Ενεργιακο η ανοιχτο τζακι

Περισσότερα
5 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180711 από Altaba
Ενεργιακο η ανοιχτο τζακι δημιουργήθηκε από Altaba
Καλησπερα, θα ηθελα την βοηθεια σας, εχω διαβασει πολλα εδω , τα βρισκω πολυ ενδιαφεροντα, και αποφασισα να σας γραψω για τις σκεψεις μου, μηπως μπορεσω και βοηθηθω, θα παραθεσω παρακατω τους προβληματισμου μου,
βρισκομαι στην διαδηκασια κατασκευης εξοχικης κατοικιας 60μ2 στο Αλιβερι, 500 μετρα απο την θαλασσα, το σπιτι θα ειναι πετρινο , παχος τοιχου
συνολικα 50 ποντους ( 10 π τουβλο, 5 π μωνοτικο και 35 π πετρα} και παραθυρα αλλουμινιου,
να σημειωσω οτι μενω στον Αγ.Στεφανο, και εχω στο σπιτι ενα ενεργιακο τζακι, το volcano 80 , με 4 εξοδους αεροθερμο,
συγνωμη αν κουρασα αλλα για να μπορεσετε να με βοηθησετε, νομιζω οτι ηταν συμαντικο να εκθεσω ολα τα πιο πανω,
παμε τον προβληματισμο, δεν εχω καταλαβει τι ειναι καλυτερο, να υπαρχει μοτερ η να ειναι φυσικης ροης η θερμανση
Μια σκεψη ειναι να φτιαξω ενα ενοιχτο τζακι, ξερωντας οτι καταναλωνει παραπανω, και να φτιαξω μια ιδιοκατασκευη μεσα στο τζακι , με μοτερ
         ωστε να επιστρεφω ζεστο αερα εφοσον ειναι ανοιχτο και βγαζει πολυ αερα εξω
αλλη σκεψη ειναι να βαλω μια τζακοσομπα ενεργιακη  αμεσης τοποθετησης , πχ του Syrios  απο την Τριπολη
μια  τριτη να βαλω μια ενεργιακη κασετα με μοτερ η οχι, δεν ξερω και να την ντυσω
η ενα ενεργιακο τζακι
επειδη ειναι εξοχικο και επειδη τα οικονομικα μου ειναι περιορισμενα, δεν μπορω να προβω σε αγορα ανω των 1000 ευρω,
ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μπορεσω να ξεμπλεξω !!!
               

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180712 από Isolexion
Απαντήθηκε από Isolexion στο θέμα Ενεργιακο η ανοιχτο τζακι
Καλημέρα, πρώτα απο όλα πρέπει να αναφέρεις άν θα είναι η κύρια θερμανση του χώρου ή συμπληρωματική. Ένα σκαρίφημα επίσης θα βοηθούσε ακόμα παραπάνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180717 από Altaba
Απαντήθηκε από Altaba στο θέμα Ενεργιακο η ανοιχτο τζακι
Καλησπερα, ναι θα ειναι η μονη και κυρια θερμανση του χωρου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180718 από Altaba
Απαντήθηκε από Altaba στο θέμα Ενεργιακο η ανοιχτο τζακι
 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180720 από Isolexion
Απαντήθηκε από Isolexion στο θέμα Ενεργιακο η ανοιχτο τζακι
Το τζάκι είναι σε πολύ καλή θέση και δεν θα χρειαστείς μεγάλο προυπολογισμό για να ζεστάνεις όλο το σπίτι. Ένα τζάκι φυσικής ροής θεωρώ πως μπορεί να σε καλύψει στον χώρο του σαλονιού κουζίνας και βγάζοντας 2 κανάλια στον πίσω τοίχο να μεταφέρεις και ζέστη στα υπνοδωμάτια. Αρκεί φυσικά να γίνει σωστή τοποθέτηση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Altaba

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ