Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17056 από Kleo
Απαντήθηκε από Kleo στο θέμα Τιμές ξύλου

vaxevana έγραψε:

erimitis έγραψε: παιδες μολις ξεφωρτωσα 4 τοννους ξυλα απο Τα κουτσουρα στο λαγκαδα.Ξερα με μολις 20% υγρασια και τα παιδια ξηγημενα.Τα ξυλα ζυγιστηκαν και πληρωθηκαν συμφωνα με το ζυγολογιολιο.Το μαγαζι εχει διαμορφωθει υπο τυπο ξηραντηριου και πιστευω οτι θα παραδισουν συνεχεια ξερα ξυλα Η τιμη ειναι στα 105 ευρω ο τονος.
Αντε παιδια να ηρεμισουμε να πιουμε καμια μπυριτσα το βραδακι
,


Καλημέρα σας,

Καθότι γείτονας, θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιο σημείο του Λαγκαδά είναι το παραπάνω ξυλαδικο; Η τιμή ακούγεται καλή και το πιο βασικό τα ξύλα να είναι οσο το δυνατόν πιο ξερά, και τα ζυγίζουν κιόλας ...

Ευχαριστώ



Μήπως μπορώ να έχω κι εγω το τηλέφωνο των παιδιών για το μέλλον;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17064 από giannis1
Απαντήθηκε από giannis1 στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδιά

για αθήνα (ανατολική αττική )που θα βρούμε
καλή τιμή σε ξύλα κυρίως οξυα , δρύ ή ελιά.
για καμια 10ρια τόνους με ενδιαφέρει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17126 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου
Χτες ολοκλήρωσα τον εφοδιασμό με ξύλα για τον ερχόμενο χειμώνα. Σε αντίθεση με τις προβλέψεις για αύξηση των τιμών, μπορώ να πω ότι τα πήρα φτηνότερα.

Πέρυσι πήρα 6 τόνους με υγρασία 30% και 2 τόνους με 40% και πλήρωσα 800€. Για τα 5400 κιλά καθαρό ξύλο που πραγματικά ήταν οι 8 τόνοι, μου βγήκε 148€ ο τόνος.

Φέτος πήρα 6.3 τόνους μεσέ με 20% υγρασία και 2.2 τόνους οξυά με 5% (ναι, 5%, στην αρχή νόμιζα ότι χάλασε το υγρασιόμετρο), στην συνολική τιμή των 900€. Τα καθαρά κιλά είναι 7.1 τόνοι, οπότε φέτος πλήρωσα 126€ τον τόνο.

Χώρεσαν και όλα κάτω από τα στέγαστρα, οπότε την βγάλαμε και φέτος, ζέστη θα έχει το σπίτι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17140 από 1kost1
Απαντήθηκε από 1kost1 στο θέμα Τιμές ξύλου
Ενδιαφέρομαι για καυσόξυλα κομμένα σχισμένα γύρω στους 5 τόνους περιοχή Χαλκίδα! Υπάρχει κανένας που μπορεί να με προμηθεύσει άμεσα;;;; το εμαιλ μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17141 από vaxevana
Απαντήθηκε από vaxevana στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε: Χτες ολοκλήρωσα τον εφοδιασμό με ξύλα για τον ερχόμενο χειμώνα. Σε αντίθεση με τις προβλέψεις για αύξηση των τιμών, μπορώ να πω ότι τα πήρα φτηνότερα.

Πέρυσι πήρα 6 τόνους με υγρασία 30% και 2 τόνους με 40% και πλήρωσα 800€. Για τα 5400 κιλά καθαρό ξύλο που πραγματικά ήταν οι 8 τόνοι, μου βγήκε 148€ ο τόνος.

Φέτος πήρα 6.3 τόνους μεσέ με 20% υγρασία και 2.2 τόνους οξυά με 5% (ναι, 5%, στην αρχή νόμιζα ότι χάλασε το υγρασιόμετρο), στην συνολική τιμή των 900€. Τα καθαρά κιλά είναι 7.1 τόνοι, οπότε φέτος πλήρωσα 126€ τον τόνο.

Χώρεσαν και όλα κάτω από τα στέγαστρα, οπότε την βγάλαμε και φέτος, ζέστη θα έχει το σπίτι...


Αν δεν σου κάνει κόπο, που βρήκες τόσο ξερή οξιά, και πόσο ήταν η τιμή της?
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by vaxevana.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17152 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου
110 ο τόνος, από 0 έως 5-6% έγραφε το υγρασιόμετρο. Στην μάντρα που είναι στην διασταύρωση Λαγυνών-Λαγκαδά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.150 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ