Τρανσέξουαλ (D.I.Y. σε υδραυλική) HP 26 (HP 60-5 Μοσχάλης) by STAF

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89035 από aithio

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να εκφράσει κάποιος την αντίθεση του, χωρίς να ενοχλήσει. Στο χέρι μας είναι να επιλέξουμε τον σωστό η τον λάθος τρόπο.


Βρε εσύ... Εσύ μιλάς;
Με ξενέρωσες τελείως ρε μάστορα...
Γεια.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89038 από eliasger
Για να μαζέψουμε λίγο τα πράγματα :
staf άλλη μια φορά μπράβο για την ιδέα της μετατροπής της αερόθερμης σόμπας σου , και είμαι σίγουρος ότι η δεύτερη version του εναλλάκτη θα είναι πολύ καλύτερη τώρα που είδες πως δουλεύει .

Γρηγόρη και Χρήστο με την βοήθεια σας ο φίλος θα μπορέσει να φτιάξει κάτι που το γουστάρει και θα είναι και ασφαλής .

Σταύρο ( moshalis ) δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ασχοληθείτε με μετατροπές - βελτιώσεις - αλχημείες ( εμένα έτσι μου φαίνονται αυτά ) την στιγμή που μπορείται σαν εταιρία να φτίαξετε μια ωραιότατη λεβητόσομπα και μάλιστα εδώ στην χώρα μας .
Εάν πιστέυετε ότι δεν συμφέρει να κατασκευάζεται η σόμπα εδώ κάντε το στην Κίνα στην Ινδία στην Αφρική ( αφού δεν κατασκευάζεται στην χώρα μου λίγο με νοιάζει το που ) .
Εγώ εάν ήμουν έμπορος σομπων και λέβητων πέλλετ δεν θα έβαζα ποτέ στο μαγαζί μου σόμπες με σερπαντίνες και τέτοια κόλπα . Αυτά που σας γράφω είναι προσωπική μου άποψη βέβαια και με εκτίμηση στήν άψογη after-sales πολιτική της εταιρίας σας .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89055 από Fokion

eliasger έγραψε: Σταύρο ( moshalis ) ..........................


Χωρις να διαφωνω κατ αρχην, κατσε να δουμε το πως και το γιατι

γιατι ειδους "μετατροπή" μιλαμε...
πχ μπορει να ειναι συνεργασία με λεβητοποιο ελληνα που προφανως το κατεχει το θεμα και δε το λες "πατεντα"....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89062 από love.bacardi
οντως μετατροπη απο μετατροπη εχει διαφορα....
οταν ειχα σκεφτει και εγω αυτη την πατεντα δεν ειχα σκεφτει να τον βαλω τον χαλκο μεσα αλλα
1. σκεψη γυρω γυρω απο την εξατμηση γιατι εχω 3 μετρα εξατμηση μεσα στο σπιτι και με την εξαγωγη των καυσαεριων στο 180 ανεβαζει μεγαλη θερμοκρασια
2. σκεψη και μαλλον αυτη θα επιχειρησουμε οταν χαλαρωσει λιγο ο καιρος εδω στην ορεστιαδα ειναι χαλκος γυρω απο τον θαλαμο καυσης να εφαπτεται επανω στην λαμαρινα εχω την ΗΡ-22 δηλαδη μεσα απο τα φτερα που λεμε της σομπας και σιγα σιγα να ζεστενεται το νερο οπως και να εχει η σομπα καιει ολη μερα οποτε οσο και να ζεσταθουν τα καοριφερ κερδος ειναι.
τα περεταιρο ο θερμουδραυλικος τα ξερει που θα κανει και την πατεντα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89064 από love.bacardi
να ρωτησω και κατι αλλο γιατι να βαλει ανοιχτο δοχειο διαστολης???
και οχι κλειστο? δεν ξερω γιαυτο ρωταω μην παρεξηγηθω
και βαλβιδες ασφαλειας εμενα με ειπε να βαλουμε ξυλου γιατι ειναι για πιο μεγαλες θερμοκρασιες απο τις αλλες επειδη το ξυλο-πελλετ ανεβαζει πιο μεγαλες θερμοκρασιες απο το πετρελαιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89073 από eliasger

Fokion έγραψε:

eliasger έγραψε: Σταύρο ( moshalis ) ..........................


Χωρις να διαφωνω κατ αρχην, κατσε να δουμε το πως και το γιατι

γιατι ειδους "μετατροπή" μιλαμε...
πχ μπορει να ειναι συνεργασία με λεβητοποιο ελληνα που προφανως το κατεχει το θεμα και δε το λες "πατεντα"....


Fokion η μετατροπή είναι μετατροπή .

Εάν ήμουν με τους Κινέζους κατασκευαστές θα τους έλεγα τι θέλω δείχνοντας τις λεβητοσόμπες πχ ravelli , και όχι του φίλου μας το travelli .

Και πάλι λέω ότι από τους Έλληνες περιμένω πολλά περισσότερα από τους καλύτερους Κινέζους .
Μπορεί να έιναι πέρα για πέρα λάθος όσα λέω αλλά εγώ έτσι τα σκέφτομαι και τα γράφω .
Μακάρι να κάνω λάθος και η σοβαρή εταιρία moshalis να μας δείξει κάτι ξεχωριστό , γιατί πραγματικά από την εταιρία αυτή περιμένω πολλά ( και ΕΛΛΗΝΙΚΑ ).

tzavars @ yahoo.gr
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ