Γνωμες για καινουργιο τζακι καλοριφερ

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157003 από geodag
αδερφε με ενα προχειρο υπολογισμο που εκανα μεσα απο τ σαιτ που μου εστειλες τα θερμαντικα σωματα στο συνολο βγαινουν 17.000kcal/h....οποτε ποσα κβ τζακι καλοριφερ να κοιταω??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157006 από Oct262

geodag έγραψε: για το ελληνικο wersthal hydro 40 το οποιο λεει οτι βγαζει 40κβ ειχες καμια γνωμη?? τα φοβαμαι λιγο τα ελληνικα.. αλλα εχει πολυ καλη τιμη... μου εδωσες πολυ καλη ιδεα αδερφε για τις μονωσεις σ ευχαριστω κ παλι καπως ετσι θα γινει... αν το τζακι ειναι μεγαλυτερο σε κβ τι πειραζει?? θα καιει κ πιο χαλαρα ετσι δεν ειναι? νη θα εχω κανενα θεμα??


Καλησπερα και καλη χρονια.
Αν και εγω ειμαι καμενος απο ελληνικο τζακι(και για να ειμαι ειλικρινης ουτε θελω να ακουσω) το συγκεκριμενο κατι μου κανει...
καθοτι σκεφτομαι να πεταξω την δικια μου μπαχατελα(αν και μου ειπαν τα παιδια του φορουμ τι πρεπει να κανω μπας και διορθωθει αλλα ακομα το σκεφτομαι) εχω στειλει χθες ενα mail στην εταιρια και περιμενω να μου απαντησουν λογικα αυριο μεθαυριο.αυτο που μου κανει εντυπωση στο συγκεκριμενο ειναι οτι απο τα 40kw τα 14 τα δινει στην ακτινοβολια.με τις ελαχιστες γνωσεις που εχω εως καθολου καθοτι δεν μιλαμε για ενα foyer τζακι και δεδομενου το γεγονοτος οτι θα πρεπει να μονωθει ολος ο θαλαμος του νερου(απο αυτα που μου εχουν πει τα παιδια εδω μεσα) απορω πως μπορει να βγαλει 14.εστω οτι τα αλλα ισχυουν στο νερο.
Επισης στο σαιτ και στο βιντεο αναφερει οτι ο προτωγενης αερας μπαινει απο μπροστα αλλα δεν αναφερει αν εχει εισοδο και για μεσα στην σχαρα που πεφτει η σταχτη(που εκει απο οτι εχω καταλαβει ειναι το σωστο για την σωστη λειτουργια).ολα αυτα τους τα εχω ρωτησει με μαιλ και καποια αλλα βεβαια και περιμενω την απαντηση.το οτι εχει πιστοποιηση μαλλον ειναι ενα +.
επισης αν ειναι αληθεις η κριτικες που εχει μεσα στο skroytz ειναι παρα πολυ ενθαρυντικες.
υποψιν οτι υπολογιζεις 100ευρω+ για το κλαπετο που ειναι εξτρα και θα το χρειαστεις οπωςδηποτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157029 από geodag

Oct262 έγραψε:

geodag έγραψε: για το ελληνικο wersthal hydro 40 το οποιο λεει οτι βγαζει 40κβ ειχες καμια γνωμη?? τα φοβαμαι λιγο τα ελληνικα.. αλλα εχει πολυ καλη τιμη... μου εδωσες πολυ καλη ιδεα αδερφε για τις μονωσεις σ ευχαριστω κ παλι καπως ετσι θα γινει... αν το τζακι ειναι μεγαλυτερο σε κβ τι πειραζει?? θα καιει κ πιο χαλαρα ετσι δεν ειναι? νη θα εχω κανενα θεμα??


Καλησπερα και καλη χρονια.
Αν και εγω ειμαι καμενος απο ελληνικο τζακι(και για να ειμαι ειλικρινης ουτε θελω να ακουσω) το συγκεκριμενο κατι μου κανει...
καθοτι σκεφτομαι να πεταξω την δικια μου μπαχατελα(αν και μου ειπαν τα παιδια του φορουμ τι πρεπει να κανω μπας και διορθωθει αλλα ακομα το σκεφτομαι) εχω στειλει χθες ενα mail στην εταιρια και περιμενω να μου απαντησουν λογικα αυριο μεθαυριο.αυτο που μου κανει εντυπωση στο συγκεκριμενο ειναι οτι απο τα 40kw τα 14 τα δινει στην ακτινοβολια.με τις ελαχιστες γνωσεις που εχω εως καθολου καθοτι δεν μιλαμε για ενα foyer τζακι και δεδομενου το γεγονοτος οτι θα πρεπει να μονωθει ολος ο θαλαμος του νερου(απο αυτα που μου εχουν πει τα παιδια εδω μεσα) απορω πως μπορει να βγαλει 14.εστω οτι τα αλλα ισχυουν στο νερο.
Επισης στο σαιτ και στο βιντεο αναφερει οτι ο προτωγενης αερας μπαινει απο μπροστα αλλα δεν αναφερει αν εχει εισοδο και για μεσα στην σχαρα που πεφτει η σταχτη(που εκει απο οτι εχω καταλαβει ειναι το σωστο για την σωστη λειτουργια).ολα αυτα τους τα εχω ρωτησει με μαιλ και καποια αλλα βεβαια και περιμενω την απαντηση.το οτι εχει πιστοποιηση μαλλον ειναι ενα +.
επισης αν ειναι αληθεις η κριτικες που εχει μεσα στο skroytz ειναι παρα πολυ ενθαρυντικες.
υποψιν οτι υπολογιζεις 100ευρω+ για το κλαπετο που ειναι εξτρα και θα το χρειαστεις οπωςδηποτε.

συμφωνω σε ολα φιλε συν το οτι εχει πολυ καλη τιμη ας ειναι και 30κβ απο οτι 40 που λεει συν το οτι εχει 5 χρονια εγγυηση ενω τα ιταλικα 2! τωρα αυτο με τα 5mm παχος δεν ξερω αν ειναι πολυ η λιγο και επισης δεν ξερω αν ειναι τζακι το οποιο θα το εχεις ο μονιμην και κυρια θερμανση δηλαδη να μν σβηνει ποτε τον χειμωνα... και ειναι κ καλο το οτι μπορει να μπει με κλειστο δοχειο διαστολης... αν σου απαντησουν σε αυτα ενημερωσε με σε παρακαλω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157040 από ΑΝΕΣΤΗΣ98
Δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει αυτά που λέει, αλλά όταν το είδα από κοντά μου φάνηκε χοντροδουλειά. Λίγο οι κολλήσεις του που ήταν άσχημες , δεν ήταν καν τροχισμένες , δεν είχε ίχνος από υαλοκόρδωνα , που με έκανε να σκεφτώ ότι στάνταρ θα μπάζει, και λίγο η υπερβολή στα kw . Με 4000 kw ανα κιλό ξύλου και 79% απόδοση θες 12+ κιλά ξύλα για την μέγιστη λειτουργία του. Αεροπλάνο θα γίνει. Όπως και να έχει δείτε το να δουλεύει πριν, μόνο και μόνο για να διαπιστώσετε την καύση του μην είναι καμιά φαγάνα.
www.multiclima.gr/cache/files/c34e545330...68bfff486038c0ba.jpg
www.multiclima.gr/cache/files/ae421c7000...ef09cf901e99ecf4.jpg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157044 από geodag
καλημερα φιλε μου εχεις δικαιο... τους τα ρωτησες αυτα που λες?? πηρες απαντηση?? απο τις φωτο που εβαλες φαινεται οτι δεν εχει κοφτρα σωστα η δεν χρειαζεται επειδη εχει τις τουμποσωληνες?? και η δευτερογεννης καυση του ειναι λιγο προχειρο δουλεια!! παντως στο βιντεο που καιει δεν φαινεται να καπνιζει....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157045 από dimlyk
και μονο η τιμη θα με προβληματιζε αλλα κυριως αν εχει υποδοχη για ψυξη σε χρηση με κλειστο δοχειο διαστολης αλλιως μονο με ανοιχτο ...προσοχη στα θεματα ασφαλειας ... μην βιαστεις ο χειμωνας σχεδον περασε (μεχρι να κανεις οτιδηποτε) ...τις μονωσεις ομως μπορεις να τις κανεις αμεσα και ισως και μονος σου ... και δεν θα χρειαζεσαι τοσο μεγαλο τζακι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ