Μονωση καμιναδας ενεργειακού τζακιού

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159258 από GGEOR7777
Ίσως θα πρέπει να σκεφτείς ότι η τοποθέτηση μονωμενης καμιναδας είναι μονόδρομος.
Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα.
Όλα τα υπόλοιπα είναι ημιμετρα.
Με αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε ούτε πατέντες κάνουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159260 από geodag
Αδερφέ serif σε Ευχαριστώ για Την απάντηση 2 ερωτήσεις... Ο τεστερολιθος όπως κολλάει ο ένας με τον άλλο με τσιμέντο η υπάρχει ειδική κολλα? Και αν το κάνω έτσι οι βάσεις της καμιναδας που θα μπουνε? Η θα μπει μόνο μια κάτω στην αρχή? Απο ότι έχω δει σε βίντεο τα κοντάρια της βουρτσας και η βούρτσα περνάνε από γωνίες 45° οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα.... Στο κάτω κάτω δεν είναι και 90°
Last edit: 6 Χρόνια 8 Μήνες πριν by geodag.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159261 από SHERIF
Με τσιμέντο όπως τα τούβλα την στηρίζει ο μάστορας κατά το χτίσιμο, τον ακριβή τρόπο και τις ιδιαιτερότητες που θα συναντήσεις κατά το χτίσιμο δεν μπορώ να σου πώ γιατί δεν έχω άποψη του χώρου σου αν μπορείς βάλε φωτο, εάν χωρίσουμε το τζάκι σε τέσερα επιμέρους θέματα έχουμε ένα τέταρτο την αγορά της εστίας δύο τέτερτα την σωστή τοποθέτηση και ένα τέταρτο την καμινάδα όπως καταλαβαίνεις λοιπόν εάν τα υπόλοιπα δεν γίνουν όπως πρέπει όσο ακριβή και καλή να είναι η εστία σου δεν θα αποδόσει αυτά για τα οποία πλήρωσες, αν σε παίρνει οι γωνίες να είναι εξωτερικές έχει καλώς, η δική μου είναι ευθεία και πέρασα την ανοξείδωτη κομάτι κομάτι μέσα της, αν δεν είναι μονωμένη δεν θα έχεις καλό ελκυσμό, τέλος κάνε κάτι πρόχειρο και μέχρι να χτιστούν οι όροφοι θα έχεις τον χρόνο να σκεφτείς τον καλίτερο τρόπο για την υλοποίησή της.
Στα βιντεάκια στο τιούμπ δεν τα δείχνουν και δεν τα λένε όλα αν δεν περάσει το κοντάρι ή στην χειρότερη περίπτωση σπάσει ή ξεβιδωθεί και μείνει μέσα τι θα κάνεις μετά???
Την καλημέρα μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159262 από geodag

SHERIF έγραψε: Με τσιμέντο όπως τα τούβλα την στηρίζει ο μάστορας κατά το χτίσιμο, τον ακριβή τρόπο και τις ιδιαιτερότητες που θα συναντήσεις κατά το χτίσιμο δεν μπορώ να σου πώ γιατί δεν έχω άποψη του χώρου σου αν μπορείς βάλε φωτο, εάν χωρίσουμε το τζάκι σε τέσερα επιμέρους θέματα έχουμε ένα τέταρτο την αγορά της εστίας δύο τέτερτα την σωστή τοποθέτηση και ένα τέταρτο την καμινάδα όπως καταλαβαίνεις λοιπόν εάν τα υπόλοιπα δεν γίνουν όπως πρέπει όσο ακριβή και καλή να είναι η εστία σου δεν θα αποδόσει αυτά για τα οποία πλήρωσες, αν σε παίρνει οι γωνίες να είναι εξωτερικές έχει καλώς, η δική μου είναι ευθεία και πέρασα την ανοξείδωτη κομάτι κομάτι μέσα της, αν δεν είναι μονωμένη δεν θα έχεις καλό ελκυσμό, τέλος κάνε κάτι πρόχειρο και μέχρι να χτιστούν οι όροφοι θα έχεις τον χρόνο να σκεφτείς τον καλίτερο τρόπο για την υλοποίησή της.
Στα βιντεάκια στο τιούμπ δεν τα δείχνουν και δεν τα λένε όλα αν δεν περάσει το κοντάρι ή στην χειρότερη περίπτωση σπάσει ή ξεβιδωθεί και μείνει μέσα τι θα κάνεις μετά???
Την καλημέρα μου

Έχεις δίκαιο φίλε μου.... Μάλλον θα την κάνω πρόχειρα τώρα και αργότερα που θα Έχω και περισσότερα χρήματα το βλέπω.... Με τον ελκυσμο γιατί να έχω θέμα?θα είναι πολύ ψηλή κ ντα στα 9 μέτρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159272 από SHERIF
Το θέμα είναι ότι στην αμόνωτη τα καπνέρια ψύχονται και δυσχεραίνει κάπως ο ελκυσμός, θα έχεις αρκετές υγροποιήσεις οι οποίες πρέπει να μην πέφτουν μέσα στην εστία για να αποφύγεις τις διαβρώσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ