HP22 by ΑCIDBLACK

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119267 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK

ανδρεου έγραψε: HP22 σήμερα περιμένω να έρθει ....μετά φίλτρων κτλ.
άντε να δούμε τι θα δούμε, μπας και γλυτώσουμε τα χιλιάρικα σε πετρέλαιο


καλοριζικη και καλες καυσεις ....αν εχει κποιο οποιαδηποτε απορια στειλ μου ενα μαιλ

να αλλαξουμε τηλεφωνα ....

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119289 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Ενα λεπτο ρε παιδια γιατι δεν καταλαβαινω κατι.
Το ποσο πελλετ θα ριξει ο κοχλιας εξαρταται αποκλειστικα κ μονο απο τις ρυθμισεις της πλακετας εσωτερικα.
Ολες οι αλλες ρυθμισεις εχουν να κανουν με αλλα πραγματα κ Ο Χ Ι για το ποσο πελλετ θα ριξει ο κοχλιας.
Εσυ βρε συντεκνε,πως στο καλο εβγαλες πανω απο 15 ωρες καυσης με ενα τσουβαλι;
Εγω την εκανα HP 22-7 (1,6kg) κ εβγαλα "μονο" 13 ωρες καυσης ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην 1η σκαλα.
Βεβαια μπορει να φτασει κ στα 1,3kg με αλλες ρυθμισεις αλλα εσυ φιλε Acidblack την εχεις HP 22-7.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119292 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK

stergiosbik έγραψε: Ενα λεπτο ρε παιδια γιατι δεν καταλαβαινω κατι.
Το ποσο πελλετ θα ριξει ο κοχλιας εξαρταται αποκλειστικα κ μονο απο τις ρυθμισεις της πλακετας εσωτερικα.
Ολες οι αλλες ρυθμισεις εχουν να κανουν με αλλα πραγματα κ Ο Χ Ι για το ποσο πελλετ θα ριξει ο κοχλιας.
Εσυ βρε συντεκνε,πως στο καλο εβγαλες πανω απο 15 ωρες καυσης με ενα τσουβαλι;
Εγω την εκανα HP 22-7 (1,6kg) κ εβγαλα "μονο" 13 ωρες καυσης ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην 1η σκαλα.
Βεβαια μπορει να φτασει κ στα 1,3kg με αλλες ρυθμισεις αλλα εσυ φιλε Acidblack την εχεις HP 22-7.


Στέργιο μεγάλο ρόλο παίζει το μήκος του πέλλετ, όσο μεγαλύτερο μήκος έχει τόσο λιγότερα χωράει και ο κοχλίας ενώ με το μικρό μήκος ο κοχλίας δεν έχει κενά. μπορείς να κατεβάσεις αν θέλεις και από την πλακέτα. Εγώ το alfawoyd καίγονταν σε 13 ώρες ενώ το ahira σε 14,30 ώρες :)
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119293 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK

stoikon έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Ενα λεπτο ρε παιδια γιατι δεν καταλαβαινω κατι.
Το ποσο πελλετ θα ριξει ο κοχλιας εξαρταται αποκλειστικα κ μονο απο τις ρυθμισεις της πλακετας εσωτερικα.
Ολες οι αλλες ρυθμισεις εχουν να κανουν με αλλα πραγματα κ Ο Χ Ι για το ποσο πελλετ θα ριξει ο κοχλιας.
Εσυ βρε συντεκνε,πως στο καλο εβγαλες πανω απο 15 ωρες καυσης με ενα τσουβαλι;
Εγω την εκανα HP 22-7 (1,6kg) κ εβγαλα "μονο" 13 ωρες καυσης ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην 1η σκαλα.
Βεβαια μπορει να φτασει κ στα 1,3kg με αλλες ρυθμισεις αλλα εσυ φιλε Acidblack την εχεις HP 22-7.


Στέργιο μεγάλο ρόλο παίζει το μήκος του πέλλετ, όσο μεγαλύτερο μήκος έχει τόσο λιγότερα χωράει και ο κοχλίας ενώ με το μικρό μήκος ο κοχλίας δεν έχει κενά. μπορείς να κατεβάσεις αν θέλεις και από την πλακέτα.


Ε αυτο λεω κι εγω.
Απο την πλακετα την εκανε ο Acidblack HP 22-7.
Η διαφορα στο μηκος αντε να δωσει κανενα μισαωρο ακομα.
Μη ξεχνας Σταυρο οτι μπορει ο κοχλιας ν αρπαζει λιγοτερα,αλλα ειναι αντιστοιχα κ μεγαλυτερα σε μεγεθος οποτε δεν μπορει να εχουμε τοσο μεγαλη αποκλιση σε ωρες.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119294 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Διάβασε την 4 σελίδα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119331 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Σταυρο να διαβασω οσες σελιδες θες.
Ασε που τις εχω διαβασει κ τα ξερω εδω κ χρονια.
Αλλο λεω εγω.
Ο κοχλιας θα ριξει το πελλετ που ειναι να ριξει.
Π.χ. 1,5kg ανα ωρα.
Απο εκει κ περα οι αλλες ρυθμισεις δεν επηρεαζουν το ποσο πελλετ πεφτει.
Επηρεαζουν τον τροπο καυσης κ ποση θερμοτητα μπορουμε να εκμεταλλευτουμε αλλα ποσοτητα πελλετ ΟΧΙ!
Η ρυθμιση που δινει κατω απο 1kg ανα ωρα,ρωταω ποια ειναι.
Αλλο απο κει κ περα αν οι υπολοιπες ρυθμισεις μου επιτρεψουν να παρω το 100% της θερμογονου που δινει αυτη η συγκεκριμενη ποσοτητα.
Εχεις φτασει εσυ,με 15kg να καις 15 συνεχομενες ωρες εστω στην 1η σκαλα με ρυθμιση 22-7;
Επισης μιας κ ανεφερες την 4η σελιδα ο συμφορουμιτης αναφερει οτι καιει ολη μερα 6-7 kg στο ποστ #62324.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ