα κλπ 320 ευρω στα 1510 που κανει η σομπα!Θες να σου πω καταληξη?Η σομπα Pellet ηρθε αλλα για να μπει στις ρυθμισεις και να την ρυθμισει του ζητουσε κωδικο εισοδου..Κατι που μονο οι επισημοι αντιπροσωποι εχουν..Ξερεις τι του ζητησα για να του την ρυθμισω(5 λεπτα δουλεια...)?ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ να εξευτελιστει και να βγει να πει οτι εκανε λαλακια που την πηρε απο εξω..Και το εκανε..Ξερεις γιατι?Γιατι φοβηθηκε μηπως ξανατυχει κατι και δεν τον εξυπηρετησω...Αμα δεν πληρωσεις δεν μαθαινεις....!!!

Οσο αφορα την τεχνικη καταρτιση του καθε τζακα..Ναι εχεις απολυτο δικιο..Δεν εχει να κανει με το ποσο ακριβος η φθηνος ειναι...Αλλα εγω δεν ειπα κατι τετοιο..Εγω απλα ειπα οτι οι τεραστιες διαφορες που βρισκει ο καταναλωτης στην αναζητηση τζακα κατι πρεπει να κρυβουν απο πισω..Δεν το πιστευεις αυτο δηλαδη?Οταν μια δουλεια εχει αντικειμενικη αξια 500 και καποιος σου λεει 200 καποιος λογος θα υπαρχει..Ναι δεν λεω οτι δεν υπαρχουν καποιοι που θα σου πουν 700 η και 1000 παιζοντας το επιστημονες..Αλλα δεν μιλαμε για απατεωνες νομιζω..Εκτος αν εχετε την αποψη οτι ολοι οι τζακαδες ειναι απατεωνες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79092 από degeor
Κύριε slnzxr επειδή δεν θεωρώ εγώ τον εαυτό μου καθόλου εξυπνάκια και ότι λέει ο καθένας μας πρέπει να μπορεί να το τεκμηριώνει :
www.fireland.it/it/viewproduct.php?num=98 εκεί λοιπόν κάνει 1665Ε μαζί με το φπα και χρεώνει 80Ε μεταφορικά για εντός Ιταλιας, για Ελλάδα δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει. Το ίδιο ακριβώς στην Ελλάδα το βρίσκεις με αναζήτηση στο skroutz 2767,50Ε
Και τα δύο μαγαζιά ηλεκτρονικά καταστήματα είναι και κάνουν μόνο πωλήσεις. Το διαδίκτυο λοιπόν είναι ένα μέσο που ενημερώνει,βοηθάει τον ανταγωνισμό και βελτιώνει τα προιόντα προς όφελος του καταναλωτή. Εγώ ανάφερα αυτή την μεγάλη διαφορά για να τονίσω το γεγονός, βέβαια τα ίδια συμβαίνουν και μέσα στην Ελλάδα σε ποικιλία προιόντων αλλά θέλω να πιστεύω όχι με τόσο κραυγαλέες διαφορές.
Τώρα το άμα δεν πληρώσεις δεν μαθαίνεις δεν το δέχομε προσωπικά. Μ΄αυτή τη λογική τα ισοπεδώνουμε όλα και λέμε για παράδειγμα και στα παιδιά μας μην σπουδάσεις στο δωρεάν Πολυτεχνείο ή Ιατρική της χώρας μας γιατί δεν θα γίνεις καλός, πρέπει να πληρώσεις και να πας στο εξωτερικό.
Γι΄αυτό δεν θα πρέπει να τα μπερδεύουμε πολύ. Η πώληση είναι πώληση και η παροχή υπηρεσίας τελείως διαφορετικό κομμάτι. Η παροχή υπηρεσίας τεκμηριώνεται με βάση το κοστολόγιο υλικών, εργασίας, φθορά και χρήση εργαλείων, φπα παροχής υπηρεσιών κτλ και πρέπει να είναι ανεξάρτητο του πρώτου. Δεν μπορεί ο καθένας επειδή κάνει μια εργασία να χρεώνει ότι θέλει, γι αυτό μιλάω.
Τώρα για τους ΄μάστορες΄ υπάρχουν 2 κατηγορίες συνολικά 6 είδη :
Α κατηγορία ο φθηνός άσχετος, ο ακριβός άσχετος, νορμάλ τιμή αλλά άσχετος
Β κατηγορία ο ακριβός σχετικός,ο φθηνός σχετικός, Νορμάλ τιμήν σχετικός
για την πρώτη κατηγορία δεν έχω να πω τίποτα, για τη δεύτερη κατηγορία στο πρώτο θα πουν καλός ο μάστορας αλλά ακριβός και στο τέλος αυτοί που επιβιώσουν θα είναι οι δύο τελευταίοι
Εγώ πάλι δεν χαρακτηρίζω καμία ομάδα ανθρώπων ή επαγγελματική κατηγορία απατεώνες, παντού υπάρχουν απατεώνες και παντού σωστοί άνθρωποι
Πάντως για να κλείσω εδώ από μεριά μου εύχομαι εσύ να ανήκεις στα δύο τελευταία είδη και να καταφέρεις όπως και πολλοί άλλοι σωστοί άνθρωποι

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ