Ποια η αληθεια σχετικα με Kratki Zuzia left-right?

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157604 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Γιατί πολύ απλά ΚΝΒ(δεν μας είπες το όνομα σου για αυτό βάζω το ψευδόνυμο) δε θέλεις να πληρώσεις(όχι προσωπικά εσύ ...για τον κάθε πελάτη μιλάω) το ΦΠΑ της τοποθέτησης και το κόστος των σωστών υλικών και θα πας π.χ στον κυρ Νίκο που θα σου πει 1500 και άστο πάνω μου δικό μου θέμα το τι θα σου βάλω και πόσο ΦΠΑ θα σου κόψω .
Και εδώ κάνεις ενα λάθος είμαστε πολλοί επαγγελματίες που θέλουμε να κόβουμε παροχή υπηρεσιών !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157607 από ΚΝΒ

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Γιατί πολύ απλά ΚΝΒ(δεν μας είπες το όνομα σου για αυτό βάζω το ψευδόνυμο) δε θέλεις να πληρώσεις(όχι προσωπικά εσύ ...για τον κάθε πελάτη μιλάω) το ΦΠΑ της τοποθέτησης και το κόστος των σωστών υλικών και θα πας π.χ στον κυρ Νίκο που θα σου πει 1500 και άστο πάνω μου δικό μου θέμα το τι θα σου βάλω και πόσο ΦΠΑ θα σου κόψω .
Και εδώ κάνεις ενα λάθος είμαστε πολλοί επαγγελματίες που θέλουμε να κόβουμε παροχή υπηρεσιών !!


Οδυσσεα με λενε και μενω Πεντελη.Το τζακι ειναι να τοποθετηθει κοντα στην Αραχωβα σε ενα εξοχικο.

Το θεμα με τους Κυρ-Νικολαδες ειναι οτι κανεις μα κανεις δε μου εξηγησε που λες την διαφορα αν βαλω ενα τριφατσο με κολωνες σταθερες σε σχεση με ενα γωνιακο ή ενα σταθερο μονοφατσο..πχ...ολοι προτειναν κατι τζακια τριφατσα με συρομενες πορτες κτλ.Οι μισοι οπως προ-ειπα ελεγαν τον ενναλακτη οτι ειναι απαραιτητος οι αλλοι μισοι οτι ειναι αχρηστος.Αλλοι προτειναν το ενα αλλοι το αλλο και αν ξαναλεω ρωτουσα κατι συγκεκριμενο αναλογη συγκεκριμενη απαντηση δε πηρα.

Τωρα το θεμα τιμης ειναι συγκεκριμενο εως ενα ποσο χωρις δεσμευση οτι αν πρεπει να μπει πχ ενα ταπερ δε θα μπει ή εαν πρεπει να μπει ενας κοντρολλερ δε θα μπει.Αλλωστε καμιναδες θα μπουν νεες οπως και επενδυση οποτε πανω κατω εχω μια επιγνωση που θα παιξω κοστολογικα.

Το θεμα ειναι να μπει και να μην ασχοληθω ξανα...και το σπιτι ειναι μακρυα και οι μερες που παμε ειναι συγκεκριμενες για να ασχολουμαι με ενα τζακι αν δουλευει ή οχι..Εχει παραδοσιακο τζακι χτισμενο το οποιο δουλευει αψογα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157610 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Για αυτό είναι το φόρουμ Οδυσσέα .για να σου λύσουμε τις απορίες !!
Ναι ο εναλλάκτης κάνει καλό και γενικά αν βάζεις καμινάδα απο χάλυβα μέχρι το ταβάνι σου και μετά ίνοξ αυξάνεις την απόδοση του τζακιού σου σημαντικά .το κοντρόλερ και το ενσωματωμένο βεντιλατέρ που βάζουν είναι χωρίς ουσία .γενικά μπορείς να δεις εδω μέσα πολλες παρουσιάσεις και να βγάλεις και συμπεράσματα .ρώτα ότι άλλο θέλεις και πιστεύω να μπορούμε να σου λύσουμε τις απορίες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157612 από liakjim
Το τί κάνει ο σωλήνας από χάλυβα μαζί με τον εναλλακτη, μπορείς να το δεις Στην υπογραφή μου, όπου παρουσιάζω το τζάκι μου. Συγκεκριμένα αναγκάστηκα να ανέβω πολύ πιο ψηλά σε εμβαδό περσίδων από ότι έδινε ο κατασκευαστής λόγω της αυξημένης απόδοσης.



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157622 από ΚΝΒ
Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τι κερδιζει και τι χανει ενα τζακι τριφατσο απο το οποιο μαλιστα θα πρεπει να φυγει καναλι να δωσει αερα και σε αλλα 3 δωματια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157623 από liakjim

ΚΝΒ έγραψε: Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τι κερδιζει και τι χανει ενα τζακι τριφατσο απο το οποιο μαλιστα θα πρεπει να φυγει καναλι να δωσει αερα και σε αλλα 3 δωματια?

Το τριφατσο θα δώσει περισσότερη ενέργεια από ακτινοβολία άρα λιγότερη διαθέσιμη για τον αέρα.

Πόσο? Δεν ξέρω. Φαντάζομαι αν υπολογίσει κάποιος το εμβαδόν, θα βρει ένα % . Δεν νομίζω να είναι πολύ όμως.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ