Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127204 από KRASOULIOS
Απαντήθηκε από KRASOULIOS στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!
Για να εξηγούμαι από την αρχή όλα αυτά αγοράστηκαν μέσω του εξοικονομώ ΚΑΤ οίκον!! Αλλιώς κι εγώ μια παρόμοια με του φίλου σου θα επερνα ίσως και καθόλου διότι στο Ρέθυμνο το κρύο είναι υποφερτό. Το κόστος πήγε 2100€ με όλα μέσα.
Όσο για το κουβάλημα μια ζωή κουβαλούσα για άλλους οπότε δεν ανχονομαι. Όσο για την κόκα κιλά που λες σκέφτομαι να συνδέσω λάστιχο στο τάφ να πάει στην υδρορροή.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127240 από Δημήτριος
Απαντήθηκε από Δημήτριος στο θέμα Re:Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!
Αυτό που δεν είδα στην κατασκευή της καπνοδόχου είναι μια τριγωνική βάςη στο ύψος του ταφ. Το βάρος της καπνοδόχου ποιό στοιχείο το σηκώνει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127253 από KRASOULIOS
Απαντήθηκε από KRASOULIOS στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!
Να σου πω την αλήθεια δεν ήξερα για κάτι τέτοιο,μάλλον δεν το έχω ξαναδεί. Απλά επειδή πήρα ενισχυμένα στηρίγματα και όπως την βάλαμε δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα. Είναι πολύ σταθερή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127507 από KRASOULIOS
Απαντήθηκε από KRASOULIOS στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!
Μετά επο τρεις μέρες δοκίμων μπορώ να πω ότι είναι πολύ ευχαριστημένος!! Αναβω την σόμπα στις 6 το απόγευμα και σε μια ώρα το στο σπιτι κυκλοφορεις με κοντομανικο σχεδόν. Ακόμα βέβαια δεν την έχω φορτώσει με πολλά ξύλα γιατί δεν κάνει και κρύο ιδιαίτερο αλλά είμαι περίεργος. Μια ερώτηση αν ξέρει κανείς:
Τι λάστιχο βάζουν στο τάφ καθαρισμού για να μην λιωσει με την θερμοκρασία ή αν υπάρχει καμία άλλη λύση;; Καμία ιδέα;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127550 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!

KRASOULIOS έγραψε: Μετά επο τρεις μέρες δοκίμων μπορώ να πω ότι είναι πολύ ευχαριστημένος!! Αναβω την σόμπα στις 6 το απόγευμα και σε μια ώρα το στο σπιτι κυκλοφορεις με κοντομανικο σχεδόν. Ακόμα βέβαια δεν την έχω φορτώσει με πολλά ξύλα γιατί δεν κάνει και κρύο ιδιαίτερο αλλά είμαι περίεργος. Μια ερώτηση αν ξέρει κανείς:
Τι λάστιχο βάζουν στο τάφ καθαρισμού για να μην λιωσει με την θερμοκρασία ή αν υπάρχει καμία άλλη λύση;; Καμία ιδέα;;

αυτο που ειχα δει ειχαν βαλει ενα μεταλλικό χωνι με σύρμα στο ταφ και εκει εβαλαν το λάστιχο

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127653 από KRASOULIOS
Απαντήθηκε από KRASOULIOS στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!
Λογικά να κοιτάξω να μην ακουμπήσει το χωνι με το ταφ και λιωσει στη συνέχεια το λάστιχο εε??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ