Δευτερογενη η Τριτογενης καυση;

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159581 από cvk1980
Αξίzει ένα κόστος αγοράς συν 150€ για την υπάρξη τριτογενούς καύσης η αυτά τα επιπλέον χρήματα να τα αφαιρέσω απο το κόστος εγκαταστασης; Το τζάκι θα τοποθετηθεί σε εξοχική κατοικία και η συνολική του ετήσια χρήση για τα επόμενα 15 χρόνια δεν θα ξεπερνάει τον 1μήνα.
Παραθέτω και ενα πρόχειρο σχέδιο της κατοικίας και θα ήθελα την γνώμη σας εαν θα καταφέρει ένα τζάκι 14KW να ζεστάνει επαρκώς τους χώρους. Το ύψος είναι 2.80, υπάρχει μόνωση και αρκετά καλά κουφώματα.
Ευχαριστώ εκ το προτέρων
Συνημμένα:
Last edit: 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν by cvk1980.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159583 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
πολύ θα ήθελα να δω ενα τζάκι να κάνει τριτογενή καύση ??για δείξε μας ποιο είναι σε παρακαλώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159585 από cvk1980
Απαντήθηκε από cvk1980 στο θέμα Δευτερογενη η Τριτογενης καυση;
Salgueda Insert 700 GV Τριτογενής Καύση αυτό είναι το τζάκι που μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159587 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αν αυτή έχει τριτογενή καύση εγώ είμαι ο ΖΖΖΖΖουπερμαν .μιας και το έχεις ψάξει σου έδειξε κανένας βίντεο με τριτογενή καύση ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159588 από cvk1980
Απαντήθηκε από cvk1980 στο θέμα Δευτερογενη η Τριτογενης καυση;
Επειδή δεν γνωρίζω, για αυτό άνοιξα το θέμα, για να δω αν υπάρχει τριτογενής καύση και αν αξίζει να δωθούν παραπάνω χρήματα για αυτό! Αυτο που με ενδιαφέρει είναι με ένα χαμηλο κόστος να καταφέρω (αν γίνεται) να θερμάνω μια εξοχική κατοικία χωρίς να μπλέκω με πετρέλαια και ρεύματα!
Αυτή τη στιγμή υπάρχει ένα παλιό κλασσικό τζάκι το οποιο δεν αποδίδει, και απο την στιγμή που εκλεισε καλά το σπίτι καπνίζει!
Η μοναδική διαφορά που υπάρχει οπτικά στο τζάκι με την τριτογενή καύση είναι ότι έχει κάποιες τρύπες στην πλάτη δεν γνωρίζω κατι παραπάνω απο αυτά που έχω διαβάσει και για το τι ισχύει πραγματικά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159590 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
οκ για να σοβαρευτούμε λίγο τώρα πέρα απο την πλάκα !!δεν υπάρχει τριτογενή καύση .είτε έχουν μια είτε 100 τρύπες πάντα είναι δευτερογενή καύση .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ