Προσθήκη πόρτας με τζάμι σε αερόθερμο τζάκι

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90693 από dimlyk
μη το δοκιμασεις και στο δικο σου παντως :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90695 από dimsam
μπροστινη οψη



πλαγια οψη


χερουλι


"αεροκουρτινα ρυθμιζομενη :)


υαλοκορδονι εξ.κασωματος
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90730 από Στελιος1

alex_nous έγραψε: Καλημέρα κι από εμένα! Η αεροκουρτίνα δημιουργείται από την εισαγωγή του ψυχρού αέρα δωματίου στην εστία από το πάνω μόνο μέρος του τζαμιού! Ο αέρας αυτός που μπαίνει έχει θερμοκρασία 20-30 βαθμούς Κελσίου, ενώ ο αέρας μέσα στην εστία είναι 200-300 ίσως και παραπάνω βαθμούς Κελσίου. Ο ψυχρός αέρας είναι βαρύτερος του θερμού και μόλις εισέρχεται στην εστία κινείται απότομα καθοδικά δημιουργώντας την αεροκουρτίνα κρατώντας το τζάμι καθαρό. Ελπίζω να βοήθησα στην κατανόηση της λειτουργίας.




Ακριβως ετσι! Οπως δικιο εχει και ο Φιλιππακοποπυλος φυσικα σε οτι εγραψε. Εγω δεν ''τολμησα'' να τα πω τοσο ξεκαθαρα γιατι μερικοι περιεργοι θα μου ορμουσαν αμεσως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90747 από dimsam
τελικά αν θέλουμε να πετύχουμε τη στεγανότητα τοποθετώντας πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά υαλοκόρδονα θυσιάζουμε τη καθαρότητα ή τελοσπάντων τη διάρκεια της καθαρότητας του τζαμιού?Γιατί από όσα έχω διαβάσει αυτό κατάλαβα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90804 από alex_nous
Μία ακόμη παρατήρηση για το μαύρισμα του τζαμιού είναι πως όσο πιο ξερά είναι τα ξύλα τόσο λιγότερο μαυρίζει το τζάμι! Προσωπική διαπίστωση είναι βέβαια και δεν μπορώ να εξηγήσω που οφείλεται αυτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90808 από Στελιος1

dimsam έγραψε: τελικά αν θέλουμε να πετύχουμε τη στεγανότητα τοποθετώντας πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά υαλοκόρδονα θυσιάζουμε τη καθαρότητα ή τελοσπάντων τη διάρκεια της καθαρότητας του τζαμιού?Γιατί από όσα έχω διαβάσει αυτό κατάλαβα



Αεροκουρτινα βαζουν πισω απο την πορτα, μεγαλη σημασια δινετε στο σφραγισμα του τζαμιου αλλα δεν εχει.. Σφραγιζει πχ ενα τζακι τελεια αλλα απο καπου παιρνει αερα για να καιει, ε ενα ποσο ας ειναι απο τ επανω μερος τ τζαμιου. Και παλι ομως δεν ειναι σιγουρο το αποτελεσμα φιλε μου, εστιασε περισσοτερο σε αλλα σημεια της κατασκευης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ