Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159365 από Noe
Επιτελους !!!! Μετα από 3 χρονια ερευνας για αγορα σπιτιου κατέληξα και αγόρασα ένα διαμέρισμα στην Δραμα…. Κάτοψη θα επισυνάψω. Μιλαμε για διαμερισμα 2ο οροφου καλυμμένο πανω , κατω αριστερα και δεξια από αλλα διαμερίσματα. Το Πισω μερος θα μονοθει όπως επισης και θα μπουν καινούργια κουφώματα….
Το σπιτι απλα είναι λιγο μεγαλο 165 τ.μ για αυτό και ψάχνω κατι δυνατό
Οι μεχρι τωρα επιλογες μου είναι
1)caminetti montegrappa light 06( το συγκεκριμένο είναι εκθεσιακό και θα μου αλλαξει τις ολες τις πλακες πριν μου το δώσει)
2)lotus 570 w air
3)nordpeis malaga

Τα αλλα δυο μιλαμε για καινουργια.
Επειδη προκειται για ακριβα τζακια ευελπιστώ να μπω στο εξ οικονομηση 2017 με 70% επιδοτηση για αυτο και βλεπω τετοιου επιπεδου τζακια. Τιμες θα γραψω μεσα στην βδομαδα για το καθε ενα ξεχωριστα

το τζακι μπορει να μπει εκει που υπαρχει η κοκκινη γραμμη (εκει υπαρχει το παλιο) και η εισοδος ειναι στο πρασινο βελακη. Το σαλονι ειναι 7,7 μ χ 9.0 μ και εκει που τα τετραγωνακια θα βρισκετε η νισηδα της κουζινας. απεναντι στην νησιδα υπαρχει ενας τοιχος που απλα κρυβει τις πορτες απο τα δωματια...
Παιδια παρακαλω τις αποψεις για τα παραπανω καθως και για κατι αλλο. Απλα επειδη ειμαστε στην Δραμα δεν μπορουμε να βρουμε κ ολες τις μαρκες και τυπους τζακιων
Συνημμένα:
Last edit: 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Noe.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159368 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
Na προσθεσω επισης οτι το τζακι δεν το θελω για κεντρικη θερμανση μια και θα βαλω λεβητα στο μπαλκονι.Το θελω απο το μεσιμερι μεχρι και το βραδι ωστε περα απο την ''θαλπορη'' του τζακιου να κανω και οικονομια στο πετρελαιο μια που δεν θα αναβει οσο καιει το τζακι....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159381 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
λοιπον..... Μετα απο ερευνα στο σαβ/κο εχουμετα εξης
1) το caminetti montegrappa light 06 το αφησα λογω του μεγεθους του και του φοβου για την μεγαλη του καταναλωση
2) το lotus 3300 euro τελειωμενο ....αλλα μπορω να εμπιστευτω ενα τζακι με ονομαστικη ισχυ 9-10 kw θα ζεστανει 160 τμ ?
3) για το nordpeis.... Το παιδι για την εστια την Ν 30 χωρις την δικη του επενδυση με βεντιλατερ και ολοκλήρωμενη δουλεια στα 4300 euro περιπου.

ΑΛΛΑ ο συγκεκριμενος ηταν ενθουσιασμενος με τα ισπανικα ROCAL που δουλευει τρια χρονια περιπου. Εχει ενα εκθεσιακο στο μαγαζι το οποιο θα αναψουμε καποια στιγμη αμεσα για να το δω και στην ''πραξη''. Σαν τιμη ειναι ελαχιστα πιο οικονομικα απο τα nordpeis, δηλαδη το G450 τελειωμενο με λητη επενδυση και 10 μετρα καμιναδα(οχι διπλη) + 2 βεντιλατερ 400ρια τις ιδιας εταιριας 4400 ευρο.

να και μια φωτο της εστιας


Ξερει κανεις κατι για το παραπανω? εγω παντως εχω σχεδον πιστει οτι αξιζει
Συνημμένα:
Last edit: 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Noe.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159382 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
10 μετρα καμιναδα?? χωρίς μόνωση ?? τι θέλεις να πεις ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159383 από Noe
Απαντήθηκε από Noe στο θέμα Αγορα τζακιου για ΜΕΓΑΛΟ διαμερισμα
Το διαμερισμα ειναι στον 2ο οροφο μιας 4ης οικοδομης.1,5 μ στο δικο μου οροφο +6,0 μ στον 3ο κ 4ο οροφο+ 2,5 μ στην καμιναδα στην ταρατσα..... Στο σπιτι υπαρχει ηδη τζακι ''παραδοσιακο'' με κτισμενη καμιναδα (δεν ξερω τη διαμετρο εχει) για αυτο δεν χρειαζεται διπλη καμιναδα(ετσι μου ειπε ο τζακας)... Θα περασουμε μεσα απο την υπαρχουσα τσιμεντενια καμιναδα την καινουργια...
Last edit: 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Noe.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159387 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αν το lotus είναι με γκρέμισμα και στήσιμο απο την αρχή με σβεστικό πυρίτιο για μόνωση με τα 10 μέτρα που
είπες καμινάδα την βλέπω νορμάλ για τιμή !τα kw απο εκεί και πέρα είναι σχετικό και παίζουν πολλά ρόλο για το αν σου φτάνουν ή όχι!όπως τι ξύλα θα καις πόσες ώρες θα το καις την μόνωση του σπιτιού και πόσο έχει καταφέρει ο τζακας να σου ρυθμίσει τα Pa πίεσης που στην περίπτωση σου θα είναι 28> ενώ αυτό το τζάκι για να δουλέψει στα νούμερα που σου λέει πρέπει να είναι στα 14 Pa .Όσο αφορά τα βεντιλατερ ο χώρος που θες να ζεστάνεις είναι ενιαίος άρα σου είναι άχρηστα κάνουν θόρυβο και καίνε περίπου 160-200 watt .Όσον αφορά το norpeis υπερβολικά χρήματα για πολωνικό τζάκι :whistle: .Το ίδιο και για το Ισπανικό ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ