Τζάκι νερού - γνώμες για σχέδιο σύνδεσης

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141102 από Nasikas
ΓΝΩΜΗ: - Στείλε το λινκ της συζήτησης αυτής στην εταιρεία που θα κανει το τζακι. (αν δεν το έστειλες ήδη)
Και πες του να κανει εγγραφή- και να μας δωσει τα φωτα του.

Επαναλαμβανω ότι κατι αντίστοιχο εκανα και εγω στο πατρικο στην Βασιλίτσα, αλλά με ανοικτο δοχείο.
Δεν ειχα μεγαλη αγωνία αν θα πετυχει ή όχι, επειδή ήταν μια φτηνη σόμπα νερου.
Τελικά πέτυχε και καιει 20 τονους ξυλα καθε χρόνο- με επιτυχία.

(ΥΓ. Ο φίλος καλός συμφορυμίτης Δημητρης Φιλιππακόπουλος, δεν εχει τζακια νερου ? Αν εχει, ζητα και απο εκεί γνωμη. Θα κανει τα παντα πιστευω να πετυχει, για να μην τον Kratksiουμε στο φορυμ...)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141187 από greenpug
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τους προβληματισμούς.

Έχω καταρχήν στείλει ένα μήνυμα στον κατασκευαστή και θα ήθελα να δω τα δικά τους σχέδια και όχι του τοπικού αντιπροσώπου σε περίπτωση που απαντήσουν. Το σχέδιο που μου έδωσαν δεν είναι ειδικά για το σπίτι μου αλλά ο τρόπος που προτείνουν τη σύνδεση.

Έχω στείλει και στον Τεχνικό που θα τα συνδέσει (εταιρεία κεντρικής θέρμανσης) ένα μήνυμα ζητώντας να ετοιμαστεί ένα σχέδιο για τη σύνδεση στο δικό μου σπίτι τόσο της θέρμανσης όσο και του τζακιού.

Για τον κ. Δημήτρη ελπίζω να το δει γιατί αν δεν κάνω λάθος μηνύματα μεταξύ μελών απαγορεύονται.

Μια ερώτηση εάν το κάνουμε με ανοικτό δοχείο τελικά μπορούν οι σωλήνες να περάσουν μέσα από το κτιστό φουγάρο, και μέσα από το φουγάρο να περάσει και η ανοξείδωτη καμινάδα;
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by greenpug.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141190 από panosf01
Φυσικα και μπορεις να τα περασεις απο την παλια καμιναδα,αρκει να χωρανε.Ποσα τμ ειναι ο καθε οροφος;Η αυτονομια του καθε οροφου μπορει να γινει και με τριοδη ηλεκτροβανα χρησιμοποιοντας 1 κυκλοφορητη.Επιπλεον συμφωνα με το σχεδιαγραμμα σου,οπως ειναι τωρα θα την εχεις μονο για τον λεβητα πετρελαιου και οχι για το τζακι.Ποιο τζακι εχεις επιλεξει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141192 από theoilia

greenpug έγραψε:
Για τον κ. Δημήτρη ελπίζω να το δει γιατί αν δεν κάνω λάθος μηνύματα μεταξύ μελών απαγορεύονται.


Όχι δεν απαγορεύονται,δες εδώ με ποιον τρόπο μπορείς να στείλεις π.μ

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141197 από greenpug

theoilia έγραψε:

greenpug έγραψε:
Για τον κ. Δημήτρη ελπίζω να το δει γιατί αν δεν κάνω λάθος μηνύματα μεταξύ μελών απαγορεύονται.


Όχι δεν απαγορεύονται,δες εδώ με ποιον τρόπο μπορείς να στείλεις π.μ


Ευχαριστώ δεν το γνώριζα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141198 από greenpug

panosf01 έγραψε: Φυσικα και μπορεις να τα περασεις απο την παλια καμιναδα,αρκει να χωρανε.Ποσα τμ ειναι ο καθε οροφος;Η αυτονομια του καθε οροφου μπορει να γινει και με τριοδη ηλεκτροβανα χρησιμοποιοντας 1 κυκλοφορητη.Επιπλεον συμφωνα με το σχεδιαγραμμα σου,οπως ειναι τωρα θα την εχεις μονο για τον λεβητα πετρελαιου και οχι για το τζακι.Ποιο τζακι εχεις επιλεξει?


Υπόγειο 90τμ
Ισόγειο 90τμ
1ος όροφος 105τμ.

Το υπόγειο και να μην ζεσταίνεται καθημερινά (άλλα μόνο στην ανάγκη) από το τζάκι δεν με πειράζει

Το μοντέλο είναι Piazzetta MT361

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ