Grace NB-PA 13KW

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159626 από makisil
Grace NB-PA 13KW δημιουργήθηκε από makisil
Καλησπερα στο φορουμ σας παρουσιαζω την εγκατασταση της GRACE NB-PA 13KW στο σπιτι μου των 65τμ.
Ειμαι ανοικτος σε παρατηρησεις-προτασεις-αλλαγες που μπορω να κανω καθως και ρυθμισεις για το καλυτερο δυνατον αποτελεσμα
Καλο χειμωνα και καλες και απροβληματιστες καυσεις.











Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159627 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Grace NB-PA 13KW
Φιλε καλησπερα και καλες και απροβληματιστες (!!!!!!!!!!!!!) καυσεις,γνωμη μου ειναι να βγαλεις την γωνια και να βαλεις ενα ταφ με ταπα και μετα την ισια σωληνα καπνοδοχου αν μπορουσες να εβαζες και διπλη ινοχ για θεμα υγροποιησεων και καποιο καπελο στο τελειωμα.θα σου χρειαστει στους καθαρισμους και στις επιθεωρησεις!!!οπωσδηποτε σκουπα σταχτης καθως και για προστασια του παρκε(λαμινειτ) να κοψεις μια λαμαρινα πολυ μεγαλυτερη απο τις διαστασεις τις σομπας και να την βαλεις πανω,στην σωληνα εισαγωγης αερα βαλε μια σιτα μην μπει κανενα πουλι και φραξει τον αερα εισαγωγης και ψαχνεσαι που δεν θα δουλευει καλα.πιστευω να υπαρχει καλυψη σερβις και αποριων-ρυθμισεων κ.α. απο εκει που την πηρες!! :woohoo: καλο χειμωνα
Last edit: 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159628 από makisil
Απαντήθηκε από makisil στο θέμα Grace NB-PA 13KW

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Φιλε καλησπερα και καλες και απροβληματιστες (!!!!!!!!!!!!!) καυσεις,γνωμη μου ειναι να βγαλεις την γωνια και να βαλεις ενα ταφ με ταπα και μετα την ισια σωληνα καπνοδοχου αν μπορουσες να εβαζες και διπλη ινοχ για θεμα υγροποιησεων και καποιο καπελο στο τελειωμα.θα σου χρειαστει στους καθαρισμους και στις επιθεωρησεις!!!οπωσδηποτε σκουπα σταχτης καθως και για προστασια του παρκε(λαμινειτ) να κοψεις μια λαμαρινα πολυ μεγαλυτερη απο τις διαστασεις τις σομπας και να την βαλεις πανω,στην σωληνα εισαγωγης αερα βαλε μια σιτα μην μπει κανενα πουλι και φραξει τον αερα εισαγωγης και ψαχνεσαι που δεν θα δουλευει καλα.πιστευω να υπαρχει καλυψη σερβις και αποριων-ρυθμισεων κ.α. απο εκει που την πηρες!! :woohoo: καλο χειμωνα



Κωστα ευχαριστω για τις παρατηρησεις σου.Το ταφ θα μπει πριν το χειμωνα,διπλη δεν παιζει για φετος λογω χρηματων,καπελο υπαρχει το κλασσικο κινεζικο που λεμε,σκουπα υπαρχει,οσο για την βαση ειναι με πλακακια δεν νομιζω να εχει θεμα ειχα την ξυλοσομπα πανω,σιτα περιμενω να στεγνωσει ο σοβας και θα μπει και τελος την πηρα μεταχειρισμενη οποτε οτι βρω-βρηκα στο νετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161981 από gougoulas
Απαντήθηκε από gougoulas στο θέμα Grace NB-PA 13KW
Παιδιά καλησπέρα. Χρειάζομαι βοήθεια με την ιδια σομπα που εχω και εγω. Συγκεκριμενα κανει πολυ κακη καυση και αδυνατω να την ρυθμισω. Καθαρισμος εχει γινει πληρης και στο συρταρι και στο ποτηρακι και στους αεραγωγους μολις σημερα. Μπορει καποιος να μου στειλει τις δικες του ρυθμισεις πανω στην σομπα(εννοω τις κρυφες ρυθμίσεις αυτες . Δεδομενου οτι μενω στην Πατρα δεν εχω βρει μαστορα που να γνωρισει πως να την ρυθμισει και ενας που μου συσστησαν δεν εκανε τιποτα αλλο παρα να την καθαρισει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161987 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Grace NB-PA 13KW
Καλημερα διαβασε το νημα εδω και ανοιξε το αρχειο λεει τον τροπο για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων www.energ.gr/media/kunena/attachments/28...Manual_Greek_col.pdf ΜΠΕΣ στο νημα ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΕΝΧΕΙΡΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΒΡΕΣ ΤΗΝ GRACEειναι 7-8 σελιδες μηπως βγαλεις ακρη
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161990 από gougoulas
Απαντήθηκε από gougoulas στο θέμα Grace NB-PA 13KW
Καλημερα και Χρονια πολλα.
Ειδα στο manual του συνδεσμου για την επαναφορα στις εργοστασιακες.Αυτο πρεπει να γινει με την σομπα αναμενη ή οταν ειναι σβηστη γιατι το προσπαθησα τωρα που την εχω ανοιξει και δεν ανταποκριθηκε.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ