Τρανσέξουαλ (D.I.Y. σε υδραυλική) HP 26 (HP 60-5 Μοσχάλης) by STAF

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88078 από Gdevil

Moschalis έγραψε: Τις καλημερες μας απο Κινα! Εδω τωρα ειναι 12:10 το μεσημερι και μετα το φαγητο καθομαστε για τσιγαρακι και διαβαζουμε το φορουμ. Πολλα μπραβο στον STAF για την πατεντα του. Σαν εταιρεια σου προσφερουμε οτι χρειαστεις για τη σομπα σου δωρεαν. Επρεπε να εισαι απο μια μερια οταν εδειξα στο Κινεζο τη σομπα σου και του ειπα "This is the greek way!!!!". Περισσοτερες φωτο και σχολια το βραδυ απο το ξενοδοχειο που εχουμε υπολογιστη.. Καλο μεσημερι για μας. καλημερα σε σας..


Ελπίζω μόνο να μη τους έδειξες και τον τίτλο του θέματος..
Γιατί θα κατέληγε κάτι σαν τρανσεξουαλ... the greek way :woohoo: :lol: :cheer: :silly: :ohmy:


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88398 από martini11
Κυριε μοσχαλη δεν μας ειπατε πως αντιδρασανε οι κινεζοι οταν δειξατε την σομπα,τι σας ειπανε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88642 από love.bacardi
και απο εμενα ενα μεγαλο μπραβο στον φιλο σταφ....οταν αγορασα την δικη μου απο τον κ.Μοσχάλη του ειχα πει για την πατεντα αυτη αλλα σωλήνες εξω απο τον θαλαμο καυσης κολλημενοι επανω στα πλαινα τοιχωματ6α της σομπας.επειδη ειμαι στην μεση του χειμωνα εδω στην ορεστιαδα.με το που ανοιξει ο καιρος θα την κανω και εγω η μονη διαφορα μας ειναι οτι εγω νοικιαζω το σπιτι και θα κανω μερικες παραπανω πατεντες δηλαδη στην ουσια ολο το κυκλωμα απο την αρχη το καλο ειναι οτι εχω εναν κυκλοφορητη καβαντζα οποτε γλιτωνω το 120αρι. αν θελεις στειλε μου το τηλ σου να μηλησουμε ανθιμος. 6936576749

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88662 από aithio
Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις ότι δεν τηρείς καμία ασφαλιστική διάταξη που προβλέπετε για βιοκαυσιμα και στο επισημαίνω γιατί κάτι είπες παραπάνω για παιδιά.
Τα παιδιά πρέπει να ζεσταίνονται μεν και είμαι υπέρ οποιαδήποτε έξυπνης λύσης αρκεί να τηρεί τους κανόνες ασφαλείας....και εσύ σαν μηχανικός αεροσκαφών θα έπρεπε να το γνωρίζεις καλύτερα απο εμάς αυτό.
Είναι απαράδεκτο να λειτουργεί λέβητας στερεών καυσίμων και η βαλβίδα ασφάλειά να είναι στον υπόγειο...
Οπως και θεωρώ τουλάχιστον ατυχές το σχόλιο του Μοσχαλη.
Δεν ξέρω τη είπε ο Κινέζος αλλά ξέρω τη θα έλεγε ένας σοβαρός Ευρωπαίος κατασκευαστής αν έβλεπε μια τέτοια κατασκευή.
Αν ήταν στο χέρι μου το συγκεκριμένο τόπικ θα το έσβηνα γιατί είναι μια εγκατάσταση παράδειγμα προς αποφυγή.

Ρε παιδιά έλεος...
Πέσατε όλοι στα μπράβο μπράβο και με πιάνουν τα νεύρα μου γιατί παρασύρεται κόσμος...
Στην φωτογραφία δύο όπου ο χαλκός στο κουρμπαρισμα είναι τσαλακωμένος πείτε ότι πάει και ένα γρέζι και βουλώσει την γραμμή ξέρετε τι θα γίνει;
Έχετε φανταστεί ότι αυτό το πράγμα ακαριαία θα είναι μια μηχανή ατμού στο σαλόνι σας με τα παιδιά σας δίπλα να παίζουν;
ΕΛΕΟΣ....

Οπου παράγετε θερμότητα αν βάλετε έναν εναλλάκτη θερμότητα με έναν κυκλοφορητή θα μεταφέρετε θερμότητα...
Ακόμα και στον φούρνο της γυναικά σας που φτιάχνει παστίτσιο ένας μικρός εναλλάκτης θα ζεστάνει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ανακαλύψαμε την Αμερική....

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88670 από Gdevil
Να πεις ότι έχει άδικο ο aithio λίγο δύσκολο...
Αλλά μιας και βλέπω ο θεματοθέτης να μη το ξηλώνει το σύστημα που έκανε ας γράψω το εξής
Βάλε και ένα φίλτρο στο κύκλωμα.
Κάτι ώστε να κρατάει τυχόν σκουπίδια.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88671 από Fokion
Οχι ο aithio δεν εχει ισως αδικο....

Ομως η προσεγκιση ειναι "λαθος"...
μπορεις να πεις "μαστορα στη ver.2 κανε αυτο κι αυτο κι αυτο για να εισαι πιο ασφαλεις" κι οχι "τι .......... εκανες" σε καποιον που το εχει παλεψει και σε κατι που δουλευει και τον καλυπτει.

γιατι αν "αυριο" το πραμα το δουμε σαν "κιτακι" μην εκπλαγουμε....

( τα εισαγωγικά εχουν το προφανες νοημα )

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ