Υδραυλική ξυλόσομπα AGM "Αθηνά" 26kW by Αντρέας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65898 από Αντρέας

mastoras έγραψε: Παιδιά όλες οι φτηνές βουλγάρικες σόμπες, έχουν την ίδια φτωχική ποιότητα κατασκευής.

Και όταν εννοώ φτηνές σόμπες αναφέρομαι σε αυτές που ξεκινούν από 150ευρώ και φτάνουν μέχρι 400ευρώ.


Μάστορα, 800 ευρώ δεν τη λές και φτηνή...

Δε θα παραπονιόμουνα ΚΑΘΟΛΟΥ αν είχα αγοράσει μια σόμπα με 150+ΦΠΑ, θα ήταν ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ μου το "έγκλημα" ( ... )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65915 από mallik
γιατι λετε οτι οι φτηνες βουλγαρικες δεν ειναι καλες.
Εγω η victoria deluxe που εχω αγορασμενη 350 ευρω απο leroy ειναι μια χαρα απο αποψη εμφανισης.
Δεν εχει ασχημες κολησεις κτλ.
Αυτη που πηρες δεν εχει υαλοκορδονο στην πορτα για να εφαρμοζει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65919 από DOOM_NX

mallik έγραψε: γιατι λετε οτι οι φτηνες βουλγαρικες δεν ειναι καλες.


Επειδή το είπε ένας, δε σημαίνει ότι είναι και νόμος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65920 από mastoras
Λάθος μου εάν άφησα να εννοηθεί ότι οι φτηνές Βουλγάρικες δεν είναι καλές. :(

Αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι δεν ενδεικνύονται για βαριά και άτσαλη χρήση.

Όπως επίσης οι φτηνές έχουν πολύ μεγάλη διαφορά ποιότητας κατασκευής από κάποιες άλλες αρκετά ακριβότερες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65925 από Αντρέας

mallik έγραψε: γιατι λετε οτι οι φτηνες βουλγαρικες δεν ειναι καλες.
Εγω η victoria deluxe που εχω αγορασμενη 350 ευρω απο leroy ειναι μια χαρα απο αποψη εμφανισης.
Δεν εχει ασχημες κολησεις κτλ.
Αυτη που πηρες δεν εχει υαλοκορδονο στην πορτα για να εφαρμοζει;


Δίκιο έχεις, ο γείτονας μου έχει μια "Πριτι" την οποία αγόρασε 450 ευρώ, δεν έχει παράπονα.

Τώρα, για το υαλοκόρδονο που λές, ...άγγιξες ένα ΑΛΛΟ πρόβλημα, που δεν ανέφερα πριν χα!
Έχει, πώς δεν έχει! Στη φωτογραφία μάλιστα του μάνταλου, που είναι η πόρτα ανοιχτή, φαίνεται.

Είναι ένα σκληρό κορδόνι, τετράγωνο 1χ1 cm, τοποθετημένο (χωρίς κόλλα) σε αυλάκι από λαμαρίνα στην περίμετρο της πόρτας.
Τώρα θα μου πείς ποιό είναι το πρόβλημα... είναι το ότι το αυλάκι είναι κολλημένο σε "βάθος" που κυμαίνεται από ένα μέχρι ενάμισι πόντο - κόλληση με το "μάτι" υποθέτω, χωρίς χάρακα, μέτρηση, σημάδια, που θα το κολλήσουμε το αυλάκι (...)
Το αποτέλεσμα είναι το κορδόνι να χώνεται μέσα, να μην πιέζεται όταν κλείνει η πόρτα, να μην είναι καν σε επαφή, να αφήνει το χάσμα που βλέπεις!

Έχω λοιπόν παραγγείλει 2 μέτρα κορδόνι καλής ποιότητας, στρογγυλό, λίγο μεγαλύτερης διαμέτρου, ελπίζοντας να "πάρει" τα μπόσικα. Τώρα με τις γιορτές τα ταχυδρομεία αργούνε λόγω φόρτου, φαντάζομαι θα το χω σε καμια βδομάδα. Σκοπεύω να βγάλω το παλιό (βγαίνει εύκολα, "πλέει" μέσα στο αυλάκι του) να βάλω το λίγο μεγαλύτερο, μπας και μπορέσω να κλείσω το μεγαλύτερο μέρος αυτού του χάσματος που βλέπεις... Θα δουμε ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65946 από Αντρέας
Μου έκανε μεγάλη εντύπωση (θετική εντύπωση) και σας ενημερώνω :)

Ειδοποίησα τον γενικό αντιπρόσωπο Ελλάδας (ως ηθικά όφειλα) για τη δημοσίευση αυτής εδώ της κριτικής, με email:

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι μετά από μια εβδομάδα χρήσης μοντέλου ξυλόσομπας AGM που εσείς αντιπροσωπεύετε στην Ελλάδα, είμαι εξαιρετικά θλιμμένος για τα προβλήματα, τις φθορές και τις κακοτεχνίες. Για το λόγο αυτό, έκανα μια δημοσίευση σε σχετικό ιστοχώρο μεγάλης κυκλοφορίας, εκθέτοντας τα γεγονότα, και πιστεύω ΟΦΕΙΛΩ να σας ενημερώσω για την ύπαρξη αυτής της δημοσιευμένης κριτικής, ώστε να απαντήσετε εκεί -αν επιθυμείτε-
Η δημοσίευση βρίσκεται εδώ:
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...2&id=56726&Itemid=53

Π*** Α***
Χανιά, Κρήτη.
28210 ****


Ο ίδιος ο αντιπρόσωπος (αν κατάλαβα καλά) και όχι κάποιος υπάλληλός του, επικοινώνησε τηλεφωνικά αμέσως, με κάθε διάθεση να διερευνηθεί το ζήτημα, ξεκινώντας ακόμα κι από το ερώτημα αν είναι πράγματι αυτή μια σόμπα δική τους (AGM), με προδιαγραφές που η αντιπροσωπία ζητάει απο τον κατασκευαστή. Προσωπικά δεν πιστεύω οτι πρόκειται για "παρα-εισαγωγή", αλλά πιθανότατα για βιαστικά κατασκευασμένο κομμάτι με ελαττώματα ακριβώς λόγω της βιασύνης στην κατασκευή του (χειμερινή περίοδος γαρ....)

Ίδωμεν! ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ