Προσθηκη κασετας σε μαντεμενια εστια

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141712 από dimlyk
Φιλε δεν ξερω αν γινεται αυτο που θα πω αλλα μπορεις να το ψαξεις πριν κατεδαφισεις ... Καποιοι τζακαδες δουλευουν και μεσα απ την φουσκα .... Αν μπορει να κοψει το μαντεμενιο καπακι θα μπορεσει να συνδεσει και την καμιναδα πιθανοτατα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141722 από anisos
οχι στα πανεπιστημιακά σεμινάρια μας ειπαν αυτο που λες εσύ να κοψω το μαντεμι απο μεσα.. ποσο ασχετος εισαι ρε φιλε???
εάν είναι να μπει ο ανθρωπος σε τετοιο κοπο ας χαλασει μονο το μαντεμι ολα τα μαντεμια βγαινουν χωρίς να χαλάσεις την επενδυση και να περασεις οτι εστια και καμιναδα θεs..
και εάν θες να σφραγισεις την εστία σε πληροφορώ ειναι ευκολο αλλα και παλι δεν χρειαζεται σφραγισμα.
και παλι λεω πρότεινα κάτι το οποίο δεν χριαζετε να γκρεμίσει τιποτα. το τι είναι το πιο σωστο και πιο αποδοτικο το ξερω δεν χρειαζομαι μαθηματα απο ερασιτεχνες δεκτες ολες οι γνωμες και η συμβουλες απο ολους αλλα οταν μιλανε η ασχετη με τόση απάθεια και τοσο κακιασμενα τοτε τι να πω. δειτε απο κοντα το καθε προιον και μετα μπορειτε να συγκρινετε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": spartah3ad

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141724 από spartah3ad
Οποιαδήποτε αναβάθμιση απο το υπάρχων ανοιχτό τζάκι θα είναι αποδοτικότερη, αρα θα γίνει απόσβεση. Το αυτονόητο δηλαδή.

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141727 από anisos
αυτο λεω και αλλα τελος παντων κακως ασχοληθηκα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141730 από dimlyk
Πολυ ασχετος χωρις να προσπαθω να γινω επικινδυνος οπως μερικοι κατασκευαστες, και σσχετοι ππωλητες και τεχνιτες ....
Δεν ειδα ομως κανενα σχετικο να δινει σοβαρη λυση .... Ουτε κανα προιον με σοβαρη παρουσιαση .... Και μονο το λεκτικο ελευθερη καπνοδοχου το θεωρω κατ ελαχιστο παραπλανητικο .... Και το υφος σου απλα ενισχυει την κακη εντυπωση:-)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141742 από panosf01
Θα πω και εγω την γνωμη μου,σαν σχετικος-ασχετος,αφου δεν εχω δει την συγκεκριμενη εστια σε λειτουργια.Σαν ιδεα καλη φαινεται,πιστευω οτι και να την σφραγισεις γινεται σχετικα ευκολα.Αλλωστε μεχρι πριν καποια χρονια ολοι ανοιχτα τζακια ειχαμε και πολυ εχουν ακομα και τωρα,και ολα εχει τυχει να καπνισουν,δεν εγινε και τιποτα μην ειμαστε υπερβολικοι,δεν εχει πεθανει κανεις απο μονοξειδιο που προηλθε απο τζακι..Αλλα η ενσταση μου ειναι αλλου.Πρωτον λεγοντας φτηνη λυση τι εννοουμε ακριβως?Ποσο εχει?Δευτερον δεν μπορω να πιστεψω οτι οτι οι 4-5 σωληνες προσφερουν υψηλη αποδοση,μου φαινεται μικρη η επιφανια εναλλαγης.Σιγουρα θα παρεις εξτρα ακτινοβολια και θα γλιτωσεις τον ζεστο αερα που φευγει απο το σπιτι σου μεσω της καμιναδας.Αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα χεις την αποδοση εστω και μιας μετριας μαντεμενιας ας πουμε εστιας που τοποθετητε σωστα εξ αρχης.Αφου ειναι να φτιαξεις τζακι κανε το σωστα,λεφτα θα δωσεις.Το γκρεμισμα μην το φοβασαι δεν ειναι τιποτα,το φτιαξιμο ειναι B) .Το αποτελεσμα ομως ειναι το θεμα να σε αποζημιωσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ