Τζακι ARTE

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #153067 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ στο θέμα Τζακι ARTE
έχω δει το συγκεκριμένο μοντέλο σε μια έκθεση συνεργάτη μου !ομολογώ οτι με την πρώτη ματιά δείχνει να ξεπερνά κατα πολύ τα Ελληνικά τζάκια της αγοράς !το μόνο που προβληματίζει καθαρά βάση της εμπειρίας μου είναι ότι σε ελκυσμό καμινάδας κάτω απο 12 Pa με το άνοιγμα της πόρτας σίγουρα θα τσιμπάει κάπνα !επίσης άλλος ένας προβληματισμός μου είναι η χρήση ρουλεμαν στο μηχανισμό .καμία άλλη εταιρία τουλάχιστον απο αυτές που γνωρίζω δεν τόλμησε να βάλει ρουλεμαν στην πόρτα και θεωρώ οτι ο λόγος είναι οτι απο διαστολές συστολές μετά απο κανα χρόνο θα έχουν θέματα !κάπου εδώ να πω ξανά οτι αυτά είναι προσωπική μου άποψη χωρίς να τα έχω δουλέψει σαν μοντέλα !!μήπως να κοίταγες κανένα χωρίς συρόμενη πόρτα απο την συγκεκριμένη εταιρία !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #153069 από vlt
Απαντήθηκε από vlt στο θέμα Τζακι ARTE
Κυριε Φιλιππακόπουλε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Από την επίσκεψή μου στην εταιρεία (Θεσσαλονίκη) μου είπαν οτι τα ρουλεμάν είναι γνωστής εταιρείας - επώνυμα και οτι δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο αυτό που λες για τον ελκυσμό της καμινάδας; Η συγκεκριμένη εταιρεία δεν εχει μοντέλο με ανοιγόμενη πόρτα εκτός απο κασετες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #153071 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ στο θέμα Τζακι ARTE
επώνυμα ρουλεμαν και πανάκριβα υπάρχουν σε όλο τον κόσμο και γνωρίζουμε τις ιδιότητες τους εδώ και 10 ετιες .εγώ είπα οτι προφανώς και άλλες εταιρίες θα μπορούσαν να τα έχουν βάλει αλλά υπάρχει λόγος που δεν το έχουν κάνει ! ;)
αυτό με τον ελκυσμό που σας είπα είναι οτι αν η καμινάδα είναι ευθεία μέχρι 4 μέτρα έχει περίπου 10-12 Pa αν έχει και γωνίες πέφτουν ποίο κάτω και είναι ακόμα χειρότερα !βέβαια υπάρχει πιθανότητα ανάλογα το τζάκι να έχουμε και 18Pa και πάλι να καπνίσει υπο συγκεκριμένες συνθήκες καύσης !
Last edit: 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #153075 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζακι ARTE
Δεν είναι over kill, ένα τζάκι των 2000€ και 15KW για θέρμανση 55τμ?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #153099 από vlt
Απαντήθηκε από vlt στο θέμα Τζακι ARTE
Πάντως απο μια έρευνα που έκανα (στο διαδίκτυο) πολλές εταιρείες αξιόλογες (ιταλικές) χρησιμοποιούν τα ρουλεμάν για ανοιγμα της πόρτας. Liakjim δεν το έθεσα καλά εγω στην αρχή όσον αφορά τα μέτρα που θέλω να θερμάνω. Το τζάκι θα τοποθετηθεί στο σαλόνι - κουζίνα αλλά θα ήθελα να προφανώς να ζεστένεται και το υπόλοιπο σπίτι που είναι 139,00 τ.μ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ