Βοηθεια επιλογης-συμβουλης για ενεργειακο τζακι

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134365 από destroy
γιατί φοβάμαι ότι ο λέβητας ξύλου η pellet θα μου τινάξει όλα τα πλακάκια και μετά θα τρέχω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134368 από SakiSystem

destroy έγραψε: γιατί φοβάμαι ότι ο λέβητας ξύλου η pellet θα μου τινάξει όλα τα πλακάκια και μετά θα τρέχω...


Με ενδοδαπέδια (κορυφή) δεν θα σκεφτόμουν ποτέ να βάλω τζάκι όχι για τα πλακάκια, γιατί και εδώ υπάρχει λύση, αλλά γιατί να έχεις την φασαρία του τζακιού μέσα στο σπίτι την στιγμή που έχεις ενδοδαπέδια και να βάλεις επιπρόσθετα και αεραγωγούς για το τζάκι. Αν δεν σε προβληματίζει ένας λέβητας ξύλου ή ακόμη καλύτερα πέλλετ θα έλεγα να προσανατολιστείς προς αυτή την κατεύθυνση.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134373 από kosmidis80
Με αυτοματισμους και τριοδη-τετραοδη θα δουλευεις χωρις κανενα προβλημα, παντα φυσικα με δοχειο αδρανειας στον ξυλολεβητα.

Αν επιλεξεις πελλετ μπαινει και χωρις δοχειο, αλλα παλι θα βαλεις αυτοματισμους (ιδιους που θα εβαζες στου πετρελαιου)


Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134374 από kosmidis80
Αν η τοπικη αγορα σας δεν καλυπτει με εμπειρους εμπορους και εγκαταστατες, κατεβα Θεσσαλονικη να σου δειξουμε 2-3 εγκαταστασεις να παρεις εικονα.

Δεν ειμαι εμπορος, ουτε ασχολουμε εμπορικα με το αντικειμενο για να εχω καποιο κερδος. Απλα λογω ενασχολησης ως χομπι γνωριζω αρκετους σοβαρους εμπορους-εγκαταστατες που μπορουν να σου δειξουν δουλειες τους χωρις φυσικα να εχεις καποια υποχρεωση η δεσμευση.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134397 από destroy
Τον ξυλολέβητα και το λέβητα pellet τους φοβάμαι γιατί από όσο ξέρω η ενδοδαπέδια δουλεύει με μέγιστο 45 βαθμούς νερό ενώ τα παραπάνω ανεβάζουν πιο μεγάλες θερμοκρασίες και είναι πιο κατάλληλα για σώματα τα οποία εγώ δεν διαθέτω...
Αυτό νομίζω μπορεί και να είμαι λάθος..
Δεν έχω γνωρίσει κανέναν όμως που να έχει ενδοδαπέδια με ξυλολέβητα και να μη του έχουν σκάσει τα πλακάκια και να έτρεχε χειμωνιάτικα για να τα φτιάξει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #134398 από kosmidis80
Φυσικα και θα εχουν προβλημα χωρις δοχειο αδρανειας και αυτοματισμους!

Οσο για το πελλετ απλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα γιατι δουλευει οπως το πετρελαιο περιπου σε οτι αφορα την ρυθμιση επιθυμητης θερμοκρασιας και δεν την ξεπερνα παρα ελαχιστα ισως αν δεν ρυθμισεις σωστα

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ