Τζάκι νερού - γνώμες για σχέδιο σύνδεσης

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141589 από greenpug
Ποιό σχέδιο είναι κατάλληλο για την περίπτωση μου για να το βάλω εδώ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147646 από jnet
Χρειάζομαι ενα σχέδιο για την εγκατάσταση του Kratki Amelia eko aqua στο υπολοιπο συστημα θερμανσης που εχω εγκαταστήσει σε σειρά. Ο ανθρωπος που μου πέρασε την Αντιστάθμιση μου είπε οτι το τελειο θα ήταν να βάλω ενα Δοχείο αδράνειας(Buffer) οπότε να είναι ολα πληρως αυτοματοποιημένα. Επειδη ομως σε πρώτη φάση δεν θελω να δωσω τοσα πολλά χρήματα θα εχω την λογική οταν θα το αναβω να υποβοηθάει το υπολοιπο συστημα. Δεν θα το αναβω συχνά γιατί το τοποθετώ στον υπογειο του σπιτιου ακριβώς πίσω απο το λεβητοστάσιο που δεν τον χρησιμοποιώ αλλά καποιες ημέρες και ιδιαίτερα τις πιο κρύες θα μπορουσα να το χρησιμοποιώ σαν ξυλολέβητα και να πουσαρω ετσι την θέρμανση. Μου εχει μείνει ενας κυκλοφορητης και ενας θερμοστάτης που εκεινουσε εναν κυκλοφορητη στην αρχική συνδεση του λεβητα pellet που τον ειχα βαλει παραλληλα με του πετρελαίου, τα οποία λεω να χρησιμοποιησω.

Οποιοδηποτε αλλο ασφαλιστικό εκτός απο την σερπαντίνα που εχει το τζάκι χρειαζεται να μπεί μου λέτε.

Σε 4-5 χρόνια που θα μεγαλώσουν τα παιδιά και θα ανοιξουμε την εσωτερική σκάλα για το κατω σπίτι οπότε θα χρησιμοποιούμε το τζάκι ισως παρω το Buffer και γίνει η επιθυμητη συνδεσμολογία για να λείτουργεί με τον πίνακα ελέγχου της αντιστάθμισης.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ