La nordica vs invicta ερωτησεις ενεργειακό τζάκι

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137945 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

georgejka έγραψε: ειδα και αυτο που μου στειλατε το PROMASIL® 950-KS.
ειναι κατι παρομοιο;
ευχαριστω


είναι ακριβώς ο ίδιος αλλά λόγο marketing δε θέλει να το παρουσιάζει .............. !!οπότε το παρουσιάζει σαν δικό της έχει βγάλει και ενα Πολωνικό πιστοποιητικό βάση ευρωπαϊκής οδηγίας !!
prntscr.com/4vrawu

αν λέτε για αυτό το πιστοποιητικό το 2012 εκδόθηκε και σταματάει η ισχύ του το 2017 .
όσο για το national institute of hygiene αν μπείτε στη σελίδα του και δείτε το ISO που έχει, νομίζω θα σας κάνει !!!
Τώρα αν θέλετε ή έχετε της αμφιβολίες σας για το ιζολ βάλτε πετροβάμβακα με αλουμινόχαρτο όποιας εταιρίας θέλετε απλά ρωτήστε τους αν είναι 100% βιοδιασπώμενο , αν η κόλα που βάζουν είναι η ίδια σε όλες τις χώρες..........και από ποιο εργοστάσιο κάνουν την εισαγωγή στην Ελλάδα .
Πιστέψτε με αν μπορούσα να νοιώθω ασφαλής να βάζω πετροβάμβακα θα το είχα κάνει ....η τιμή του είναι 4 φόρες κάτω με αυτό του ιζολ και να μην συζητήσω για την μεταφορά του .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137946 από georgejka
Ευχαριστω πολυ νομιζω οτι οχι αδικα ολοι το εχουν για καλυτερο και εχω διαβασει στο φορουμ σας και για τον πετεροβαμβακα και για την κολλα που εχει μεσα.
Μια τελαυταια ερωτηση οσο αφορα το ιζολ, επειδη εχω δει οτι μπαινει στον τοιχο με καποια ειδους κολλα σαν τσιμεντο να υποθεσω οτι στην απ εξω πλευρα θα μπει γυψοσανιδα,οπως και με τον πετροβαμαβακα και οτι στερεωνεται με καρφια πανω στους οδηγους της γυψοσανιδας ή ειναι τοσο γερο υλικο που μπαινει μονο του με τουβλα και κολλα; Βλεπετεαι απο τις φωτογραφιες δεν μπορω να καταλαβω και καλα.....
Επισης εαν υπηρχε ενα βιντεο με κατασκευη ολο με izol θα βοηθαγε, οτι εχω δει ειναι και με izol και με πετροβαμβακα.

ευχαριστω και παλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137947 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Επειδή στην Πολωνία βάζουν με τα 4 εκατοστά και στη Γερμανία με 6 εκεί τον χτίζουν και δεν βάζουν καν γυψοσανίδα παρά μόνο εναν ειδικό σοβά !!εδώ τώρα επειδή βάζουμε με τα 3 εκατοστά και επειδή πολλές φορές πίσω απο το τζάκι περνάνε καλώδια δεν το κολλάμε στον τοίχο και βάζουμε και σίδερα στο πίσω μέρος !!
prntscr.com/4vrnsl

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137955 από liakjim

georgejka έγραψε: 1 Πως θα μετρησω το θερμοθαλαμο σε cm2 ή σε cm3,πως θα ξερω οπως λετε οτι εχω κανει το minimum σε χωρο και κυριως το ν ελαχιστο χωρο πισω και κατω απο το τζακι...
2 εχω δει στις φωτογραφιες οτι ολοι μονωνετε με ταινια αλουμινιου τις ενωσεις στο χωρο ολο,η ερωτηση ειναι οταν κλεινω το θερμοθαλαμο στα κοματια της προσοψης και βαλω τον πετροβαμβακα με την αλουμινενια πλευρα προς τα μεσα , πως γινεται να κλεισω τις ενωσεις με τον πετροβαμβακα ή με τους ορθοστατες της γυψοσανιδας με ταινια αλουμινιου;
Ευχαριστω


Tα μοναδικά σχέδια που έχει αποστάσεις αλλά όχι ακριβώς το selenic που έχουμε www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/678100.pdf
www.invicta-sa.com/portail/images/storie...hniques/627544PC.pdf ,
www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/637046.pdf ,
www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/627044.pdf .
Όλα είναι 14KW, άρα νομιζω πως σε καλύπτουν.
2. Η ταινία είναι αυτοκόλλητη.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137957 από GGEOR7777
Συγνώμη που χρησιμοποιώ το νήμα του φίλου
Αλλά έχω μια απορία για τις φωτογραφίες του φίλου sdf .
Το σπιράλ εισαγωγής αέρα για την καύση πως έφαγε τέτοιο στραπάτσο?
Υπήρχε λόγος?η απλά κατά την τοποθέτηση το έβαλες έτσι για να χωρέσει το τζάκι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137958 από GGEOR7777

GGEOR7777 έγραψε: Συγνώμη που χρησιμοποιώ το νήμα του φίλου
Αλλά έχω μια απορία για τις φωτογραφίες του φίλου sdf .
Το σπιράλ εισαγωγής αέρα για την καύση πως έφαγε τέτοιο στραπάτσο?
Υπήρχε λόγος?η απλά κατά την τοποθέτηση το έβαλες έτσι για να χωρέσει το τζάκι..

Μήπως δηλαδή σμικρύνοντας την διατομή έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα αέρα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ