τζάκι Hitze Albero 11?

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159644 από tzitzikas
τζάκι Hitze Albero 11? δημιουργήθηκε από tzitzikas
Καλησπέρα. Ψάχνω για αγορά ενεργειακού τζακιού. Πρόκειται για διαμέρισμα 60τ.μ. στη Θεσσαλονίκη κατασκευής 2009. Σκέφτομαι το Hitze Albero 11. Με εντυπωσίασε η υψηλή απόδοσή του (84%). Ποια είναι η γνώμη σας για την συγκεκριμένη εταιρεία και αν γνωρίζετε για το συγκεκριμένο μοντέλο αν είναι καλό? Επίσης συγκριτικά με τα Hitze ποια η γνώμη σας για τα NORDflam και τα hajduk? Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159655 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αν και δεν είμαι ο ποιο αντικειμενικός κριτής για τα hitze θα σου πω κάποια πράγματα από αυτά που έχω δει. αρχικά οτι το 84% που λέει είναι πραγματικό μιας και η hitze πιστοποιεί σε ανεξάρτητο φορέα (τον ίδιο με την spartherm).
Τα κεραμικά της δεν ψωριάζουν σε σχέση μέ άλλες εταιρίες που βγάζουν αντίστοιχα τζάκια .έχει πολύ καλό έλεγχο της εισαγωγής του πρωτογενή αέρα και υπάρχει και τρόπος να το κάνεις και με το δευτερογενή (δεν το κάνει απο μόνο του το τζάκι γιατί απαγορεύεται κανονικά ) .
Όσο αφορά την nordflam (ούτε εδώ αντικειμενικός ) και αυτά πιστοποίηση απο ανεξάρτητο φορέα .πολύ καλά για τα λεφτά τους με διπλά μαντέμια σχεδόν σε όλα τα μοντέλα τους αλλά εξαιτίας του μαντεμιού δεν μπορούν να πιάσουν τα ποσοστά της hitze .
Όσο αφορά τα haiduk δεν τα έχω δει να καίνε δεν ξέρω που παίρνουν πιστοποίηση αλλά έχουν φτιάξει πολύ καλό όνομα στην Ευρώπη και δείχνουν πολύ καλής κατασκευής .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159657 από tzitzikas
Απαντήθηκε από tzitzikas στο θέμα τζάκι Hitze Albero 11?
καλησπέρα και σας ευχαριστώ για την απάντησή σας. Σκέφτομαι και την περίπτωση ενεργειακού τζακιού νερού (καλοριφέρ). Θα μπορούσα να τοποθετήσω τέτοιο τζάκι, να δουλεύει προσωρινά σαν ενεργειακό τζάκι αέρα να κάνω τώρα και όλες τις υδραυλικές του εγκαταστάσεις (να τραβήξω αναμονές των νερών προσαγωγή-επιστροφή) από το τζάκι δίπλα σε αυτό και ταπωμένες και μελλοντικά όταν θα μπορέσω να αποδευσμευτώ απο την κεντρική θέρμανση της οικοδομής (νομίζω θα βγει σύντομα σχετικός νόμος που θα μπορείς να αποκόπτεσαι απο την κεντρική) να συνδέσω τις αναμονές αυτές στον συλλέκτη που είναι κοντά στο τζάκι έξω απο την είσοδο του διαμερίσματος. Σε αυτή την περίπτωση για εστία νερού τι θα μου προτείνατε? Τα kratki (π.χ Kratki mod. Maja ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΟ 12KW ή KRATKI WIKTOR/PW/12/W/DECO) είναι ποιοτικά? Μεχρι να συνδεθούν τα νερά τους σαν ενεργειακά τζάκια αέρα έχουν απόδοση?
Επίσης τι άλλα βασικά υλικά χρειάζονται για την υδραυλική εγκατάσταση (π.χ δοχείο διαστολής), ένα ενδεικτικό κόστος των υδραυλικών υλικών-εργασιών και τι να προσέξω? Εσείς έχετε κάποιο συνεργάτη να μου προτείνετε στην Θεσσαλονίκη μέσω π.μ η να σας δώσω το email μου, που να γνωρίζει καλά απο εγκατάσταση ενεργειακού τζακιού καλοριφέρ, γιατι έχω ακούσει οτι έχει και κάποιους κινδύνους αν δεν γίνει σωστά.
Ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159658 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Αν αποφασίσεις να βάλεις υδραυλικό τζάκι υπάρχει ενας πολύ καλός υδραυλικός εδω μέσα στο φόρουμ ο Χρήστος που ξέρει πάρα πολύ καλά πως να συνδέσει και να σου το ρυθμίσει σωστά..να βάλεις το υδραυλικό και μετά να το συνδέσεις στα σώματα όχι δεν μπορείς .ο νόμος απο όσο ξέρω έχει αλλάξει και μπορείς να βγεις απο το υπόλοιπο δίκτυο .τώρα για τα kratki έπεσες στην περίπτωση . δεν είμαι αντικειμενικός μιας και ήμουν για 6 χρόνια ο επίσημος αντιπρόσωπος τους στην Ελλάδα .μπες στο www.kratki.gr και ότι καταλάβεις κατάλαβες .
Επίσης αν έχεις facebook μπορείς να μπεις στην επίσημη σελίδα τους στην Πολωνία πάτα το κριτικές και θα δεις τι λένε οι Πολωνοί πλέον για αυτή την εταιρία .δεν ξέρω αν δουλεύει το λινκ αν στο δώσω
www.facebook.com/pg/kratkipl/reviews/?ref=page_internal

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159659 από tzitzikas
Απαντήθηκε από tzitzikas στο θέμα τζάκι Hitze Albero 11?
σας ευχαριστώ και πάλι, διάβασα και ορισμένα πράγματα και βλέπω δυσκολίες για κάτι τέτοιο. Οσον αφορά το ενεργειακό Hitze Albero 11 με τα χαρακτηριστικά που έχει, πιστεύετε οτι ένα διαμέρισμα 60τ.μ με την προυπόθεση οτι οι πόρτες των δωματίων θα είναι ανοικτές, θα το ζεσταίνει ολόκληρο άνετα? ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159678 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
το τζάκι είναι υπολογισμένο να ζεσταίνει ενα σπίτι 2,70 ύψος μέτρια προς καλά μονωμένο 80-100 τ.μ αν μπορούσαμε να υπολογίσουμε λίγο μπακαλίστικα .τις ενεργειακές ανάγκες ενός σπιτιού τις βγάζει ενας μηχανολόγος κανονικά και όχι ενας τζακάς .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ